Jump to content

2018 Mazda 6 Araç İçi Kamerası

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracı aldığımdan beri, ha bugün ha yarın takarım diye ertelediğim montajı bugün yaptım. Önceki aracımda uyguladığım işlemlerin neredeyse birebir aynısı aslında. Elektriği kararan dikiz aynasından aldım. Araya iki tane konnektör ekledim (diğeri ile ileride ambiyans aydınlatması düşünüyorum) 12v araç elektriğini 5v usb ye çeviren bir adaptör ve bağlantılar. Temiz iş.

dcam_01.jpg

dcam_02.jpg

Elektrik siyah ve mor gibi olan kablodan alındı. Kahverengi kablo geri vites sinyali.

dcam_03.jpg

dcam_04.jpg

dcam_05.jpg

dcam_06.jpg

dcam_07.jpg

dcam_08.jpg

dcam_09.jpg

dcam_10.jpg

dcam_11.jpg

dcam_12.jpg

dcam_13.jpg

dcam_14.jpg

dcam_15.jpg

Mazda 3 için olan konuya da buradan ulaşabilirsiniz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.09.2020 at 16:10, Tarahumara :

Aracı aldığımdan beri, ha bugün ha yarın takarım diye ertelediğim montajı bugün yaptım. Önceki aracımda uyguladığım işlemlerin neredeyse birebir aynısı aslında. Elektriği kararan dikiz aynasından aldım. Araya iki tane konnektör ekledim (diğeri ile ileride ambiyans aydınlatması düşünüyorum) 12v araç elektriğini 5v usb ye çeviren bir adaptör ve bağlantılar. Temiz iş.

Gayet başarılı olmuş ustam 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, tansu87 :

Şu volt düşürücü yüzünden neler çektim 😁 1 sene tpms neden yanıyor diye söylenmeme sebep olmuştu

Sebebi neydi ki? Volt düşürücüyü takınca sorun mu olmuştu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, Tarahumara :

Sebebi neydi ki? Volt düşürücüyü takınca sorun mu olmuştu?

Ben elektriği direkt sigorta kutusundan aldım. Şu direksiyonun solunda, kapı içine denk gelen yerden. Volt düşürücüyü de oraya koyup kablo ile a sütunundan tavana döşeme arasından yürüyüp kameraya hat çekmiştim. Çok basitti bu yol. Ama 1 sene boyunca araç uzun yolda tpms hatası veriyordu. Şehir içinde düşük hızlarda sorun yoktu. 4.lastikten veri alamıyor hatası veriyordu. Hatta sensörü değiştim. Yeni sensörü tanımadı. Servise gittim tekrar kodlattım yine olmadı. En son aklıma nereden geldiyse kameranın enerjisini kesince sorun düzeldi. Şimdi volt düşürücüyü a sütunun en tepesine yerleştirdim. Oradan etkilemiyor :) tpms alıcıları sigorta kutusunun oralarda olabilir. Parazit yapıyordu sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, tansu87 :

Ben elektriği direkt sigorta kutusundan aldım. Şu direksiyonun solunda, kapı içine denk gelen yerden. Volt düşürücüyü de oraya koyup kablo ile a sütunundan tavana döşeme arasından yürüyüp kameraya hat çekmiştim. Çok basitti bu yol. Ama 1 sene boyunca araç uzun yolda tpms hatası veriyordu. Şehir içinde düşük hızlarda sorun yoktu. 4.lastikten veri alamıyor hatası veriyordu. Hatta sensörü değiştim. Yeni sensörü tanımadı. Servise gittim tekrar kodlattım yine olmadı. En son aklıma nereden geldiyse kameranın enerjisini kesince sorun düzeldi. Şimdi volt düşürücüyü a sütunun en tepesine yerleştirdim. Oradan etkilemiyor :) tpms alıcıları sigorta kutusunun oralarda olabilir. Parazit yapıyordu sanırım. 

Elektronikler çok garip naz yapabiliyor bazen. Siz de aslında kararan dikiz aynasından alabilirmişsiniz elektriği.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Tarahumara :

Elektronikler çok garip naz yapabiliyor bazen. Siz de aslında kararan dikiz aynasından alabilirmişsiniz elektriği.

Kutuyu açmak istedim ama beceremedim. Zorlarsam tırnak kırarım dedim. Olabilirdi tabi. Ama böyle de gibi 

71BE499A-1AC7-4410-903F-676E9695BDD2.jpeg

739C308A-A77E-4E0C-B8C8-B60FCA7514A6.jpeg

AD2410F5-13EF-4C75-9BDC-17DF0D8A8AB2.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...