Jump to content

Ben Geldim ve Gidiyorum

aysberk61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

14 saat önce, 67Bulent1976 :

Hangi mazda 6 ya bakıyorsunuz? Tekirdağdaki 2011 mazda için mi pazarlıkdasınız?

Ona bakıyorsanız önceden Lpg varmış sökülmüş tutmamış uygun değil bunlar Lpg ye ve katalizör komple orijinal olmayanla değişmiş,oksijen sensörlerine de iyi bakmak gerekir söküp çünkü tornacıda bu sensörlere kafa takıyorlar aracın beyni böylece motor arıza ışığı yakmıyor aman dikkat ben böyle çok araç gördüm

Ben de uzun zamandır 2009-2011 mazda 6 bakıyorum piyasada şu an ilanda temiz yok

Arac sahibinden de yok facebook ta ilanda. Sancaktepe de 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg uyumu olsa hiç düşünmeden 2011 mazda 6 alacaktım. Fakat ülke şartlarında hem benzin fiyatları hem de vergi pahalılığı beni engelli. Yoksa çok çok şahane bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, tansu87 :

Lpg uyumu olsa hiç düşünmeden 2011 mazda 6 alacaktım. Fakat ülke şartlarında hem benzin fiyatları hem de vergi pahalılığı beni engelli. Yoksa çok çok şahane bir araç. 

2011 Mazda6 nın vergisi senelik 2.114 TL olarak görünüyor.  2018 Mazda3 ile neredeyse aynı 🤔

4 ileri şanzımanlı Mazda6 lar benzer şekilde 4 ileri Mazda3 ler gibi şehir içinde yüksek tüketime sahip ama bu araçların tüketimi çok farklı değildir diye düşünüyorum. Bir Skyactiv değil belki ama bir RX-8 de değil 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Burak :

2011 Mazda6 nın vergisi senelik 2.114 TL olarak görünüyor.  2018 Mazda3 ile neredeyse aynı 🤔

4 ileri şanzımanlı Mazda6 lar benzer şekilde 4 ileri Mazda3 ler gibi şehir içinde yüksek tüketime sahip ama bu araçların tüketimi çok farklı değildir diye düşünüyorum. Bir Skyactiv değil belki ama bir RX-8 de değil 😀

Mazda 6, 5 ileri tork konvertör ama istanbul’da Sokak cadde trafiğinde 13 litre’nin altına inmiyor hocam :) ben 2010 mazda 3’e senelik 650 civarı vergi veriyorum. Mazda 6, 3 katı fazla. Ah bu vergilerin gözü kör olsun. Bence bu zamanda benzinli mazda 6 binen gerçek mazdacıdır, saygı duyarım 😃

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Mazda 6, 5 ileri tork konvertör ama istanbul’da Sokak cadde trafiğinde 13 litre’nin altına inmiyor hocam :) ben 2010 mazda 3’e senelik 650 civarı vergi veriyorum. Mazda 6, 3 katı fazla. Ah bu vergilerin gözü kör olsun. Bence bu zamanda benzinli mazda 6 binen gerçek mazdacıdır, saygı duyarım 😃

Ben 2004 Mazda6 kullandım senelerce, o dört ileri malum, böyle tüketim görmedim 😀 Gaza gelmemek lazım 😂

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.06.2020 at 10:12, aysberk61 :

Aranıza daha yeni katılmıştım. 2011 Mazda 6 sport 180 000 km aracımı 16.06.2020 tarihinde çokta beğenerek aldım. Ancak malesef piyasa dolandırıcılarla dolu. Hep kendime kızıyorum normalde aldığım araçların km sine bakmadan hayatta almazdım. Ama ne olduysa buna bakmadım kısmetim bağlanmış herhalde. Neyse aracım 180 bin km de idi aldıktan sonra km sorgulattığımda 2017 yılında araç 322.000 km de muayeneye girmiş 2019 muayenesi ise 176.000 de idi. Hemen satıcıyla iletişime geçtim bilmiyorum etmiyorum dedi ama tüvtürk te km de aşağıya dogru oynama varsa hafif kusur olarak yazıldığını söylediler bana. Adam dolayısıyla muayene raporunu atmıştı. Sonuç olarak adam fazla üstelemedi pazartesi aracı getir parayı al dedi. AMAN DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR  

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Size benzer farklı bir durum bende iki ay önce yaşadım. Ne kadar sıkıntılı bir süreç olduğunu biliyorum. Full hatasız ve eksper raporuda bu şekilde çıkan araç altan darbe alıp hava yastığı patlatmış ve dirençle kandırılmış. :) Zor bir süreçle gerek ekspertiz firması zararımın bir kısmını karşıladı galericide arabasını geri aldı. Sonra başka arabalar bakan arkadaşlarımı vs görünce piyasada kim kime ne itelerseme dönmüş :)  Dikkatli olmakta fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, tansu87 :

işte o benim :) 

tabi 2010 Mazda 6 - 147bg Motor Lpg Uyumu iyi olduğu için LPG Litre fiyatı 3 TL ile ortalama 0,37 kuruş sarfiyatım var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Kırcı :

işte o benim :) 

tabi 2010 Mazda 6 - 147bg Motor Lpg Uyumu iyi olduğu için LPG Litre fiyatı 3 TL ile ortalama 0,37 kuruş sarfiyatım var.

Hadi Lpg’li mazda 6 da olsun 😄

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

yeniden geri geldim. dedim ya mazdaya 1 hafta da alıştım başka araç bakamaz hale geldim. yeni aracım mazda 3 ile tekrar burdayım. bu sefer mazda 6 nın kardeşini aldım ama aklım hala 6 da. birgün inşallah 6 ya binmek nasip olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, aysberk61 :

yeniden geri geldim. dedim ya mazdaya 1 hafta da alıştım başka araç bakamaz hale geldim. yeni aracım mazda 3 ile tekrar burdayım. bu sefer mazda 6 nın kardeşini aldım ama aklım hala 6 da. birgün inşallah 6 ya binmek nasip olur.

Hayirli olsun. BL kasa mazda 3 bakim parca ve yurutme maaliyetleri acisindan daha mantikli bir arac. 

İleride tekrar bir 6 senk gelir, belli mi olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araciniz hayirli olsun, güle güle kullanin.  Bence Mazda 3 ile Mazda 6 arasinda öyle aman aman farklar yok.  Hatta Mazda 3 Türkiye için daha uygun bir araç.  Ülkemizin vergi sistemi sizi en küçük ve motoru en ufak araçlara dogru yönlendiriyor.  Zaten bizdeki araç parki da bu tür araçlardan olusuyor.  Örnegin, MTV bence araç silindir hacminden ve model senesinden bagimsiz olmali.  Tabii bu tamamen benim fikrim.  MTV profili yüzünden insanlar eski arabalara biniyorlar.  Bu da ülke için çok uygun bir durum degil çünkü trafikta hep eski araçlar dolasiyor.  Eski araç da risk demek, hem araç sahibi için hem de diger araçlar için.  Bence yanlis bir düzenleme.  Ne ilgisi var MTV'nin aracin yasiyla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.07.2020 at 01:01, Lupara :

Hayirli olsun. BL kasa mazda 3 bakim parca ve yurutme maaliyetleri acisindan daha mantikli bir arac. 

İleride tekrar bir 6 senk gelir, belli mi olur. 

teşekkür ederim inşallah mazda 6 denk gelir

10.07.2020 at 12:13, AKayhan :

Araciniz hayirli olsun, güle güle kullanin.  Bence Mazda 3 ile Mazda 6 arasinda öyle aman aman farklar yok.  Hatta Mazda 3 Türkiye için daha uygun bir araç.  Ülkemizin vergi sistemi sizi en küçük ve motoru en ufak araçlara dogru yönlendiriyor.  Zaten bizdeki araç parki da bu tür araçlardan olusuyor.  Örnegin, MTV bence araç silindir hacminden ve model senesinden bagimsiz olmali.  Tabii bu tamamen benim fikrim.  MTV profili yüzünden insanlar eski arabalara biniyorlar.  Bu da ülke için çok uygun bir durum degil çünkü trafikta hep eski araçlar dolasiyor.  Eski araç da risk demek, hem araç sahibi için hem de diger araçlar için.  Bence yanlis bir düzenleme.  Ne ilgisi var MTV'nin aracin yasiyla...

teşekkürler sağolun. evet bu mtv ler bu tarz araçlardan soğutuyor insanları

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...