Jump to content

1.8 Familia Titreme ve Silkeleme Sorunu

Erman27
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,

1.8  familia mazda arabamın motorunu sökerek sıfırdan yaptırdım.

üst kapak ve grank milini sıfır buldum. Ortalama 6500 tl masraf gitti gayet güzel oldu

gayet sessiz çalışıyor. Sizden aldığım bilgilerle çok şey başardım çook tşkler

Tabi motor yapıldıktan sonra baya rölanti  dalgalanması ve stop etme ile uğraştım. Allahtan parça değiştirme ihtiyacı duymadım. Ayarla ve düzenlemeler ile düzeltim. Tabi mazda club formdan öğrendiklerimle çok şey başardım hatta ustamın ağzı açık kaldı. Bende ustamı değiştirdim :D

Yaptıklarım ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim.

1.       Vicks valflerin yerlerini ve hortumlarını düzenledim vakum kaçakları var mı diye baktım düzeltim

2.       Külbürütör kapağından emme manifolduna giden hortum ve sibop yeniledim ve vakum kaçaklarını önledim

3.       Enjeksiyon uçundaki oring leri değiştirdim ve motora İstemsiz hava girişlerini kestim 

4.       Buji aralığını 1 den 0,7 çektim ve buji kablolarını değiştirdim.

5.       Distribitör içindeki keçeyi ve toz kapağını değiştirdim     temizledim

6.       Tüp ayarını kalibrasyonunu yaptım

7.       Avans ayarını gözden geçirdim.

8.       Şarj dinamosunun bakımını da yaptırdım

9.       Fren vestenhause hortum ve sibop  değiştirdim

10. Benzin motorunu değiştirdim iyi çalışmıyordu

Tabi bunları yapınca rölantide dalgalanma çok az yapmaya başladı ama rölantide titreme devam etmekte bunu benzinde de yapmakta 1400 devirde vites de iken sırkeliyor 1250 Devirde kesiyor benzinde yapmıyor.neden diye düşünürken sizden de akıl almak istedim.

Aklımda olan sente ayarı ve distiribitöre gelen tesisatı kontrol etmek kaldı. Sizce ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

IMG_20200920_160513.jpg

Vallaha düzelttik bogaz kelebeğini ve hava akış metreyi iyi bir temizledik benzinde bir ayar verdik leptop atiker prğram indirdim kabloyu tüpe bağlayıp yola cıktık kalibrasyonu yolda yaptık rolanti rolantiyı tuttum birakmıyorum

• Beğen 1
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...