Jump to content

Mazda CX-3 Kapanıp Açılırken Aynadan Gelen Ses

oosuny
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Servet :

Biraz sesli çalışıyor. Toz vs girmesi zor ancak dişli grubu bi yağlamak iyi olacaktır. Diğer taraf nasıl?

Diger tarafta ayni sekilde sesli calisiyor. Kapaklari cikarmak basitmi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Aynı ses sadece sol taraftaki ayna kapanırken aniden ortaya çıktı arıza yaptığını sanmıştım aracı yıkayınca ses kalmadı. İki gündür ses yok umarım bir daha çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sol ayna kapanırken tekrar ses yapmaya başladı. Aracı yıkayınca kesilmişti fakat bu sessizlik 3 gün sürdü ve ses yine ortaya çıktı. Servise gittiğimde soracağım bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Cavit09 :

Sol ayna kapanırken tekrar ses yapmaya başladı. Aracı yıkayınca kesilmişti fakat bu sessizlik 3 gün sürdü ve ses yine ortaya çıktı. Servise gittiğimde soracağım bakalım ne diyecekler.

Muhtemelen su geldi ve ses kesildi, kuruyunca tekrar başladı.

Mazda3 ün aynası videodaki ama çok farklı olduğunu sanmıyorum. Tabii cesaret edebilirseniz 😀

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, tansu87 :

@ibrasoft ayna motorunu aralayıp içine sıvı gres sıkmıştı. Ses epey azaldı demişti. Ben de denedim ama beceremedim ve zorlamadım. Tecrübesiz biri kurabilir. 

Evet, zaten adam defalarca uyarıyor. Hatta videonun en sonuna bir kere daha eklemiş. 

Motor tam olarak nerede ? 3:37 da içinden kablolar çıkan yerde mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Burak :

Evet, zaten adam defalarca uyarıyor. Hatta videonun en sonuna bir kere daha eklemiş. 

Evet ama o kısım üst tarafı. Yatayda alt üst kapak gibi kapatılmış. arkadan ve önden 3-5 tane sert tırnağı var. Öndekileri biraz aralayabildim ama arkadakine ulaşamadım. O yüzden zorlamadım ben. 

27 dakika önce, Burak :

Bi de ayna kapağını hassas açmak lazım. Aralandığı yerden pıt pıt minik boyalı parçalar atabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...