Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Otomatik Aracımın LPG Sarfiyatı Çok Fazla

bayramurcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.aleykum aranızda yeniyim aracım 2004 mazda 3 otomatik lpg 3.39 'dan alıyorum aracım km de  38.5 krş yakıt yakıyor. Daha önceki aracım aynı kullanım ve aynı fiyatta 27 krş. Yakıyordu.

Aracım bakımlı iridyum bujiler var ve çok stabil çalışıyor. Başka neden yapar yorumlarınız. 

Ankara şehir içi kullanimda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, bayramurcan :

S.aleykum aranızda yeniyim aracım 2004 mazda 3 otomatik lpg 3.39 'dan alıyorum aracım km de  38.5 krş yakıt yakıyor. Daha önceki aracım aynı kullanım ve aynı fiyatta 27 krş. Yakıyordu.

Aracım bakımlı iridyum bujiler var ve çok stabil çalışıyor. Başka neden yapar yorumlarınız. 

Gayet normal bi tüketim. Benzinde 9,5-10 litreye karşılık gelir. Mazda 3 otomatik için normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, bayramurcan :

2hafta icinde lpgye 1 tl zam geldi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, bayramurcan :

Kuruş cinsinden yakıt sarfiyatı hesaplaması olmaz, olursa da ne hesaplayana ne paylaştığınız kişilere bir fayda sağlar.

Ülkemizde akaryakıt fiyatları o kadar değişken ki, bu günkü kuruş hesaplamanız 1 ay sonra hiç bir anlam ifade etmez gelen fahiş zamlardan dolayı.

Aracınız ÇOK YAKMIYOR!

"ÇOK OLAN" akaryakıtın litre birim fiyatı.

Günümüz otomobilleri teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler sayesinde yeterince az yakıt tüketip, daha düşük emisyona sahipler.

Otomobillerin yakıt tüketimleri oldukça makul seviyede artık. Makul olmayan birim fiyatlar, gelen zamlar. Otomobil firmalarını eleştirdiğimiz gibi, bu fiyatları belirleyenleri eleştirmiyoruz. :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2006 m3 otomatik var, 35 lt gaz ile önceden 350 km yol yapıyordum, geçen ay lpg regülatörü arıza çıkardı değiştirdim, gaz ayarı yaptırmak için ustaya gittiğimde lpg filtresini değiştirdim usta ile gaz ayarını yaptık, sonrasında izmire uzun yol yaptım bu sefer 35 lt gaz doldurduğumda yine 350 km. de gaz almak istediğimde depoya 28 lt gaz aldı, bazı pompa basınçları düşüktür felsefesi ile tüm gezim boyunca aynı şeyi denedim, sonuç hep aynı 28 lt gaz aldı komple bitirdim 450 km yol yaptı, aracın yakıt ekranında ortalama tüketimim ilk defa 5,8 gösterdi. bence iyi bir ayarla ve düzenli bakım ile araçlarımızın yakıtı düşer. bu arada performansı gayet güzel hızlı kullanan birisi değilm ama ara ara 140 km hıza çıktığım oldu rampalarda bayılma hissi oluşmadı. Şu an için memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun süre 2004 ve 2006 Mazda 3 LPG de kullanmış biri olarak tüketim gayet doğal geldi bana da,

Lpg kitiniz ne bilmiyorum ama , bakım ve iyi bir ayar ile biraz daha iyileşebilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birinci nesilin  2 inci nesle gore en buyuk eksigi cruise control olmamisi. İlk nesili de kullanmistim 3 sene Suan 2 nesil var 4 senem bitiyor. Yani arada yakit farki var sehirici degil ama sehirdisi fark ediyo. Uzun yolda 2 nesil daha az yakiyor bunun da en buyuk nedeni cruise control olmasi. 33 litre lpg ile sehirdisi klima acik 2 kisi bagaj dolu vaziyette hizim 110 130 arasi  380-400 km rahat gidiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, ozgur35 :

Birinci nesilin  2 inci nesle gore en buyuk eksigi cruise control olmamisi. İlk nesili de kullanmistim 3 sene Suan 2 nesil var 4 senem bitiyor. Yani arada yakit farki var sehirici degil ama sehirdisi fark ediyo. Uzun yolda 2 nesil daha az yakiyor bunun da en buyuk nedeni cruise control olmasi. 33 litre lpg ile sehirdisi klima acik 2 kisi bagaj dolu vaziyette hizim 110 130 arasi  380-400 km rahat gidiyorum 

Hocam iyi bir ayarla 1. nesilde bagaj dolu, hanımla ikimiz klima açık uzun yolda 35 lt gaz ile 450 km yi gördüm, bence bakım ve iyi bir ayar ile araç çok yakmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...