Jump to content

Evin 2. Aracı olmaya aday araç tavsiyesi

emc6767

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba. Micra sahibiyiz. Yakın zamanda eşimin aracını yenilemek istiyorum. Şu an listede mazda cx-3, kia soul, ds4 var. Ch-r var birde. Benim mazda sevgime uyuzluk olsun diye kendi kendine toyota hayranlığı çıkardı. Bu ch-r ordan icat olundu.

Eşim maltepe acıbadem arası yoğun trafikte gidip geliyor. Micra 9 lt yakıt tüketimi gösteriyor. Bu yüzden dizel araç istiyorum. 

Yukarıda yazan araçlardan cx-3 bildiğimiz bir araç. Kia soul bildiğim kadarıyla cx-3 den daha yüksek ve geniş. Bu 2 araçtaki en aradığım özellik anahtarsız giriş ve çalıştırma. Bayanlar için çantadan anahtar çıkarmama büyük lüx. 

Sizinde yorumlarınızı ve varsa araç tavsiyelerinizi bekliyorum. Konuyu kesin yanlış yere açtım. Yönetici abilerimden anlayış bekliyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu yerinde hiç problem yok. Tam isabet 😉

Mazda CX-3 tamam ama diğer araçları bilmediğim için hariçten gazel okumak istemiyorum ama bir abi tavsiyesi eşin ne isterse onu al sonra arabada yaşayabileceği her problemde laf dokundurmalarına maruz kalabilirsin 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Burak :

Konu yerinde hiç problem yok. Tam isabet 😉

Mazda CX-3 tamam ama diğer araçları bilmediğim için hariçten gazel okumak istemiyorum ama bir abi tavsiyesi eşin ne isterse onu al sonra arabada yaşayabileceği her problemde laf dokundurmalarına maruz kalabilirsin 😂

Bi gazel söylesen de dinlesek 😀

Micra 1.2 ise çok az yakan bir araç. Şehir içinde 6.6 ile geziyordu eşim. Şimdi captiva var 10-11 arası 😀 

Yoğun trafik ise dizel daha pahalıya patlıyor, dpf sorunları yeni araçlarda çok fazla emisyonlardan dolayı. Micranız bakımlı ise 9 yaktığı yerde,  dizellerde 8-9 yakar en az.
Şahsi görüşüm illa dizel olacaksa peugeot 2008 otomatik dizel güzel seçenek. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, M.E.G :

Bi gazel söylesen de dinlesek 😀

Micra 1.2 ise çok az yakan bir araç. Şehir içinde 6.6 ile geziyordu eşim. Şimdi captiva var 10-11 arası 😀 

Yoğun trafik ise dizel daha pahalıya patlıyor, dpf sorunları yeni araçlarda çok fazla emisyonlardan dolayı. Micranız bakımlı ise 9 yaktığı yerde,  dizellerde 8-9 yakar en az.
Şahsi görüşüm illa dizel olacaksa peugeot 2008 otomatik dizel güzel seçenek. 

Kaç kasa micra bahsettiğiniz? 2009 bizim. Belki model farkından kaynaklıdır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, M.E.G :

2012 model yeni kasaydı. 

Belki bizdeki kasa daha çok yakıyordur. Bende 7.5 litreden aşağıya inemedim. 2008 güncel kasadan mı bahsediyorsunuz? Yoksa eski kasası mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle chr ve ds4 c segment.  Diğerleri bu nedenle pek tercih etmezdim.

Yoğun trafik diyorsunuz chr 1.8 hibrit tam da bu iş için biçilmiş kaftan aslında. Düşük yakıt tüketimi yoğun trafikte ortaya çıkıyor. Tek dezavantajı 1.8 olmasından ötürü mtv, ama 3 yaş üstünde 1 alt kademeye düşeceği için düşünülebilir. Öteki dezavantajı ise arka koltuktaki klostrofobik hacim. Arka camların küçük olması ve siyah tavan döşemesi olan paketlerde arkası çok kötü hissettiriyor. Yalnız hacim olarak aşırı rahat. Diz ve baş mesafesi olarak c segment binekten bir miktar daha iyi. Şehiriçi 2. araç için kullanacağınız için arka tarafı düşünmenize gerek yok zaten. Ön tarafta ise hiçbir sorun yok gayet ferah ve yüksekte oturma pozisyonu iyi bir sürüş sağlıyor. İstanbul yoğun trafikte 3-4 lt arasında yakıyor. 

CX3 görünüş olarak çok güzel olsa, albenili olsa da, geyik testlerini izlemenizi tavsiye ederim. Bana göre güvensiz araçlardan.

DS4 de çok güzel araç. Fakat arka camlar açılmıyor yekpare cam olduğundan. Dizel motoru kendini kanıtlamış zaten. Fakat yarı otomatik şanzımanı var (ETG6), geçişleri hissettiriyor. Ayrıca 0-100 ü 12.6 sn diye hatırlıyorum, hantal da biraz.

Eşinize kızmayın mazda sevgisine inat toyota sevgisi çıkarıyor diye. Çünkü kadınlar girintili çıkıntılı tasarımları seviyorlar Nissan Juke, Toyota CHR gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birazdan arteonun satışını yapıcam kısmetse. Sahibindende deli gibi dolaşıyorum. Bmw 2.18i active tourer ve mercedes b180 hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ve aracı sattım. İki tarafada hayırlı olsun diyelim.@Mutlu Tekir dediğin gibi oldu. Juke'a karar verdik. Eşim sağ olsun bir anda o kadar yüksek araç almayalım  dedi. Kendisi aşırı hor kullanır arabayı. Ben demiyorum kendi söylüyor :). Yıkamacıya araba bırakıp koşarak kaçmışlığı var. 

Tabi juke bakarken arada başka ilanlarada bakıyorum. Değişik bir ilan buldum. Paylaşmak istedim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-7-kisilik-mazda-mpv-4x4-ve-4x2-surus-modlari-195.000-km-de-823368048/detay

Abiyi arayıp fenerliyim ben. Bordo yerleri sarı yaptırsam ne tutar diyesim var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, emc6767 :

Tabi juke bakarken arada başka ilanlarada bakıyorum. Değişik bir ilan buldum. Paylaşmak istedim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-7-kisilik-mazda-mpv-4x4-ve-4x2-surus-modlari-195.000-km-de-823368048/detay

:D :D bence direkt trabzonspor'a satsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, emc6767 :

Ben bu arabayı geçenlerde fırından ekmek alırken gördüm 🤣 Hacı ne yaptın sen diyecektim ama sahibinden emin olamadım. 

Sattığın araç için de hayırlı olsun. Juke henüz almadınız ama değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Burak :

Ben bu arabayı geçenlerde fırından ekmek alırken gördüm 🤣 Hacı ne yaptın sen diyecektim ama sahibinden emin olamadım. 

Sattığın araç için de hayırlı olsun. Juke henüz almadınız ama değil mi?

Yok hayır. Bakıyorum hala. Mazda bizi donanımı zengin araçlara alıştırdı. Şu özellik olsun, bu özellik olsun deyince kafa karışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çocuğunuz varsa chr kesinlikle almayın, çocuk dışarıyı görmeyince durmuyor ve trafik çilesi aşırı artabilir. Bence chr in en büyük dezavantajı, yoksa tasarımını beğeniyorum. Çocuk olunca arabayı sevmek yeterli olmuyor ilk önce çocuğun yeri rahat mı ona bakmak lazım yoksa yolculuklar eziyete dönüyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence öncelikle Fransiz tüm araçlardan uzak durun.  Herhangi bir markanin spesifik bir modeline odaklanmak yerine o markanin diger modellerine de bakin.  Örnegin, Toyota Türkiye için iyi bir markadir.  Sadece Toyota C-HR bakmak yerine diger Toyota modellerine de bakin.  Ben ikinci el bir araç alacaksam 5-6 seneden daha yasli bir araca asla bakmazdim.  Araç eskidikçe problem yasama olasiliginiz da artar, dogal olarak.  Kadinlara saygimiz sonsuz ama onlar genellikle teknik özellikler yerine aracin salt dis (veya iç) görünümüne bakiyor.  Tabii bunu degistirmeye çalismak yerine kabullenmek gerekir.  Teknik özellikler artik sizin degerlendirmenize kaliyor.

Benim diger önerilerim Honda Jazz, Ford Focus, olabilir.  Ben dizel yerine salt benzinli önerirdim (LPG degil).  Temiz bir Audi bulabilirseniz o da iyi olur.  BMW veya Benz hiç önermezdim.  Yerinizde olsam ben bir GM arabasi (Chevy, Opel) almazdim mesela (Geçmiste 1996 Vectra aldim, biliyorum).  Ama bunlar benim kisisel tercihlerim.

Ikinci el bir araçta bence donanim zenginligi o kadar önemli bir faktör olmamali.  Yeni bir araç alacaksaniz tabii ki donanimini siz seçin ama 2. el için donanim aramak "araci buldunuz da is donanima mi kaldi" gibi oluyor.  Araç km'si donanimdan çok daha önemli bence.  En iyi araç bence en yeni araçtir.  Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrardan merhaba. 1 haftadır juke bakıyorum. Maceralarımı paylaşmak istedim. 

Öncelikle bu kadar nazlı bir satıcı kitlesi hiç görmedim. 3 araca kanalize oldum

1. Araç Bursa'da 140.500 liste fiyatı var. 2-3 teklif verdim. 130.000 tl den başladım pazarlığa. En son 138.000 tl teklif ettim. Eşime sorayım dedi. Tabi dedim. (Tabiki içimden bir ses ben şimdiye kadar niye sizle pazarlık yaptım ki demek istedi.) Neticede kabul etmedi. 140.000 son dedi. Mal onundur istediği fiyata satar. Lakin pazarlığı level atlayarak gitmek garip geldi

2. Araç avrupa yakasında 143.000 tl fiyatı var. Cumartesi aradım 10 dk. konuştuk. Hyundai kona alacakmış eşine. 138.000 tl olur mu dedim olur dedi. Pazartesi konuşalım tekrar dedi. Olur dedim. Pazartesi aradım. Çarşambaya anlaştık. Salı w.app mesajına cevap vermedi. Çarşamba öğlene kadar telefonunu açmadı. En son bir arkadaşa arattım açtı. 142.000 son olur demiş. Banada söyleseydi keşke. 141.000 de verirdim belki. 

3. Araç anadolu yakası 142.500 tl fiyatı var. 140.000 tl ye anlaştık. Eşimle ve oğlumla gittim. Aracı gördük. Tavanda ve kaputta zor çıkacak kurumuş meyve ve ağaç reçinesi izleri var. 138.000 teklif ettim. Olmaz dedi. Siz düşünün zaten sabah uçağım var 10 gün yokum dedi. Nasıl yani 140 versemde alamıcam mı dedim. Maalesef dedi. Be ablacım ne topladın bizi aracın başına ailecek. 

Uzun lafın kısası. Hala tek aracız. Sabah acıbademe eşimi bırakıp ordan ataşehire selim beyi bırakıp akşamda geri alıyorum. SIKILDIM!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Mutlu Tekir :

Valla böyle satıcılarla uğraşmamak için yeni clio 1.0Tce xtronic düşünülebilir. ya da captur 2.el.

Bana kalsa bir dk düşünmem hocam:) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-90-yil-ozel-gok-mavi-838074373/detay

Bu km bu temizlik kaçmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim size tavsiyem 2019 peugeot 2008 modeline bakmanız. Nedenlerine gelince eski kasanın 2019 modelinde 1.5 1.20bg 300 tork motor ve bunun yanında tam otomatik çok iyi olan bir şanzuman. Bizim ikinci aracımız olarak kulladığımız model. Yakıt olarak şehir içi 4.5, 5.2 yoğun trafik 6.6 vs olarak gezersiniz. Ben zerre dikkat etmeden bu verileri yakalıyorum. Bunun yanında captur bakılacak seçenekler arasında. Yakıt olarak hem düşük hemde edc şanzuman bir dsg gibi insanı mağdur etmez :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı almış bulunmaktayım. Bursa nilufere gittim. Sağolsunlar iyi niyetli insanlarla güzel bir alışveriş yaptık.

Bursa'dan buraya aracı kullandım. Yakıt biraz üzecek gibi. Konforunu beğendim. Dünde eşime verdim maltepe ataşehir arası kullandı. 

Bende parayı yatırım amaçlı bir yere yatırdım. Ocak ayına kadar micrayı kullanacağım. Yorumlarıyla emek veren herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...