Jump to content

Rvm ışığı sarı yanıyor aktif değil

Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar benim rvm seyir halindeyken birden çalışmamaya başladı gösterge ışığım sarı yanıyor yani aktif değil daha önceki konulara baktım ama genelde bi sonuca bağlanmamış sebebi nedir acaba sigortası falan varmıdır  veya bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan varmıdır buarada aracın kontağını açtığımda aynalarda ışık hafif yanıp sönüyor yani ayna soketleri sağlam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu bir sorun değil. Ama bi ara bende de olmuştu. Kurcalarken düzelmişti yeşil yanmıştı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kurcalamadığım yeri kalmadı soketleri takıp çıkardım ecu resetleme yaptım aynaları konrol ettim ama nafile çalışmıyo kontak acınca gösterge saniyeliğine yeşil yanıp tekrar sarıya dönüyo buğün sevisten randevu aldım umarım bilgisayardan görünür sorun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.10.2021 at 10:27, Sonerr :

Kurcalamadığım yeri kalmadı soketleri takıp çıkardım ecu resetleme yaptım aynaları konrol ettim ama nafile çalışmıyo kontak acınca gösterge saniyeliğine yeşil yanıp tekrar sarıya dönüyo buğün sevisten randevu aldım umarım bilgisayardan görünür sorun

Arabada ekstra bir şey var mı? Kamera, sigortadan hat çekme, voltaj düşürücü vs. Ayrıca obd adaptörü takılı da bırakmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gündüz ledleri var ama onlarda çok voltaj düşürmez diye düşünüyorum ki çok uzun zamandır bu şekilde araç zaten şehirler arası yol yaparken arızaya geçti aküden şüpelendim başka arabanın yeni aküsünü takıp bikaçgün gezdim ama nafile

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Sonerr universal araç obd cihazı veya arıza okuma programları ile ilave donanımlara ilişkin kayıtları göremezsiniz. Örnek veriyorum amatör olarak yaygın kullanılan Torque programı ile Rvm, IC, BCM arızalarını ve kayıtlarını göstermez. 
Mazda servislerinde bulabileceğiniz (kendi başka şekillerde temin etmiş özel servisler veya şahıslar da olabilir) mazda nın m-mds sistemi ile araca bağlanıp araçtaki modüllerin arıza kayıtlarını okuyabilir ve bazı testlerini yapabilirsiniz. 
Veya daha erişilebilir olan Forscan ve destekleyen kablo ile büyük oranda bu modüllere erişebilir arızaya neden olan sorunu tespit etmeyi deneyebilirsiniz.
RVM donanım olarak maliyeti çok yüksek bir ekipman. Deneme yanılma ile veya tanıdık elektrikçim var bi baksın olayı ile kurcalandığında oluşabilecek bir arıza yeni beyin ve sensörlerini almanızı gerektirebilir. 

Tavsiyem aracın RVM modülüne bilgisayar ile bağlanıp, arızayı neden verdiğini tespit etmeniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...