Jump to content

Ne oldu RX 8 lere Pert mi Yoksa Satılmak mı İstenmiyor

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5-6 yıl önce 50 e yakın rx8 varken bunların 3 te biri r3 dü şimdi 26 adet rx8 var sadece 6 adet ise r3 modeli

Ne oldu Rx8 lere Pert mi oldular satılmak mı istenmiyor proje aracı mı oldular ne oldular biri açıklasın

Bu gidişle 10 yıl sonra sitede 10 adet rx8 görsek sevinecez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen bu saydıklarınızın bir kombinasyonu ama özellikle de zamanla trafikten çekilmeleri olabilir.  RX8 2002 ila 2012 seneleri arasında üretilmiş.  Wankel rotary motoru var.  Wankel motor bizim kullandığımız benzinli motorlara göre daha çabuk eskiyen bir motor, özellikle de 100,000 km den sonra.  Ayrıca, 5 - 6 sene bir otomobil için çok kısa bir süre sayılmaz.  Bu baglamda degerlendirdigimde bence yukarıda verdiginiz rakamlar şaşırtıcı degil çok mantıklı.  Eskiyen RX8 otomobiller demek ki trafikten çekilmiş.  Bence bulursanız da almayın, derim.  Yerine tam geçmeyebilir ama şimdi MX-5 var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, AKayhan :

Muhtemelen bu saydıklarınızın bir kombinasyonu ama özellikle de zamanla trafikten çekilmeleri olabilir.  RX8 2002 ila 2012 seneleri arasında üretilmiş.  Wankel rotary motoru var.  Wankel motor bizim kullandığımız benzinli motorlara göre daha çabuk eskiyen bir motor, özellikle de 100,000 km den sonra.  Ayrıca, 5 - 6 sene bir otomobil için çok kısa bir süre sayılmaz.  Bu baglamda degerlendirdigimde bence yukarıda verdiginiz rakamlar şaşırtıcı degil çok mantıklı.  Eskiyen RX8 otomobiller demek ki trafikten çekilmiş.  Bence bulursanız da almayın, derim.  Yerine tam geçmeyebilir ama şimdi MX-5 var.

Ayrı durum s2000 de de var ilan sayıları rx8 gibi yarıya düştü

Aziz kancar rx8 ini öve öve bitiremedi araç şu an satılık lakin kendisi rx8 im alçaktırıp katalizör iptal edilmiş 

Bu zamanda temiz rx8 bulmak genel evde bakire kız bulmayı benzetiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'de muhtemelen vergi dezavantajları nedeniyle spor otomobillerin çok iyi temsil edildigini söyleyemeyiz.  Örnegin, bir zamanlar Mazda RX9 vardı ama ben Türkiye'de hiç göremedim.  Nissan birden fazla spor modele sahip, 200SX, 300ZX, vs.  Bunları da ülkemizde hiç göremedim.  Bunlar kendi kulvarlarında çok iyi otomobiller.  Amerikalıların sürüyle spor otomobil modelleri var ama çogunlukla V6 veya V8 motorlu, dogal olarak bunları da göremiyoruz.  Yakında bu forumlarda Honda üretimi scooter / mobilet modellerini tartışırsak hiç şaşırmayın.  😒

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, AKayhan :

Wankel motor bizim kullandığımız benzinli motorlara göre daha çabuk eskiyen bir motor, özellikle de 100,000 km den sonra. 

Bu araçlara sahip olanlar öyle bir kullanıyor ki diğer araçlarda 500 bin km'deki yıpranışına eşdeğer olabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, zoptrik :

Bende var mesela satmayı pek düşünmüyorum. :D

Bir tur versene Binecem üstüne vuracam kırbacı 😋😍☺️

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.02.2021 at 21:12, speed :

Aziz kancar rx8 ini öve öve bitiremedi araç şu an satılık lakin kendisi rx8 im alçaktırıp katalizör iptal edilmiş 

kendisini tanımam da,  katalitik iptali yapılmamış rx8  mermisiz silah gibi,  bej para etmez 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Zealot :

kendisini tanımam da,  katalitik iptali yapılmamış rx8  mermisiz silah gibi,  bej para etmez 

Yüzde 5 performans için 0-100 ü 6.4 sn değil de 6.1 sn ye çıksın çevreyi kirletsin rotary lara zarar versin yakıt tüketimi artsın çiğ benzin kokusu rahatsız edici ses için değer mi?

Muayenede çıkıntı çıkmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, speed :

Yüzde 5 performans için 0-100 ü 6.4 sn değil de 6.1 sn ye çıksın çevreyi kirletsin rotary lara zarar versin yakıt tüketimi artsın çiğ benzin kokusu rahatsız edici ses için değer mi?

Muayenede her zaman sıkıntı çıkar. Rotary'de çevreyi sallarsan 4 rotordan bridge port ile atmoserik 700whp'de alırsın. Cadde ayarı ile 600whp alan var,

Normal Rx8'de motora dokunmadan krankta 320hp'ye kadar çıkabilirsin diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, speed :

Yüzde 5 dediğin 231 de  12 hp yapar ki az değil..   Ama daha da çok geliyor.... En az 20 hp diyeyim. 

Keza tıkanan katalitik in de stocktan  20-30 götürdüğünü göze alırsak,   

iptal ettiğinizde eski katalitik e göre, iptal hali sonucu net 40-50 hp geliyor.. 

Öte yandan, katalitik in yarattığı backpressure apex seal lara zarar verebilir.  İptali zarar vermez. 

Tuv muayeneden geçer, egsozdan geçmez,  

Ses çıkar.. 

Tercih meselesi. 

Bilmiorm kullandın mı rx, ama  Sonra fluence gelip selektör yaparsa,  ah bu mazda gitmiyor die şey yapmayın 😄

13 saat önce, Leanback :

Muayenede her zaman sıkıntı çıkar.

Mazda 6'mda   4+1+1 headers,  kat iptali,  sadece stock son susturucu vardı.  Fabrika ayarında sessizdi. 5 kere muayene den sorunsuz geçti.

Egsoz muayenesinden gecmiodu.  Ki buda saçma. Lpg ile geçemiyorum. Ama yanımda siyah duman atan dizel 1,7 corsa geçiyor.. 

Neyse ki bizde halledioduk bi şekilde. 

Yakıtı skyactiv den az,  Gidişi ise,  it köpek gibiydi. Hala konuşuruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onların olayı son susturucu zaten, en sessiz aftermarket susturucuyu taksan bırakırlar. İthalat satış izni var, montaj izni yok, klasik Tr trajedisi. 

Eski atmosferiklerin bir çoğunun gidişi yenilerden iyidir, emisyon olayları malum. 2002 model Civic 1.6 9 saniyede 0-100kmh yapıyordu, hafifler de tabi. Ama yeni Mazda 6'dan o gülle gibi 19'ları sökmek lazım önce. Bir de manuel şanzıman falan derken aslında önemli bir fark olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Zealot :

Bilmiorm kullandın mı rx, ama  Sonra fluence gelip selektör yaparsa,  ah bu mazda gitmiyor die şey yapmayın 😄

Ama yanımda siyah duman atan dizel 1,7 corsa geçiyor.. 

Zamanında 2 yıl boyunca tutkuyla kullandığım Mazda 323 f kedi farlı 

En seri araçtı 1.6 87 HP 0-100 ü 10.4 sn aslan gibi kukruyordu ses ise ekzozdan ziyade motordan geliyordu ve muhteşem direksiyon hissi konforlu arka koltuklar 😍

Ne yazık ki şu an 2 yıldır kullandığım Cruze de bunlar yok 1.6 124 HP        0-100 10.9 sn performansı en azından tatminkâr diyelim 😋

Bu arada 1.7 corsa dizel yine gömülmüş vukuatlı motor galiba 😄

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Leanback :

Eski atmosferiklerin bir çoğunun gidişi yenilerden iyidir, emisyon olayları malum. 2002 model Civic 1.6 9 saniyede 0-100kmh yapıyordu, hafifler de tabi. Ama yeni Mazda 6'dan o gülle gibi 19'ları sökmek lazım önce. Bir de manuel şanzıman falan derken aslında önemli bir fark olmaz.

Biz hepsini götürüp kantar a soktuk. 

Gg ve Gh kasa mazda 6,  sky kasadan ağır. 

GG Yolcusuz, boş depo kuru ağırlık 1505 kg gelio,. 

Ve 235x18"   8J lastikle kullanıyordum.  Skyactiv de 225x19  7,5J var.   Bunlar 150 hp araba üstüne çok da koymuyor.. 

Aracın yürüyüşü, hafifliğinden değil,  coldair intake ve headers vb, işlemler sonrası 170hp yi geçtiği için. Son süratte benim ND 2.0mx5 i bile geçiodu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Zealot :

Biz hepsini götürüp kantar a soktuk. 

Gg ve Gh kasa mazda 6,  sky kasadan ağır. 

GG Yolcusuz, boş depo kuru ağırlık 1505 kg gelio,. 

Ve 235x18"   8J lastikle kullanıyordum.  Skyactiv de 225x19  7,5J var.   Bunlar 150 hp araba üstüne çok da koymuyor.. 

Aracın yürüyüşü, hafifliğinden değil,  coldair intake ve headers vb, işlemler sonrası 170hp yi geçtiği için. Son süratte benim ND 2.0mx5 i bile geçiodu

%90 dolu depo +75kg sürücü ile 1385kg fabrika verisi olan araba nasıl bomboş halde 1505kg oluyor hocam? Ayakla çaktırmadan bastırmışlar kantara :D Depo ve sürücü ile 1600kg'yi geçiyor, imkanı yok. O neslin 4 çeker MPS'i bile o kadar ağır değildir.

https://motoreu.com/mazda-6-2.0-mpg-fuel-consumption-technical-specifications-164986

Biz de Alfa 159 ve Volvo S40'ı çıkarmıştık, 20-25kg bişey oynamıştı katalog ağırlıkları ile daha hafif çıktılar, sürücüsüz tartıldılar. Sky Mazda 6 kesin ağırdır ilk Mazda 6'dan da reelde kantarda ne kadar fark çıkar onu bilmem tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bütün bindiğim şahsi ve şirket araçlarımı götürüp tartarım...  

Geçen de 2018 octavia 1,6 tdi dsg tarttim, kuru ağırlık, 1350 kg geldi. Dacia logan 1200 geldi... 

2010 gh kasa cengiz in arabayı da tarttik. 1500 kg. 

Anlattığım herseyi de uygulamış tecrübe etmişimdir. Öte yandan Hangi araba hızlı hangisi yavaş, yine Google dan bakmaz her gece çıkıp video çekip deneriz.  

Mesela şimdi f10 var,  dpf kat iptal,  yazılım vs. Var.  Sırf meraktan bi firmaya yazdırıp, sonra aklımda soru işareti kalacağına, cebimde param kalmasin diyerek başka bir firmaya daha yazdırdim. Hangisi daha iyi olacak diye. 

.. Geçen ay mazda 6 aldık Bitane. 

Expertiz yaptığımız yerin kantari vardı. 

Araç expertiz e benzin lambası yanarak geldi. 64 lt depo

18" Yedek lastik yoktu (20-25kg) ve özellikle sordum, bizim kantar %3-%5 eksik gösterio dedi...  Bomboş araba tartildi ve çıkan sonuç :

Screenshot_20210228-000720_WhatsApp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mesela benim rx8 im 6 senedir bende ve hiç ilana çıkmadı, şu an çıkartmayı da düşünmüyorum. wankel türkiye grubunda benim gibi düşünen birkaç arkadaşım var. hatta geçenlerde 2006 modeli olan bir arkadaşım 190 bin tl lik teklifi reddetti. 

benim aracım s1 2009 40. yıl ve şu an 105 bin km ye geldi, evo da aynısında 6-7 bin km civarında olan bir tanenin düzenli bakıma geldiğini öğrendim. yani bir kısım insan uygun fiyattan alıp benim gibi iyi bakmaya ve binmeye başladı. ilanların düşmesinin sebebi diğer saydıklarınızın yanında bu da olabilir.

s1 ve s2 arasındaki farklar forumda tartışılmıştı, dönüp dolaşığ zevk meselesinde bitiyor iş. ben s1 in ön tamponuna bayılırken nefret eder s2 sahibi arkadaşım var. 

aslında katalitik iptali @Zealot un dediği gibi yüksek devirlerde arabayı çok rahatlatıyor ama düşük devirlerde sağırlaştırıyor. ben aracı aldığım gün evo da sıfır katalitik taktırdım. bence valvetronic sistem bir egzoz rx8 in ve hatta tüm wankel araçlarının oem parçası olmalıymış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...