Jump to content

Mazda 323 1.8 Fren Sertleşmesi ve Emme Manifoldu Vakum Azlığı

Erman27
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar

Aracın motorunu yeni yaptırdım gayet sahatlı çalışıyor 

Westen hause gelen vakum güçlü değil fren sert, jekvalfli fren hortumunu söktük.,düz hortum taktık bu defa fren iyi oldu ama klima açınca rolanti bozulup stop ediyor motorda vakum okadar azki selenoit valflerin emişlerını bile kesiyor hata sert fren yaptığınızda stop ediyor. Motoru toplarken egr valfi iyi dolmuştu onu temizledik yarın egr iptal etmeyi düşünüyoruz sizce neden olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba motor ölçülemeyen hava alıyor olmalı.

westenhousedan motora giden hortumu kapatıp klimayı açın. stop edecek mi. 

checkvalf li fren hortumunu da geri takın orjinalliği bozmayın. westenhouse da patlak olabilir. yine dışarıdan hava çekiyordur. 

araç lpg lidir muhtemelen. lpg nin de bi emiş hortumu var. onu yanlış bağlamış da olabilr.  kesin emişle ilgili sorun. hava filtresi dışında bir yerden hava alıyor araç .  yada tam tersi hava alamıyor. 

şu 43-640 ın ucunu kapatıp bi klima açın stop edecek mi.  
1BC0751.GIF

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Erman27 :

Arkadaşlar 97 323 1.8 lerle 1990 1995 arası Westen house aynımı

Şase ver bakayım 

12 saat önce, Burak :

@Zealot sen ne zaman dükkan açacaksın yahu . Yap şunu da kurtar hepimizi dertlerden 😀

Bi yıkamaci dürümcü kombinasyonu yapsak yeter ya,  öyle motorla yağla uğraşamam ben 😂 inşaatçı olarak erkekçil meslekleri sevmiyorum. Gelinlikçi falan açmak daha cazip gelio.  Yada juke, micra foruma üye olup,  Nissan servisi açarım 😍😍

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Zealot :

Şase ver bakayım 

Bi yıkamaci dürümcü kombinasyonu yapsak yeter ya,  öyle motorla yağla uğraşamam ben 😂 inşaatçı olarak erkekçil meslekleri sevmiyorum. Gelinlikçi falan açmak daha cazip gelio.  Yada juke, micra foruma üye olup,  Nissan servisi açarım 😍😍

Hedef saptırıyor 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar  mrb

Bugün Westen house geldi 1990 ile 1996 arası uymuyor daha küçük

işin garibi tps sensörünün fişi cektık fren düzeldi gibi usta Westen house sağlam dedi şuan fren tutuyor stop etmede bitti biyerden hava alıyor ama bulamıyorummmm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar fren için arızayı çözdük

arabanın enjeksiyon lastikleri ölmüş su döktüğümüzde hava kabarcıkları çıkıyordu tabi frene basınca emmede oluşan basınç azalıyor araba dalgalı çalışıyordu rolantide dalgalanma falan sorun ların hepsi ondan kaynaklı imiş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...