Jump to content

3. Nesil Mazda 3 65 bin'de şanzıman problemi

crazymedix
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 dakika önce, tansu87 :

Bu şanzımanlar sorunlu. Mazdanın bunu ücretsiz yapması gerekirken parayla yapması bence problem. Ama Türkiye’de kanunlar da bunu korumuyor maalesef. 

Sorunlu olsa hepsinde sorun çıkması lazım. 200.000 km yapıp hiç sorun yaşamayan da var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Tarahumara :

Sorunlu olsa hepsinde sorun çıkması lazım. 200.000 km yapıp hiç sorun yaşamayan da var.

Google’da fw6a-el yazınca ilk arama önerisinde “problem” sonucu çıkıyor. Tüm dünyada sorun yaşayan var. Bu kronik demektir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Google’da fw6a-el yazınca ilk arama önerisinde “problem” sonucu çıkıyor. Tüm dünyada sorun yaşayan var. Bu kronik demektir

Bütün otomatik şanzıman kodlarını yazarsanız problem önerisi çıkar, örneğin şanzımanın yakıt tüketimine olumsuz etkisi fazla ise, önce "fuel consumption" çıkar, sonra "problem" çıkar, bu da şanzımanın daha az sorunlu olduğu anlamına gelmez, arama motoru algoritması ile ilgili bu durum. 2014'lerde belli serilerde bilinen bir problem var, onun dışında kronik bir sorun yok şanzımanda. Yüzbinler sattılar Amerikada, hiç bilinen yaygın bir sıkıntı duyulmadı. Bizde de 2015 ve üstünde çok çok nadir sıkıntı yaşayan var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Leanback :

Bütün otomatik şanzıman kodlarını yazarsanız problem önerisi çıkar, örneğin şanzımanın yakıt tüketimine olumsuz etkisi fazla ise, önce "fuel consumption" çıkar, sonra "problem" çıkar, bu da şanzımanın daha az sorunlu olduğu anlamına gelmez, arama motoru algoritması ile ilgili bu durum. 2014'lerde belli serilerde bilinen bir problem var, onun dışında kronik bir sorun yok şanzımanda. Yüzbinler sattılar Amerikada, hiç bilinen yaygın bir sıkıntı duyulmadı. Bizde de 2015 ve üstünde çok çok nadir sıkıntı yaşayan var.

Aracın km’sini bilmiyorum ama senede 10-15 bin km kullanılan bir aracın 6 sene sonunda motoru değişecek kadar bozulmasıyla şanzımanın bozulması aynı şeydir. 6 senede motor değişimi size normal geliyorsa, ne güzel. Bu değişim için marka para talep ediyorsa o daha da güzel. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanliş anlamayın da hocam bazı markalara bu şart ve koşullarda gitseydiniz en nazik şekliyle güvenlik nezaretinde sizi dışarı atarlardı. çok geçmiş olsun, oldukça iyi bir sonuç. 

mazda öyle bir sorunsuzluk algısı yaratmış ki en ufak bir şey bile infial yaratıyor. oysa bunlar diğer pek cok markada günlük, rutin seyler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Katil Balina :

yanliş anlamayın da hocam bazı markalara bu şart ve koşullarda gitseydiniz en nazik şekliyle güvenlik nezaretinde sizi dışarı atarlardı. çok geçmiş olsun, oldukça iyi bir sonuç. 

mazda öyle bir sorunsuzluk algısı yaratmış ki en ufak bir şey bile infial yaratıyor. oysa bunlar diğer pek cok markada günlük, rutin seyler. 

Dağ başı kurallarına göre konuşuyorsunuz. Ülkede sanki çok kanun nizam var, tükeci hakları var da sunulan indirim teklifini direkt kabul etmemiz yadırgalanıyor. Bi de taşkınlık yapmış gibi güvenlikle dışarı atılıyoruz!

ben iki sene önce sunulan %70 indirimli göğüs değişimi kabul etmedim. %90 gibi bi indirimle değiştirdim. Yine eski aracın dsg’sini sunulandan daha düşük fiyata değiştirdim. Kimse de beni dışarıya atamadı ülkedeki diğer markalar da aynı. Mazda da onlara uymuş işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, tansu87 :

Dağ başı kurallarına göre konuşuyorsunuz. Ülkede sanki çok kanun nizam var, tükeci hakları var da sunulan indirim teklifini direkt kabul etmemiz yadırgalanıyor. Bi de taşkınlık yapmış gibi güvenlikle dışarı atılıyoruz!

ben iki sene önce sunulan %70 indirimli göğüs değişimi kabul etmedim. %90 gibi bi indirimle değiştirdim. Yine eski aracın dsg’sini sunulandan daha düşük fiyata değiştirdim. Kimse de beni dışarıya atamadı ülkedeki diğer markalar da aynı. Mazda da onlara uymuş işte. 

size söylemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.07.2020 at 14:47, crazymedix :

Merhaba arkadaşlar, 

Az önce servis aradı, masrafın 34 bin tl'sini iyi niyet  garantisi kapsamında Mazda karşılayacak. Ben de 15.850 tl vereceğim. Parça 20 gunde gelecekmiş. İşlemi onayladım. 

Mazda büyüklüğünü gösterdi bence. 

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Sorunu iyi niyet garantisi kapsamında değerlendirilip sizi üzmeyecek şekilde çözülmesine çok sevdindim. 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vw zamanında garantisi bitmeyen araçların bile dsg arızalarını kullanıcı hatası diyerek değiştirmedi. Millet korsan dsg tamircilerinin elinde rezil oldu. Dsg ler bir dönem kronik problemliydi, dsg si bozulmayan kullanıcılar kendini şanslı görüyordu.

Mazda kendine yakışanı yaptı bence adınıza çok mutlu oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, AreY :

Vw zamanında garantisi bitmeyen araçların bile dsg arızalarını kullanıcı hatası diyerek değiştirmedi. Millet korsan dsg tamircilerinin elinde rezil oldu. Dsg ler bir dönem kronik problemliydi, dsg si bozulmayan kullanıcılar kendini şanslı görüyordu.

Mazda kendine yakışanı yaptı bence adınıza çok mutlu oldum.

Yiğidi öldür, hakkını yeme :) 

İlk zamanlar öyle olsa da son 10 yıldır vag grubu çok sahip çıkıyor araçlarına. 5 farklı vag grubu araba sahip oldum. Şuanda da Passat aracım var. Garanti bitmesine rağmen farklı araçlarımda isteğim üzerine amortisörler, kavrama, kolçağa kadar değiştirdiler iyi niyet garantisinden. 14 yıllık mazdacı olmama rağmen mazda servisinde kronik , garantiden yapılması gereken sorunlarda yaşadığım sıkıntıların hiç birini diğer markalarda yaşamadım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selamlar,

Bugün Servisten ulaştılar. Aracım hazırmış.  Cumartesi günü Afyon'a gidip teslim alacağım. Bulunduğum şehirde servis olmaması ve yoğun çalışma tempom nedeniyle aracı elimden çıkarıp daha az uğraştıracak bir markaya geçmeyi düşünüyorum. Burada ford, toyota, renault, fiat ve hyundai mevcut. Vakti olanların araç tavsiyelerine açığım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, crazymedix :

Selamlar,

Bugün Servisten ulaştılar. Aracım hazırmış.  Cumartesi günü Afyon'a gidip teslim alacağım. Bulunduğum şehirde servis olmaması ve yoğun çalışma tempom nedeniyle aracı elimden çıkarıp daha az uğraştıracak bir markaya geçmeyi düşünüyorum. Burada ford, toyota, renault, fiat ve hyundai mevcut. Vakti olanların araç tavsiyelerine açığım. 

aracınıza yeni tip revizyonlu şanzıman takıldı büyük ihtimalle.  parça kodunun son harfi güncellenmiştir.

Ayrıca takılan şanzımanda  temiz 2 yıl garantili. 

Şu şartlarda araba arayıp , sorunlu veya elden çıkarılmaya çalışılıan bir arabaya denk gelme ihtimaliniz yüksek..

kafadan şanzıman sorunu yaşamicanız ve motorunda sorun çıkarmicanı düşünerek mazda ile devam etmenizi tavsiye ederim 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19.08.2020 at 22:22, crazymedix :

Selamlar,

Geçmiş olsun, değişim sonrası görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Ayrıca aracınız power paket mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

Bugün aracımı teslim aldım ve 400 km yol yaptım. Araca yeni nesil güçlendirilmiş  şanzıman takılmış. Kullanımda herhangi bir fark görmedim. Yeni şanzımanın parça kodunu ilgili arkadaşlar için paylaşacağım.

Geçen bir aylık sürede döviz yüzde 10-15 yükseldi. Şanzıman fiyatları da artmış ancak bana fark yansıtmadılar. Mazda merkez ile konuşup halletmişler.

Afyonkarahisar yetkili servisi Oto Ekip hakikaten çok yardımcı oldu. Kendi araçları gibi uğraştılar. Bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Bölgedeki mazdacılara şiddetle tavsiye ederim.

Bir saat önce, m2hamid :

Geçmiş olsun, değişim sonrası görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Ayrıca aracınız power paket mi?

Evet skyactive power sedan 2014, teşekkürler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun artık sorunsuz binersiniz inş. Bende başımdan geçen bir olayı anlatayım size. Daha doğrusu arkadaşımın başından geçen. Aracı ben önerdiğim için bizzat şahit oldum tüm gelişmelere. Geçen yıl mayıs ayı gibi arkadaşıma Mazda 3 bakıyorduk. Merser'de güzel bir ikinci el bulduk. Araç gayet düzgün ve yetkili servis bakımlıydı. Garanti bitmiş km de 70.000 civarıydı. Servis müdürü ile konuşup anlaştık ve bir ilk bakımı da hediye ettiler. Arkadaşım ertesi günü aldı aracını ve keyifle kullanmaya başladı.  

İlk bir ay içinde 1 kez stop etme problemi oldu. İkinci ay da 2 kez. Vites geçişlerinde sıkıntılar meydana geldi. Yoğun çalıştığından servise gidemedi ama irtibat halindeydi yine. 3. ay aracı sabah çalıştıramadı. Beni aradı konuştuk. Hemen dedim ara Merser'i ve yol yardımı da oraya çektirelim. Araç 2 saat içinde alındı ve bırakıldı Merser'e. 2 gün sonra servis dönüş yaptı ve şanzımanın değişmesi gerektiğini söyledi. Arkadaşım tabıki kabul etmedi. 3 ay içinde aldığı arabada böyle bir sorun çıkması üzdü tabi. Daha sonra servis müdürü ile görüştük. Bir çözüm bulmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Şuanda ismi gelmiyor aklıma ama İstanbul'da yaşayanlar bilir bahsettiğim kişiyi yıllardır orada çünkü. 

1 hafta sonra servis müdürü aradı ve aracı geri alabileceğini söyledi. Hatta tam hatırlamıyorum aldığımız fiyatın 5 yada 10 bin fazlasına. Başka bir markada böyle bir durumun olacağına ihtimal dahi vermiyorum. Mazda'ya belki çoğu konuda hepimiz ara ara sitem ediyoruz ama haklarını da vermek lazım. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Alıntı

Alıntı

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@volkanstars bu bizim ülkemiz için büyük bi jest. Beklenen hareketler bunlar işte. Marka her an kar etme peşinde olmamalı. Bir işin getirisi götürüsünü geçmeli ama hiç götürüsüz iş yapmak tüketiciyi üzer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı sattım arkadaşlar. Alıcılarla uğraşacak vaktim olmadığı için galeriye verdim. Yerine sıfır km 2020 corolla sedan flame x pack aldım.  10 gün sonra fabrikadan çıkacakmış. Artık corolla formlarında takılacağız. Sizlere güzel araçlarınızla mutluluklar diliyorum. 😁👋👋

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, crazymedix :

Aracı sattım arkadaşlar. Alıcılarla uğraşacak vaktim olmadığı için galeriye verdim. Yerine sıfır km 2020 corolla sedan flame x pack aldım.  10 gün sonra fabrikadan çıkacakmış. Artık corolla formlarında takılacağız. Sizlere güzel araçlarınızla mutluluklar diliyorum. 😁👋👋

flame x  otomatik mi

kaça anlaştınız 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...