Jump to content

Elektrik Sorunu

awarahoon82
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle İyi bayramlar selamlar herkese.

3 gün önce işten eve gideceğim zaman marşa  bastığımda tık dedi marş basmadı takviye çekerek çalıştırdım 2 gün sorunsuz çalıştı bugün evden markete giderken tam park edeceğim sırada dikkatimi çeken teyp aniden gitti ve  stop ettim.Anlamıştım yine elektirik sorunu olduğunu bu sefer marşa bastığımda tık tık saydırdı fakat çalışmadı.

Bende geldim evde aküyü şarja bağladım bilmiyorum ne kadar şarjda durması lazım ama bir 5 saat tutacağım  aküde sorun olduğunu sanmıyorum çünkü akü daha 10 aylık yeni.Benim anladığım şarj dinamosu her zaman şarj etmiyor.Devamlı etmeseydi eğer 2 gün sorunsuz çalışmazdı bence.

Sizce sorun şarj dinamosunun arada çalışmamasımıdır acaba Sizin fikirleriniz nelerdir. Herkese iyi günler dilerim.

IMG_20210514_084007.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü Şarj Tuttu Zaten Akü Yeni İhtimal Bile Vermemiştim.Demekki Sorun Şarj Dinamosunda.

Peki Arkadaşlar Şarj Dinamosunda Kömürler Birde Rulman Değişiyormuş Bildiğim Kadarıyla Başka Değiştirmem Gerekli Bir Şey Varmı Acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun,  şarj dinamosu arızası olabilir,(şarj lambası yanar) araca ek donanım takıldıysa akım çekerek aküyü boşaltıyor olabilir. Şarj dinamosunun bakım masrafları fazla değildir, ustanızın bu konuda profesyonel olması önemli. sorun çabuk çözülür. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şarj Dinamosunu Bugün Ölçtüm Değerler Akü Değerleriyle Aynı Değişmedi.Şarj Dinamosu Arızalı.

Bildiğim Kadarıyla En Az 14 Volt Gelmesi Lazım Dinamodan.

IMG_20210515_123628.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Gaza Basınca voltajın Artığı Sonradan Aklıma Geldi.Öyle Ölçtüm Devir Artınca 18 Volta Kadar Çıktı.Neden Daha Önce Sorun Çıkardı  Anlamadım Ama Şimdilik İyi Bakalım Sonra Sorun Çıkaracakmı Göreceğiz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şarj Dinamosunu Parçaladım Diot Tablasının Hasarlı Olduğunu Gördüm.Tabii Zamanında Doğru Şarj Dinamosu Takıldımı Diye Şüphe Düştü İçime Neden Diyotlar Yandı Diye.

Bendeki Şarj Dinamosu 12 Volt 60 Amper Arkadaşlar.Elinde Klimalı 1.6 hb 92 Model Olan Araç Varsa Müsait Olduğunda Aracın Şarj Dinamosu Etiketine Bakabilirmi Amper Aynımı Diye.Şase İle Bakıan Bir Program Var Ama O Program Bende Yok O Yüzden Bakmıyorum.İyi Akşamlar Herkese.

IMG_20210515_124202.jpg

IMG_20210516_114540.jpg

IMG_20210516_125151.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.05.2021 at 16:39, awarahoon82 :

Arkadaşlar Gaza Basınca voltajın Artığı Sonradan Aklıma Geldi.Öyle Ölçtüm Devir Artınca 18 Volta Kadar Çıktı.Neden Daha Önce Sorun Çıkardı  Anlamadım Ama Şimdilik İyi Bakalım Sonra Sorun Çıkaracakmı Göreceğiz

bende çakmaklıkta voltaj ölçer var, 2 yıllık akü çalıştırınca yaklaşık 14,2 volt rölantide, gaz verince motor için enerj ihitiyacından olduğunu varsayımımla, aşama aşama 13,8 volta kadar düşüyor. tam anlamam ama bu işlerden ama 18 volta çıkması sanki sorun gibi. bu işlerden anlayan değerli arkadaşlar var formda.  size yardımcı olacaklardır. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Renegade :

bende çakmaklıkta voltaj ölçer var, 2 yıllık akü çalıştırınca yaklaşık 14,2 volt rölantide, gaz verince motor için enerj ihitiyacından olduğunu varsayımımla, aşama aşama 13,8 volta kadar düşüyor. tam anlamam ama bu işlerden ama 18 volta çıkması sanki sorun gibi. bu işlerden anlayan değerli arkadaşlar var formda.  size yardımcı olacaklardır. 

Normalde Gaz Verince Çoğalır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...