Jump to content

Otomatik Bagaj Açma Uygulaması

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

BM kasaya uyacak bagaj açma işlemini kimse paylaşmadığını düşündüğüm için paylaşıyorum arkadaşlar.

Otomatik bagaj açma uygulamasında bir yenilik yaptım arkadaşlar. Mobilya montajında kullanılan minifixlerin yanında sabitleme görevi gören siyah sert plastik parçalar vardı bende. Bunları kullandım. Fakat daha önce belirtilen yerlere koyduğumda bagaj tam açılmıyordu. Ben de bu sebeple ek olarak arka taraftaki mekanizmanın önüne de bu parçadan koydum. Böylece bagaj tamamen açılıyor.

Bu işlemleri paylaşan diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Onların yol göstermesiyle oldu. Bedavaya sağlıklı bir şekilde güzel basit bir uygulama.

Öncesinde geri görüş kamerası montajı biraz uğraştırdığı için ve tamamen eğilerek uğraştığım için biraz nefesim kesilmiş, kusura bakmayın.

Buyrun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de aliexpressten yay alıp takmıştım. elde poşet paket varken çok kullanışlı oluyor gerçekten.

#Aliexpress TRY 25.31  29%OFF | Araba ayarlanabilir otomatik araba gövde bagaj kapağı kaldırma yayı cihazı için Fit Civic CR-V Odeysey caz şehir Crosstour ELYSION
https://a.aliexpress.com/_dWhEC8B

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu maskemi çok koruyucu yoksa evde kaldık kilo aldık olayımı😀 Eline sağlık, eğilip iş yapmak çok yorucu gerçekten. Yine maharetinizi ortaya koymuşsunuz.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Renegade :

Mutlu maskemi çok koruyucu yoksa evde kaldık kilo aldık olayımı😀 Eline sağlık, eğilip iş yapmak çok yorucu gerçekten. Yine maharetinizi ortaya koymuşsunuz.

Yok abi açık alanda az rüzgar dahi olsa güvenli. Sıkıntı kapalı alanlarda. O nedenle maskeyi çok takmıyorum zaten küçük şehirde olduğumdan ancak markete girerken. 

Kilo zaten var ama kilo evde kalmaktan değil doktora illetinden. Okuyacaz diye hareketsiz kalıyorum. :)

Sağolasın abi, maharet değil başka arkadaşlar paylaşmışlardı bu arka tarafa koyma yöntemini keşfettim. Bedavadan bagaj açma işlemi paylaşmak istedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hahaha. Bu ara kafamın pek yerinde olmadığı, kesinleşti.

Yemin ederim, kendim almış gibi sevindim.

Hayırlı & uğurlu olsun, kazasız belasız kardeşim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, quiteguide :

Hahaha. Bu ara kafamın pek yerinde olmadığı, kesinleşti.

Yemin ederim, kendim almış gibi sevindim.

Hayırlı & uğurlu olsun, kazasız belasız kardeşim.

Sağolasın abi. 8 ay oldu neredeyse. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, quiteguide :

Tamam şimdi oldu.

Toyota'dan tekrar Mazda'ya geçtiğini zannetmiştim, mesajın başında BM kasa geçince.

Üzdün. :)

BM nin bagaj mekanizması benzer o nedenle paylaşmak istedim. Abi yeni her zaman iyidir, eskinin sorunları ile uğraşmaktansa, hele de supapları hassas bir araçla uğraşmaktansa. :) Mutluyum ben .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Yeni konu enflasyonu olmasın diye burdan sorayım: 1. Nesil Sedan Mazda 3 için otomatik bagaj kapağı açılışı için çalışan oldu mu?

3. nesil Sedan kasada bu iş nispeten kolay, tüm yük, bir koldaki kinetik enerjide. 2. Nesilde zor ama mümkün, kilit kancasındaki itici yayı güçlendirip ilk hareketi, amortisör pistonuna yay takıp devamındaki hareketi, pistonu güçlendirip son hareketi sağlayıp kapağı sonuna dek itebiliyorsunuz.

1. Nesil kasada kilit kancasının yanındaki yayı güçlendirip ilk hareketi sağlayabilirim, bagaj kapağı bir kaç parmak yukarı çıkar, pistonu da güçlendirebilirim, zaten stopper da harici bir kauçuktan ibaret, ayrıca yay takacak boşluk yok, ancak kapağın kalkışındaki son aşamada pistonun da etkisi yok, tamamen mekanizmanın kendi içine kilitlenmesi kısmı. Özellikle bu üçüncü aşama için hiç bir şey düşünemedim. Bu konuda başarısız bile olsa tecrübeler çok işime yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 3. nesilde basit bir yayla çok güzel kullanıyorum. bu yaylar aliexpresste mevcut. muhtemelen turkiyede de vardır. poşetleri taşımadan evvel anahtarı alıp öyle taşıyorum,  ayarlı bir yay olduğu için  açılma sertliğini ayarlayabiliyorsunuz. posetlerle gelince basıp açtıktan sonra bırakıyorum bagaja  sonra da elimle kapatıyorum. nefis. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Katil Balina :

ben 3. nesilde basit bir yayla çok güzel kullanıyorum. bu yaylar aliexpresste mevcut. muhtemelen turkiyede de vardır. poşetleri taşımadan evvel anahtarı alıp öyle taşıyorum,  ayarlı bir yay olduğu için  açılma sertliğini ayarlayabiliyorsunuz. posetlerle gelince basıp açtıktan sonra bırakıyorum bagaja  sonra da elimle kapatıyorum. nefis. 

Yukarıdaki link de video da geçersiz hale gelmiş. Var mıdır acaba güncel bir link ? 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.07.2021 at 11:31, Burak :

Yukarıdaki link de video da geçersiz hale gelmiş. Var mıdır acaba güncel bir link ? 🤔

yeni video çektim hocam

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.07.2021 at 00:08, Katil Balina :

Ben de yapmayı düşünüyorum Mazda 6 aracıma ama kapatırken daha fazla güç kullanmam gerekir mi acaba o kısmı düşündürdü beni. Bagajın içindeki tutma yerinde tutup aşağı doğru çektiğimde kapanıyor bagaj şu haliyle. Araç pisken elim kirlenmemiş oluyor.

Bir de mümkünse yayı taktığınız yerin fotosunu çekme şansınız var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Tarahumara :

kapatırken daha fazla güç kullanmam gerekir mi acaba o kısmı düşündürdü beni.

evet hocam daha fazla güç uyguluyorsunuz ama öyle aşırı degil. zaten çok sert olduğunda aşırı hızlı açılıyor. yavas yavaş deneye deneye optimal sonucu elde edebilirsiniz. mazda da bir tuhaf gerçekten. kaç yıl oncesine kadar isteseniz bile misal 5 serisine koyduramayacağınız özellikleri koy ama mazda 6 gibi bir araca otomatik bagaj koyma.. tabi boşlukları muhtemelen farklıdır ama bir foto koyayım.

IMG20210707160529.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...