Jump to content

Ttürbin hızı sensoru elektrik devresi fonksiyon hatası

Aykut Önder
 Paylaş

Çözüme git Aykut Önder tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

yaklaşık 1 ay önce seyir esnasında aracım birden motor arıza lambasını ve AT ışığını aynı anda yaktı. şanzıman 3 viteste kendini korumaya aldı. kenara çekip yavaşladığımda AT şanzıman ışığı söndü, motor arıza lambası ise yanık kaldı.tamirciye gittim aracı cihaza bağladı P0715 Ttürbin hızı sensoru elektrik devresi fonksiyon hatası yazıyordu.arıza lambasını söndürdü devam ettim yaklaşık 1 aydır aralıklı olarak aynı şekilde  yapıyor arıza lambasıda arabayı 4 defa stop edip çalıştırınca siliyor.bu durum başına gelen varmıdır? tahminime göre bu Ttürbin hızı sensorü'nün değişmesi gerekiyor mersinde biraz araştırdım bu parcayı bulamadım konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınız rica olunur.

şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pulse generator de denen şu sensörün miyadi dolmuş büyük ihtimalle.

Benzer şanzımanın kullanıldığı Ford'larda aynı sensör var. Çıkmacilarda bulunur.

Sensörün konumu; Kaputu açın, motorun sağ tarafında akünün sol tarafındaki boşlukta, şanzımanın üzerinde. 10 mm circirla sökersiniz. Başka arıza kodu olsaydı, farklı tahminler yurutulebilirdi ama özellikle yurt dışı kullanicilardan gelen bayaa bir sensör şikayeti mevcut forumlarda. Değiştirince sorun bitmiş.

Akü eksi kutup başını soktukten sonra sensörü değiştirin, umarım sorun çözülecektir.

images (12).jpeg

images (11).jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilgi için teşekkür ederim ,

zaten araçtaki motor bire bir dodge motor yani ford ile aynı bundan bulup denemek gerekiyor tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mübarek, nerden buldun? kaça buldun? Onları da yaz da, birilerinin daha ayni sorundan canı sıkılırsa, hayır duası al.

04.10.2021 at 11:17, Aykut Önder :

şimdiden teşekkür ederim

Rica ederim, ne demek. İnsan, bilginin de zekâtını vermeli.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, quiteguide :

Mübarek, nerden buldun? kaça buldun? Onları da yaz da, birilerinin daha ayni sorundan canı sıkılırsa, hayır duası al.

Rica ederim, ne demek. İnsan, bilginin de zekâtını vermeli.

parça elime ulaşşın takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edeyim paylaşım yapacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Çözüm

merhabalar,

parçe geldi cumartesi taktık sıkıntı kalmadı çok şükür bu kadar küçük bir parça beni çok uğraştırdı yaklaşık 1 ay 

ERCİN japon oto yedek parçacıdan buldum parçayı telefon numarası 05465930786 ihtiyacı olan birileri olabilir diye paylaşıyorumarabanın verdiği hatayı ve parçanın görsellerinide paylaşıyorum.

quiteguide yardımların teşekkür ederim 

aracında aynı hatayı alan olursa hiç düşünmeden bu parçayı temin edip değiştirsin boşuna tamirci tamirci gezmesin 

WhatsApp Image 2021-10-11 at 08.19.23.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-11 at 08.19.23 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-10-11 at 08.19.23 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-10-11 at 08.34.55.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...