Jump to content

Motor Silk Kullananların Memnuniyetleri ?

Limpony
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar emınım aranızda kullanan vardır ve urun hakkında ne dusunuyorsunuz?

memnunıyet sadece pskolojık mı yoksa gercektende bunu bılımsel yada yakıt tuketımı olarak acıklayacak varmı yanı surtunmeden kazanılan yakıt tuketım kazancı yada cekiş artması gıbı bır iyi sonuç elde ettinizmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• pepe

8

• Limpony

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Abı buradan arastırdım bana kullanaıp gercekten performan alınıp alınmadıgı lazım burdakılerın samımıyetıne ve motordan anlama yetısıne ınandıgım ıcın sordum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman abı o konuları ınceledım ama onemlı olanın kullananların uzun surede aldıkları sonuclar yoksa kısa surede psıkolojık olarak tasarruf yapması onemlı degıl bırılerı mutlak kullanıyordur... gercek ten samımıyetıne guvendıgımız arkadaslr var burada; bıze gercek tasarruf (eger varsa) degerlerını soyleseler karar vermek daha kolay olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende merak ediyorum. Özellikle şanzıman katkısı hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum. Yazılanları inceledim. Genelde motor yağı katkısı ile ilgili ve biraz yüzeysel görüşler var. Daha detaylı paylaşım olursa memnun olurum. Özellile Ali.Eser beyden bilgi alabilirsek iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali Eser zaten ürünün distribütörü. Şanzıman katkısını özellikle AT olanı çok tavsiye etti ama alacak, deneyecek zamanım olmadı. O konuda sanırım kimsenin bir bilgisi yok.

Ben de ürünü denizci bir arkadaşımız olan X-Pace in teknik görüşlerine çok güvendiğim için kullandım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sipariş vereceğim bu ürünü. Şanzımanın yağ değişimi ve filtresini temizletmem gerek bu yakınlarda. O esnada kullanmayı düşünüyorum AT olan katkıyı. Ali Bey bizlere bir indirim yapıyormu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mesajlaşmayı sizlerlede paylaşmak istedim :)

Alıntı sahibi: murat.akyol üzerinde Bugün  21:55:38

Ali Bey,

Öncelikle merhaba. 1998 model 626 2.0 AT aracıma 100.000 km bakımında şanzıman yağı katkınızı kullanmayı düşünüyorum. Bu ürünün;

1 Gerçek anlamda hissedeceğim artısı ne olacaktır? Yakıta ve aracın çekişine hissedilir artısını beklemelimiyim?

2 Ürünlerdeki 2007 ve Yeni Ürün ibareleri ne kadar önemlidir? Ne fark ettiriyor?

3 Bu ürünü forum üyelerine ve dolayısı ile bana Smiley indirimli vermeniz mümkünmüdür?

Saygılarımla, Murat AKYOL 

Ali ESER:

merhaba,

aracınız motor silk i çoktan haketmiş.

1-şanızman ürünü , eğer motor ürününü kullandıysanız % 5-7,5 civarı yakıt tasarrufu sağlar. motor silk in motor ürününü kullanmadıysan yakıt tasarrufunda çok etki göreceğinizi düşünmüyorum. şanzıman ürününün yakıt tasarrufu ile ilgili etkisi , motora konanın etkisini açığa çıkarması mantığı iledir.

çekiş gücü ve vitesler arası hızlı ivmelenme ilgili bariz ve net toparlanmalar hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

2- Prof Dr Ali Erdemir  2007 sonunda trt 2 de yaptığı açıklamada 2007 ve sonrasında imal edilen ürünleri geliştirdiğini, aktivasyon hızı olarsak yeni ürünin çok daha hızlı olduğunu ve içerik olarak bir kaç değişiklikler yaptığını belirtti. ülkeye giriş fiyatlarıda 5 ytl farklı. eski ürün 75 ti.

3- www.anadestek.com adresinden yönlendirildiğiniz gittigidiyor dükkanımızda ürünlerin tamamı kargo hariçtir. bu forum üyelerine kargo dahil olarak uygulanır. bütün yapmanız gereken oradaki ürün ve taksit seçeneklerinden birisini seçip ürünü satınalmak ve kargo ücreti ödememektir.

alieser

www.anadestek.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten bu cevabı neredeyse herkese gonderıyor ama onemlı olan samımıyetıne guvendıgımız ınsanların kullanım sonrası ne gıbı faydalarını gorduklerı  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

bu konuya benim cevap vermem şart çünkü her iki arabamda da kullandım ürünü.

1- 1994 model 323HB

araç 180 bin km. üstündeyken katkıyı koydum ve kullanma talimatlarını birebir uyguladım. arabada ilk çalıştırmada duman atma problemi vardı ve katkıyı kullandıktan sonra o problem tamamen kesildi. 1600cc karbüratörlü olan arabanın İstanbul-İzmit arası sakin kullanımla yaptığım ölçümde 100km. de 6 litre benzin yaktığını gördük. Performans olarak pek birşey anlamadım ama motorun daha rahat çalıştığını, çalışma sırasında motorun sesinin azaldığını net olarak söyleyebilirim. Ayrıca araba yarım marşta çalışıyordu ama bu motorsilkle alakalı mı? bilmiyorum. arabamı 210 bin de sattım :)

2- 1997 323 Familia 1.8

ürünü kullanım şartlarına uymadan kullandım, eski yağ 7 bindeyken döktüm motora. amacım lifter sesini kesmekti ama ses kesilmediği için daha yağ ömrünü doldurmasına bin km. kala Halil'in tarifini verdiği koca karı ilacını yaptık (yağa mazot katıp 15 dakika çalıştırdık) ve sonra eski yağı boşaltıp yeni yağ koyduk. yani bu arabada ürünün hiçbir faydasını göremedim, boşu boşuna para verdim. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuya benim cevap vermem şart çünkü her iki arabamda da kullandım ürünü.

1- 1994 model 323HB

araç 180 bin km. üstündeyken katkıyı koydum ve kullanma talimatlarını birebir uyguladım. arabada ilk çalıştırmada duman atma problemi vardı ve katkıyı kullandıktan sonra o problem tamamen kesildi. 1600cc karbüratörlü olan arabanın İstanbul-İzmit arası sakin kullanımla yaptığım ölçümde 100km. de 6 litre benzin yaktığını gördük. Performans olarak pek birşey anlamadım ama motorun daha rahat çalıştığını, çalışma sırasında motorun sesinin azaldığını net olarak söyleyebilirim. Ayrıca araba yarım marşta çalışıyordu ama bu motorsilkle alakalı mı? bilmiyorum. arabamı 210 bin de sattım :)

2- 1997 323 Familia 1.8

ürünü kullanım şartlarına uymadan kullandım, eski yağ 7 bindeyken döktüm motora. amacım lifter sesini kesmekti ama ses kesilmediği için daha yağ ömrünü doldurmasına bin km. kala Halil'in tarifini verdiği koca karı ilacını yaptık (yağa mazot katıp 15 dakika çalıştırdık) ve sonra eski yağı boşaltıp yeni yağ koyduk. yani bu arabada ürünün hiçbir faydasını göremedim, boşu boşuna para verdim. :(

abi ürünün kullanma şartlarına uymadım demişsin.acaba bunda dolayı mı verim alamadın yoksa gerçekten bizim 323lere bir faydası olmaz mı?ben ciddi olarak bunu uygulamayı  düşünüyorumda.....  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski arabam da 98 bin de yağ değişimi sonrası koymuştum. İlk gördüğüm etki benim de, yarım marşta çalışması ve motor sesinin azalması. Performansta az da olsa bi artır gördüm ama az yakması hakkında bişi diyemicem, öyle bi veri alamadan değiştirdim arabamı. Yeni arabamda fazla km yapmadığı için koymayı düşünmüyorum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben real de rafta gördüğüm bir katkı maddesini aldım geçen gün(adını unuttum  :(  ). motorsilk zımbırtısı 80 lirayken benim aldığım 8 liraydı :)  arkasında motor silkde yazan herşey yazıyordu. sesi giderme, tasaruf, koruma fln fln... motor silkteki gibi sıcakken dökün rölantide çalıştırın sonra 30 km yol yapın falan da yazmıyordu. döktüm ve 15 km biraz yüksek devirde kullandım aracı. ilk başta döküp yola çıktığımda motordan biraz garip sesler geldi sanki böyle güç kaybı oldu gibi geldi bana. ama biraz yol yaptıktan sonra motordan gelen saçma sesler geçti ve eskisine göre biraz daha iyi çalışmaya başladı sanki aracım. yakıt konusunda birşey farkettiğini sanmıyorum onu anlayamadım. ama sesi biraz azaltıyor sanki. eski arabalarda denemekte fayda var derim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu benim koyduğum ürünün ucuz olmasının sebebide her yağ değişiminde tekrar konulması gerekiyormuş, ömrü motor silk gibi uzun değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans beklentisi bence olmamalı.Bu ürünün esas amacı eskimeye ve aşınmaya başlayan motoru koruması ve ömrünün uzamasını sağlaması.Bence yakıt tassarufunu da az biraz yapar.Bundan dolayı bence bu ürün faydalı.Haftaya bende kullanacağım.En fazla kayıp 75 ytl olur.Bence 75 ytl için değer bu ürünü kullanmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...