Jump to content

5 yıl 117 bin km Mazda CX-3 İzlenimleri

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 saat önce, M.E.G :

Artık veda zamanı yaklaştı mı Foti? İyi gezmişsin bu arada 👍

Nasip valla bilmiyorum :)  verip ne alacağız o da mesele

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Fotifoti :

Çok araba var hele satmaya karar ver neler buluruz neler 😂 vagcı yapcam seni

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, M.E.G :

Çok araba var hele satmaya karar ver neler buluruz neler 😂 vagcı yapcam seni

yeni çoktavya fena değil aslında :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, Fotifoti :

yeni çoktavya fena değil aslında :) 

Octavia da güzel 1.5 act,  seat ateca da güzel hacı. Sat konuşuruz bunları, kafalarım ben seni 😂

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Crv al crv Gucse guc performanssa performans 4x4 se 4x4 yakit ekonomisi ise ekonomik 9 ileri zdf sanziman tam otomatik 600 litre bagaj 160 hp 350 tork İnsan daha ne ister ki  

Si-Ar-Vi sinifinin sinif lideri 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, Fotifoti :

Aylardır kendi aramızda tartıştığımız konu:)

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Sibiryaberberi :

Aylardır kendi aramızda tartıştığımız konu:)

Ben mazdadan inersem yine mazda alırım ama bulamazsam paramın yettiğince subaru 4x4 alırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, mesut2323 :

Ben mazdadan inersem yine mazda alırım ama bulamazsam paramın yettiğince subaru 4x4 alırdım. 

Sabah uyandım anahtar masanın üstünde ve gözüm ilişti o an çok hoş heves doldu içim ve bu hemen hemen her an oluyor.O yüzden başka marka zor belki butik başka marka modeller olabilir.Levorg gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, ozgur35 :

Crv al crv Gucse guc performanssa performans 4x4 se 4x4 yakit ekonomisi ise ekonomik 9 ileri zdf sanziman tam otomatik 600 litre bagaj 160 hp 350 tork İnsan daha ne ister ki  

Arkadaş crv'fen o kadar çekti ki :) Ayrıca honda serviste sıcak masaj yapıyor. Bir rahatlama oluyor. Ben sevmiyorum :P yine de nasip bu işler. 

19 dakika önce, Sibiryaberberi :

Sabah uyandım anahtar masanın üstünde ve gözüm ilişti o an çok hoş heves doldu içim ve bu hemen hemen her an oluyor.O yüzden başka marka zor belki butik başka marka modeller olabilir.Levorg gibi.

Levorgu kaldırdılar yazık ettiler. Şahane bir araçtı . Gerçi biz alamazdık yine ama olsun :)

Şuan C kasa full bir araç alayım derseniz 400'ü geçmeyen yok sanırım. benim limitim 330 

19 saat önce, M.E.G :

Octavia da güzel 1.5 act,  seat ateca da güzel hacı. Sat konuşuruz bunları, kafalarım ben seni 😂

fark ettim de hiç biri limite girmiyor :) ben clio alam

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, ozgur35 :

hocam yerel radyo reklamları gibi araya girmişsiniz yine:))

honda crv! giderken solda gelirken sağda..

• Haha 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Fotifoti :

fark ettim de hiç biri limite girmiyor :) ben clio alam

Sen sıfır alacaksın crv vs uçuk fiyatlarda hem de benzinli. Skoda kamiq, seat arona, peugeot 2008 vs b sınıfı suv bakmak lazım aslında Hem fiyatlar uçtu hem de cx3 de b sınıfı zaten işini bunlar da görür gakgoş  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Sibiryaberberi :

Levorg'un 1.6 turbo ünite XV modelinde olsaydı şu an kimsenin aklında soru işareti olmazdı muhtemelen. Fakat bu şekil olursa XV'nin fiyatı da 360 bandından 400 bandına fırlar gibi. İç mekan ve bagaj zorunluluğu yoksa mantıklı olan @M.E.G'in dediği gibi bütçeye uygun araçlar b segment suv araçlar. Bana kalırsa (mazda almayacaksam!!) suv sevdamdan vazgeçer, sıfır octavia alırım. 600 (katlanınca 1500) litre bagaj hacmi, 150 beygirlik nispeten kendisini kanıtlamış güç ünitesinin mild hybrid olması hoş detaylar. İç mekan genişliği de muhtemelen bütün b sınıfı suvlardan geniştir. Bagajına zaten değinmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, paarthurnax :

Levorg'un 1.6 turbo ünite XV modelinde olsaydı şu an kimsenin aklında soru işareti olmazdı muhtemelen. Fakat bu şekil olursa XV'nin fiyatı da 360 bandından 400 bandına fırlar gibi. İç mekan ve bagaj zorunluluğu yoksa mantıklı olan @M.E.G'in dediği gibi bütçeye uygun araçlar b segment suv araçlar. Bana kalırsa (mazda almayacaksam!!) suv sevdamdan vazgeçer, sıfır octavia alırım. 600 (katlanınca 1500) litre bagaj hacmi, 150 beygirlik nispeten kendisini kanıtlamış güç ünitesinin mild hybrid olması hoş detaylar. İç mekan genişliği de muhtemelen bütün b sınıfı suvlardan geniştir. Bagajına zaten değinmiyorum

dolusuna 55bin aksesuar gidiyor. Focus st de öyle. Corolla hibrik de. 400+ C araçlar. Clio iyidr ya, engelliye clio yeter Tekerlekli sandalyesi olan da arabaya binmesin zaten. Zaten tekerleği var üstelik vergisiz. Benim en azından aksesuarım yok .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.01.2021 at 03:40, Fotifoti :

Bu minvalde asla ama asla aracınıza castrol yağ koymamanızı, yakıt olarak shell tercih etmenizi ve sürekli kısa mesafe gidiyorsanız mutlaka devirli kullanmanızı  ve arada uzun yola çıkmanızı tavsiye ederim

Castrol neden Fotifoti? Serviste bile bazen bunu kullanıyorlar sanki. Fark nedir? Yazarsan sevinirim👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok seviyorum ama bizim bu cx3 ümüz neden bu kadar çok yakıyor ya. dizel için rekor sayılır. bizde crv de var. hakkaten de 400kg daha ağır olan crv daha az yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, mesut2323 :

Castrol neden Fotifoti? Serviste bile bazen bunu kullanıyorlar sanki. Fark nedir? Yazarsan sevinirim👍

Hocam castrol bir etken, yakıt ve kısa mesafe bir etken. En son erzurumda castrol koyduktan sonra patlaması sebebiyle castrolu yazdım. Ama o ara shell de kullanmıyordum. Araç dpf'yi temizliyor ama egr valfi bilgisayar kontrollü değil. Hem tespiti hem temizliğini yapamıyor. O yüzden bu 3 hususa dikkat ederseniz (yağ,yakıt, kısa mesafe) asla sorun çıkmaz. 2015 üzeri modellerde henüz rastlamadık zaten. Belki 2015'e has da olabilir. 

6 saat önce, offroad :

çok seviyorum ama bizim bu cx3 ümüz neden bu kadar çok yakıyor ya. dizel için rekor sayılır. bizde crv de var. hakkaten de 400kg daha ağır olan crv daha az yakıyor.

Şanzıman çok sağlam ama verimsiz, emisyonda hile yok, dpf temizliği :) biraz da 4 çeker fark ediyor tabi . 9 litre üzerine çıkamadım. klimayı 5 yıldır kapatmamışım :) çok yakıyor demeyelim de az yakmıyor diyelim  😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar Bi sorunum var aracım la ilgili sizlere danışmak istedim. 

Aracımı 113 bin km de aldım 2015 cx3 ilk 2-3 bin km problem yok hayran kaldım konfor yakıt VS sonra problem ler başladı ilk araç sistem arızası almaya başladım daha sonra düşük motor yağ basınc arızası almaya başladım yetkili servis e gittiğim de motoru indirmeden problemi anlayamayız dedi kısaca sonra kendi ustama götürdüm yağ basıncı ölçüldü normal çıktı sonra yağ filtresi orijinal değil denildi ve filtre yağ değişti tekrar 2-3 bin km sorunsuz kullandım ve tekrar aynı arızalar vermeye başladı başka Bi ustama götürüp tekrar yağ ve filtre değişti tekrar 2-3 bin km sorunsuz kullandım ve tekrar arıza ile karşılaştım bu sefer başka Bi ustama gidip filitreme baktırdım filtre orijinal değil diyip bosch un orijinal filitresi ile değiştirdik şuan 3 bin km kadar oldu ve sabah ilk yola çıktığım da garip Bi ses Bi vızıldama gibi Bi ses duydum anladım arıza vereceğini hep böyle oluyor demeden rampa çıkarken araç sistem arızası verdi stop edip çalıştırdım arıza gitti bu arada bu zamana kadar yaşadığım bütün arızalar da stop edip çalıştırdığımda problem ortadan kalkıyor sorun ne olabilir aracı aldığım dan beri shell den aynı istasyon hemen hemen aynı pompa dan mazot alıyorum. Günde 20+20 40 km kullanıyorum. 

( Düşük motor yağ basınc arızası ı genellikle gaza yüklendiğim zamanlar veriyor aracı sıkıştırdığımda ve araç gaz yemiyor stop edip çalıştırıyorum arıza kalmıyor) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...