Jump to content

2021 Model Mazda2 Türkiye'de

M4zd4ever
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda Türkiye'den beklenmedik hamle :D

Mazda 2 yeniden ülkemizde. Şu an resmi sitede sadece fiyat listesinde geçiyor adı. 

Altta paylaştım.

Listeden anlayabildiğimiz 1.5 lt sky-g benzinli motoru ve otomatik vitesi olan 3 farklı donanım paketi var.

fiyatlar 287.500 tl 'den başlıyor :( 

Rakiplerine göre dolu paketlerle gelse de 1.0 ya 1.2 motorlu araçların olduğu bu segmentte vergisel nedenlerle fiyat dezavantajına sahip olacak.

Bakalım nasıl satış rakamlarına ulaşacak.

Herşeye rağmen güzel bir gelişme, hayırlı olsun mazda severlere.

Ek: İlk görüntüsü Muğla bayisinden geldi. Kendilerince Unofficial lansman yapmışlar :D

Ekran Resmi 2021-03-19 20.03.38.jpg

Ekran Resmi 2021-03-19 20.10.19.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne mutlu bu ülke insanına, 135 bin tl lik bayi satış fiyatı olan, B Sınıfı aracın satış fiyatı, 290 bin tl. Bu ülkede nasıl ekonomik kriz olur anlamakta zorlanıyorum, bir çok mal ve hizmette, vergi ürün fiyatının ya iki, yada üç katı, hatta bazı ürünlerde çok katlı vergiler var. Bu ülke de kriz olmaması için daha ne kadar vergi vermeliyiz ki....

Bu durumda Yeni Mazda 3, gelirse fiyat 400 binden başlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 5 arkadaş toplanıp araba getirmişler gibi :D Araba avrupada pazardan çekiliyor, bize daha yeni geldi, 2019'dan önce lisans alınmıştır heralde e-call olmadan getirebilmek için.

115lik sadece içten yanmalı otomatikse fiyatlar çok pahalı değil aslında, 1.0 turbo dolu B segmentlerin de fiyatları bu ayarda ve bu motor da Mazda 3 üzerinde ağır kalsa da 2 üzerinde gayet iyi. Modern (!) 90hp'lik 24 volt m-hybrid ise 5 para etmez, kağıt üzerinde emisyon düşsün diye yapılmış vasat bir makina olduğunu söyleniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resmi sitesinde tanıtımının yapılmadığı aracın bayiide sunumu var. Böyle iletişim olurmu Allah aşkına ? İnternet sitesini güncellemeyen marka olur mu bu devirde ? Ya insanlar eşarp sattığı siteyi bile birine 3-5 bin tl verip güncelletiyor. Kendi aracımı aldığım dönemde aynı sıkıntıyı yaşadım, şimdi aksesuar vs. için girdiğimde aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Ya ülkeye öyle ya da böyle yeni araç getirmişsin bunun sitende duyurulmaması tanıtılmaması nasıl bir mantık. Diğer markalar getireceği araç için  1 ay öncesinden sitesine sayaç koyuyor, kataloğunu yayınlıyor bunlar getirdiği aracın fotoğrafını bile sitesine yüklemiyor. Sanırım otomobili satmak için getirmediler, bayiilere birer tane dağıtıp kendi aralarında hobi amaçlı birer tur binmek için getirdiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gelmesinde sorun yok.  yok efendim hic tanıtılmadı şu bu muhabbeti de  geçersiz en azından  mazda 2 için. adamlar arabayı tanıtalı zaten yıllar oldu. yani ölü doğmuş bir bebek ki bu kasa da yanlıs görmüyorsam pek yakında değişecek zaten.  mazda kimseyi bu memlekette afedersiniz  .iplemiyor, yani satılırsa ekime satılmazsa yine çok afedersiniz kasıııma kadar yolu olan bir model. kaç tane getirdiler acaba, umarım sadece bir tanedir:)))

bu olayın haricinde ben mesela 4.  nesil için bekliyordum ama artık benim de işim olmaz ki zaten gelmiyor

adam bir gün önce faizi 200 birim arttırıp, artıran adamı bu haftasonu işten aldı:)) tam olarak vatandaşa kurulan   bu tuzağın  bana şu an maliyeti 15 bin euro.. bu para benim oyle ya da böyle 4. nesil mazda 3'e ayırdığım paraydı, uctu gitti   geçmiş olsun bana.  

ee peki ne olacak?  ne araba alır ne de satarım. parayı da zarar marar euroya koyar beklerim. işlerine gelirse.. ne de olsa uzun vadede euro kazanacak..  o kurlarda görüşürüz demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki tablo çok net.  Bayii satış fiyatı 135,000 TL olan araca kendi fiyatından daha fazla (155,000 TL kadar) bir vergi uygulanıyor.  Böylece bu araç satılması çok zor bir fiyata yükseliyor.  Ben ekonomist degilim ama ekonomide bir laf vardır:  Düşük vergiler (ya da vergilerin düşürülmesi) ekonomiyi canlandırır, derler.  Bunun tam tersi de dogrudur, yani vergilerin yüksek olmasi ekonomiye köstek olur.  Herhangi bir ekonomiste sorun, bunları dogrulayacaktır.  Bizim ülke olarak ekonomimiz çok canlı olmalı ki mütevazi bir otomobile bile bu kadar çok vergi uygulanabiliyor.  Diger bir olasılık (ki umarım bu dogru degildir) halkımız çok enayi olmalı ki yukarıda verilen tabloyu makul bulsun ve bu aracı satın alsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İsteseler çok rahat 231.000 tl ye getirebilirler mazda 2 power at modelini yüzde 50 ötv diliminde 

25 bin düşürseler fiyatı otomatikman yüzde 80 den 50 ye ötv düşeceğinden 231.000 tl ye gelebilir aslında...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boş paket golf 8 220 bin tl, dolu leon fr 230 bin tl, corolla orta paketler keza bu fiyatta. Diğer markaların c segment alt paketlerinin 200-230 aralığında olduğu, b segmentlerin daha düşük olduğu piyasada bu arabayı 290 bin tl’ye listeye koymak, satmak istemiyorum demektir. Komik olmuş. Kendilerine güldürmeselerdi bari

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, tansu87 :

Boş paket golf 8 220 bin tl, dolu leon fr 230 bin tl, corolla orta paketler keza bu fiyatta. Diğer markaların c segment alt paketlerinin 200-230 aralığında olduğu, b segmentlerin daha düşük olduğu piyasada bu arabayı 290 bin tl’ye listeye koymak, satmak istemiyorum demektir. Komik olmuş. Kendilerine güldürmeselerdi bari

Evet bende bakmaya bakmaya unutmuşum, fiyatlar fena değil falan demişim de alakası yok, B segmentlerin tamamı 230bin altına gerilemiş. Bunda 290binliğe denk Fiesta 200bin lira, Polo da 190bin gibi. Ecall olmayan bir araba bulalım bayi boş durmasın diye getirmişler işte, alt donanım modeli bile düşük dilime sokmaya tenezzül edilmemiş. Fakat Muğla da satarlar biraz eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...