Jump to content

Benzin Bozulur mu?

attcaksaw
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 626 1991 model araca sahibim. Benzin göstergem çalışmıyordu. Arada sırada 50 TL lik benzin alırdım 10km sürerdim ala ala depoyu fullemişim :D Benzin deposu fullenince benzin göstergeside çalışmaya başladı. Geçen ustaya götürdüm arabayı buji değişimi için dedi ki benzini içinde dolu bırakma bozulur filan dedi doğru mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı uçucu bileşenlerin eksilmesi ile uzun süre bekleyen yakıtın oktanı artıyor

Uzun süre kullanmadan aracı bekletecekseniz en uygunu yarım depo bırakılması

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de webden arastirinca ögrendim.  Benzin zamanla bozulabiliyormus ve bu süre takribi 60 gün kadar.  Böyle bir benzini kullanmanin motora herhangi kalici bir zarari yok.  Sadece benzin zamanla orijinal özelliklerini kaybedebiliyor.  Depoyu fulleyince hersey normale dönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, AKayhan :

Ben de webden arastirinca ögrendim.  Benzin zamanla bozulabiliyormus ve bu süre takribi 60 gün kadar.  Böyle bir benzini kullanmanin motora herhangi kalici bir zarari yok.  Sadece benzin zamanla orijinal özelliklerini kaybedebiliyor.  Depoyu fulleyince hersey normale dönüyor.

60 gün değeri gerçek mi? Ben fullemiştim. 6 ay benzin almadım. Bişe olmadı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, tansu87 :

3 yıl boyunca aracı aktif olarak kullanmadığım dönemde, defalarca 2 ay süre ile  hiç çalışmaksızın beklediği olmuştu. Bir sorunla karşılaşmamıştım. Fakat her şarj kullanışında en yakın benzinlikten bir miktar benzin alarak bekleyen yakıtı yenisi ile karıştırarak tura çıkıyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, tansu87 :

Internette 60 günden bahsediyor ama benzin illa motora zarar verir demiyor.  Sadece bazi (sanirim çok önemli olmayan) özellikleri bozulabiliyormus.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...