Jump to content

Türkiye'de Android Auto Sorunu

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar malumunuz android auto türkiyede resmi olarak sunulmuyor. yani tükkana gidip android auto indiremiyoruz.  apk ıvır zıvır ile anca kullanılabiliyordu ama android 10.0 sürümü ile birlikte android auto artık telefona kalıcı olarak yüklü geliyor fakat herhangi bir güncelleme alamadığından bir şekilde calışamaz duruma düşüyor. 

bu durumda aslında mazda ve diğer markalar da sorumsuz davranıyor çünkü parasını vererek aldığımız kiti türkiye'de doğru düzgün kullanamıyoruz. kit orjinal ama uygulama sorunlu. bu durum nasıl aşılır bilmiyorum. bana kalırsa mazda olarak bu ürünü türkiye'de sunuyorsan gerekli koşulları da sağlaman gerekiyor ama mazda dahil pek çok markanın umurunda bile değil. 

velhasılkelam 10.0 üzeri android sürümü olan tüm cihazlar haritaların vs dogru calışmadığı bir duruma düştü, geçmiş olsun. uygulamayı telden kaldıramıyorsunuz sadece devre dışı bırakabiliyorsunuz. 

bir rivayete göre cihazların birbirine olan tanınırlığını kaldırıp tekrar kurunca oluyormuş. denedim olmadı ya da beceremedim, bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sorun Mazda ya da diğer otomobil üreticileri ile alakalı değil aslında. Pek çok ülkede Android Auto resmi olarak Play Store'da bulunmuyor. Bu tamamen Google tarafından çözülmesi gereken bir sorun. 

Resmi olarak sadece şu ülkelerde kullanılabiliyor. Örneğin Hollanda'da da kullanamıyorsunuz resmi olarak.

Argentina
Australia
Austria
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Dominican Republic
Ecuador
Germany
Guatemala
France
India
Ireland
Italy
Japan
Mexico
New Zealand
Panama
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Russia
Singapore
South Africa
South Korea
Spain
Switzerland
Taiwan
United Kingdom
United States
Uruguay
Venezuela

Bu arada ben Android 9 kullanıyorum ve sorunsuz olarak güncellemeleri alabiliyorum Play Store üzerinden.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, Tarahumara :

Bu sorun Mazda ya da diğer otomobil üreticileri ile alakalı değil aslında. Pek çok ülkede Android Auto resmi olarak Play Store'da bulunmuyor. Bu tamamen Google tarafından çözülmesi gereken bir sorun. 

elbette sorun google sorunu hocam. bence markaların baskı yapması gerekiyor ya da ürünü resmi olarak bulunmayan ülkelerde satışa sunmaması gerekiyor. 

günün sonunda parasını vererek orjinal aldığımız ürünü kullanamıyoruz. tuhaf olan bu aslında. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Katil Balina Telefonum geçen hafta Anroid 10 a geçti ve hali hazırda yüklü olan Android Auto da bir sorun yaşamadım. Hatta oğlumun telefonu çok önce Android 10 a geçmişti, geçen hafta apk sını yükledi ve sorunsuz kullandı. Marka ile alakalı olabilir mi ? Bizimkiler Huawei.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, Burak :

@Katil Balina Telefonum geçen hafta Anroid 10 a geçti ve hali hazırda yüklü olan Android Auto da bir sorun yaşamadım. Hatta oğlumun telefonu çok önce Android 10 a geçmişti, geçen hafta apk sını yükledi ve sorunsuz kullandı. Marka ile alakalı olabilir mi ? Bizimkiler Huawei.

benim telefon da huawei hocam. sorunsuz kullanıyorsanız hiç kurcalamayın. araçtaki kitin orjinal olup olmaması da etkili olabilir. sizdeki kit orijinal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Katil Balina :

benim telefon da huawei hocam. sorunsuz kullanıyorsanız hiç kurcalamayın. araçtaki kitin orjinal olup olmaması da etkili olabilir. sizdeki kit orijinal mi?

Yok değil, ben o açıdan değil de  "bir şekilde çalışamaz duruma düşüyor" a istinaden söylemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

Yok değil, ben o açıdan değil de  "bir şekilde çalışamaz duruma düşüyor" a istinaden söylemiştim.

orjinal kitlerin çoğu çalışmıyor hocam. yani bir sekilde calisiyor da mesela haritayı aktif kullanmıyor. benim için en önemlisi oydu. haritayı sabit tutuyor, eskiden kavşaklarda büyütür küçültür ortalardı, şimdi haritada gösteriyor sadece. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Burak :

Üzücü olmuş 😕  @Tarahumara seninki de orijinaldi diyecektim ama araç gitti 🙈

Sorunu tam olarak anlamadım abi. Kitin orjinal olup olmaması google mapsin calisma şeklinde pek etkili değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...