Jump to content

Mazda 626 Egzozdan su gelmesi

kapadok
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba 2 aydan uzun süredir 1991 model bir mazda 626 sahibiyim. Ancak egzozdan su damlıyor ve bu canımı sıkıyor. Kimisi conta yanmış diyor ama araba hararet yapmıyor. Sebebi sizce ne olabilir. Egzozdan su gelmesi normalmidir. 2 gündür internette aramadığım site kalmadı hepsinde farklı bir şey diyorlar. 

https://www.otomobilweb.com/egzozdan-neden-su-damlar-egzozdan-su-gelmesi-nedenleri.html

Bu siteye göre 4 etkenden dolayı oluyormuş. Benim aracımda katalitik konvertör olmadığı için 3 neden kalıyor. 2'si çok maliyetli 1'i normal. Yardım edin lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence soguk havalarda egzozdan hafif su damlaması normal bir durum.  Aracınızda başka bir sorun yoksa bu damlama için endişe etmeyin.  Ben önceden kendi kullandıgım araçlarda da zaman zaman bunu gördüm.  Hatta araç yepyeni iken bile hafif su damlayabiliyor bazen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, AKayhan :

Bence soguk havalarda egzozdan hafif su damlaması normal bir durum.  Aracınızda başka bir sorun yoksa bu damlama için endişe etmeyin.  Ben önceden kendi kullandıgım araçlarda da zaman zaman bunu gördüm.  Hatta araç yepyeni iken bile hafif su damlayabiliyor bazen.

Ne biliyim hocam internette yazan her şey zaten felaket tellalığı gibi. Yok conta yakmış, yok motor bloğu tıkalı bir sürü bir şey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnternet ayrı bir derya herkes tahminlerini yazar, araçta su eksiltme yoksa, soğuk havalarda egzozun ısınması ile oluşan bir durum olduğunu düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...