Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Şanzımandan Gelen Ses

Barakuda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba araba ilk çalıştığında ilk harekette 2. vitesten 3.vitese geçerken gıcırt diye bir ses yapıyor ve bunu aynı zamanda gaz pedalında da hıssedıyorum.aracı yenı aldım sayılır.aldığım kişi yenı sanzıman yağını değiştirmiş acaba sıkıntı nedir.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.bu arada aracım 2007 mazda 3 dyanımıc otomatık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Barakuda :

merhaba araba ilk çalıştığında ilk harekette 2. vitesten 3.vitese geçerken gıcırt diye bir ses yapıyor ve bunu aynı zamanda gaz pedalında da hıssedıyorum.aracı yenı aldım sayılır.aldığım kişi yenı sanzıman yağını değiştirmiş acaba sıkıntı nedir.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.bu arada aracım 2007 mazda 3 dyanımıc otomatık

Anlattıklarınızdan aklıma gelen ilk şey "Senkromeç " arızası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yüksek kmli araçlarda şanzıman yağını değiştirmek bazen faydadan çok zarar getirebiliyor. Yıllarca kullanılan yağ ve boşluklara dolan metal parçacıklar tortular vs kendine yer ediyor. Yağ değişiminde bunlar temizlendiğinde istenmeyen boşluklar ortaya çıkabiliyor. Bununla alakalı olabilir. Uzun zaman önce bir yazı okumuştum. Şanzıman yağını ya sık sık değiştirin ya da hiç değiştirmeyin tarzında bir makaleydi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...