Jump to content

Mazda yetkili servisinde motor bloğu kırılan aracımın hikayesi

Fenestron
 Paylaş

Çözüme git Fenestron tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 dakika önce, Renegade :

Bu ara tatil ve diğer işler için geniş bagajlı araç ihtiyacı doğdu.  Dacia nın kış aylarında piyasaya süreceği dacia Joggeri merak etmeye başladım.  Motor konusunda biraz sorun var gibi. Araç büyük motorlar küçük 1,0.  yeterli olurmu bilmiyorum.  Diğer sorun Mazda yı bırakma düşüncesi.  Geçen gün 3 farklı aracı olan arkadaşı, uzak bir yerleşim yerine benim aracımla taziyeye götürdüm. Arkadaşların araçları; Toyota auris, wolkswagen polo, fıat Egea cross, ilk defa bindik mazdaya ama dediler, beklediğimizden çok daha güzelmiş motor sesi hiç duyulmuyor, toyotacı arkadaş benim aracım yol sesini çok daha fazla alıyor, sizin araç çok sessiz sayılır türünden (michelinden olabilir) övgüler alınca insan iki kere düşünüyor.  Hatta aracınız 2012, 110 kmde olunca daha da farklı düşünüyorsun. 

Bir arkadaşım da 2014 Mazda 3 ünü satıp 2017 Civic aldı fakat mazda'daki konforu ve sürüş keyfini bunda göremediğini söyledi. fakat Mazda 3'lerin son dönemde fiyatları diğer araçları yakalamış durumda. Piyasada fazla tutulmaması da ister istemez diğer araçlara kaçırıyor müşterileri. Ben 10 gündür Honda CH-R kiralık araç kullanıyorum. 110000km 'lik Mazda'nın verdiği sürüş keyfi maalesef 10000 km'lik araçta yok. Beni A noktasından B noktasına sorunsuz götürüyor hepsi bu.

Şuan özel bir sebepten dolayı araç almayacağım bu yüzden araç bakıp zaman kaybetmek istemiyorum. 1 ay sonra netleşecek özel durumum sonrasında alacağım araca karar vereceğim. büyük ihtimalle SUV olacak. Ben yine 20k-30k km'de ikinci el alırım. Umarım fiyatlar ben alana kadar uçmaz ve bir ÖTV indirimi gelir.

9 saat önce, Mutlu Tekir :

Çok geçmiş olsun. Konuyu yeni görüp tüm mesajları okudum hemen. Basit birşeyden servisteki elemanların gaz verme hatasıyla konunun buralara gelmiş olması çok üzücü. Renegade abinin dediği tofaş misali gaza basma yorumuna sonuna kadar katılıyorum. 

İyi ki araç kameranız varmış, bir kez daha araç kamerasının ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. 

Severek bindiğiniz araçtan ayrılma duygusunu en iyi anlayanlardan biri de ben olabilirim herhalde. Toplamda 80bin km ve mazdamla 2 defa yurtdışına gitmiş ve 15bin km. yapmış biri olarak. Fakat şunu söyleyim, Duster tercih ederseniz çok daha rahat araç süreceksiniz. Mazdanızın üstüne titreme olmayacak, nasılsa dacia biri sürtse nolacak diyeceksiniz. Kıyamam buradan geçmeyim demeyeceksiniz, rahat rahat arazide eşek niyetine kullanabileceksiniz. Böyle kampları çok çok daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz. 1.3 tce ile atmosferik sonrası turbo benzinli motorun keyfi de ayrı güzel gelecektir. 1.3 tce edc otomatik versiyonunu alabilirsiniz. Hem de sıfır sıfırdır sonuçta.

Ben de dustera niyetlenip ev aldığım için aracı düşürüp sandero stepway aldım. O kadar güzelmiş ki rahat rahat kıyabileceğiniz eşek niyetine binebileceğiniz bir araca binmek. Her şerde bir hayır vardır derler. 

Hocam çok teşekkür ederim. Her şerde bir hayır vardır diyelim. Umarım hayrını görürüz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...