Jump to content

Lifter Sesi - İtici Sesi Çözümü Nedir ? (Practica - Familia - Lantis)

demirhan09
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bende temzilemeye gerek olmasın diye sölüyorum, bir depo benzine würth enjektör temizleyici kat vede bitene kadar kullan hem zaten benzin başlı başına bir temizleyicidir, hem boğaz kelebeğini hemde püskürtme enjektörlerini tertemiz eder, bu arada ECU yani motor beynide kendine gelir yeniden ateşleme programı yapar  aracın orjinal yakıtıyla, yani her halükarde çok iyi gelir araca.

hmm evet. zaten würth 50-60 tl felan. gerci bir depo benzin daha phaalıya gelir ama , araca katkı maddesinden daha iyi gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben zaten bir depo benzine karıştır diyorum, yani bir depo benzin+ würth , ayrıca zaten 1000 km yi bir depo benzinle bile yapamazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben zaten bir depo benzine karıştır diyorum, yani bir depo benzin+ würth , ayrıca zaten 1000 km yi bir depo benzinle bile yapamazsın.

Gürhan usta, şu linkde 50lt benzin ile bir kutu würth diyor.

http://kisaurl.com/?UEA

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürhan usta, şu linkde 50lt benzin ile bir kutu würth diyor.

http://kisaurl.com/?UEA

tamam , sorun neki zaten sizin aracınızın deposu 55-60 arası benzin alıyor bende bir depo demişim yanlış olan nedir.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bunu kullandım;

http://kolayurl.com/v5f

Yarısını 100 Tl benzin alarak depoya koydum, kalanını da daha sonra 100 Tl benzin alarak depoya koydum...

bu katkı içinde 70 ltr yakıt diyor yani hemen hemen gene bir depo.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani işe yaradımı, yakıt sarfiyatı azaldı mı?

yakıt sarfiyatına abartılacak kadar etki edeceğini sanmam ama sistemi tertemiz eder, lpg kalıntılarını vede kurumlarını, boğaz kelebeğini, püskürtme enjektörlerini.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani işe yaradımı, yakıt sarfiyatı azaldı mı?

Bunu söyleyebilmek normal kullanım ile mümkün değil, kullanım amacım benzin enjektörlerini temizlemesi içindi... Faydası olmuştur muhakkak...

Devamlı benzinde kullanmadığım için yakıt sarfiyatını ölç(e)mem ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt sarfiyatına abartılacak kadar etki edeceğini sanmam ama sistemi tertemiz eder, lpg kalıntılarını vede kurumlarını, boğaz kelebeğini, püskürtme enjektörlerini.

würth'ü araştırdım. pahalı ama baya işe yarıyor. hatta birinin gazda mı benzinde miydi unuttum, teklemesi varmış, würthü koyar koymaz farkı görmüş. zaten 5000 km de bir kullanıyorsun. benim gibi kullanıcılar için 1 ya da 2 sene de bir oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

würth'ü araştırdım. pahalı ama baya işe yarıyor. hatta birinin gazda mı benzinde miydi unuttum, teklemesi varmış, würthü koyar koymaz farkı görmüş. zaten 5000 km de bir kullanıyorsun. benim gibi kullanıcılar için 1 ya da 2 sene de bir oluyor.

Bu tür maddeler içerik olarak hemen hemen aynı, çok fazla para vermene gerek yok bence, ayrıca bu markaların lpg katkıları (lpg deposuna konulan) yok diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tip kimyasallarda bu markanın üstüne tanımam.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tip kimyasallarda bu markanın üstüne tanımam.

en yakın zamanda Würthü deneyip izlenimlerimi yazarım...

8)  http://kolayurl.com/v5g  Würth kullanıcı yorumları...

Veli ustaya da teşekkürler, parayı boş yere harcatmamaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en yakın zamanda Würthü deneyip izlenimlerimi yazarım...

8)  http://kolayurl.com/v5g  Würth kullanıcı yorumları...

Veli ustaya da teşekkürler, parayı boş yere harcatmamaya çalışıyor.

Boş yere demeyelim de; az paraya çok daha fazla fayda sağlamaya çalışıyorum... Neticede boş bir marka değil bu ürünler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

aslında 10 binde bir 1000 km sürekli benzinde kullansınız zaten , benzin tüm sistemi tertemiz edecektir.

130.000 deki lpg takılmamış aracın emme manifoldunu boğazı söktüm kap kara ve yağlı kurum vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oluyor tabii sonuçta motor çalışırken beraberinde hava ile dünyanın tozunu toprağınıda emiyor vede sağa sola yapışıyor, arada bir temizlemek gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

130.000 deki lpg takılmamış aracın emme manifoldunu boğazı söktüm kap kara ve yağlı kurum vardı.

Lpg den manifold delindiği için, biz temizletemiyormuyuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında benim sistem derken böle hassas noktalardan bahsediyorum, boğaz kelebeği, püskürtme enjektörleri, enjeksiyon sistemiv.b. zaten manifold ufaktan kurumlansana sorun olmaz motora etki etmez.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Aracım 216 Bin kilometrede ve zaman zaman klimayı açtığımda, motoru zorladığımda veya çok sıcaklarda nadiren lifter sesi yapıyordu... İlk yağ değişiminde 15/40 yağ koyduğumda sesin sıklığı azalmıştı ama kesilmemişti.

Son yağ değişiminde 15/40 lpg özellikli Shell Helix yağ ile birlikte lifter katkısı koydum, ilk çalışmada 5/10 dakika lifter sesi yaptı ve kesti... Şimdi ne kadar zorlasam, sıkıştırsam lifter sesi gelmiyor...

http://www.liquimoly.com.tr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=42&Itemid=629

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

evet arkadaşlar 1992 626 aracımızın yeni olmasına rağmen lifterinden gelen şıkırtı 444 yağlayıcı kullanarak 1 dk bile sürmeden tamamen ama tamamen kesildi...

İnanın müthiş bir ses rahatlaması...

İnşallah sorunu olanlara yardımcı olabilmişimdir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...