Jump to content

Mazda 3 2016 power sarı scbs uyarı ışığı

cenk501923
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba. Bugün aracım ile bir yere gittim park ettim yarım saat sonra aracı çalıştırdım sarı scbs ışığı sürekli yanmaya başladı araçta bir sorun yok çekişi vs gayet normal bugün sadece petrol ofisinden yakıt aldım onun dışında birsey yapmadım ama 2 3 kere tekrar çalıştırdım gitmedi sebebini bilen ya da nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilecek var mıdır? (aracın ön camında toz kır vs. Birsey yok sabah aracın üstüne kırağı düşmüştü yani hafif buzlanmis gibiydi ama uyarı ışığı 3 4 saat sonra yandı ve cam tertemizdi) 

20211112_135215.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam cam da birsey yoktu sabah ilk bindiğimde klimayı açıp cama vermiştim o zaman birsey yoktu öğleden sonra uyarı yandı 1 saat falan daha sonra 4 gibi araca bindim uyarı gitmiş ne alaka anlamadım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orta ekran ayarlarından açıp kapatmayı deneyip bir de yine orta ekranda uygulamalar kısmında araç durum bilgilerinde ne yazıyor paylaşır mısınız? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam araç bilgi ekranında bir uyarı yoktu sadece araç göstergesinde sarı uyarı ışığı yandı scbs açıp kapattım kapatınca diğer gösterge off olarak yandı başka değişiklik olmadı ama sonradan kendiliğinden söndü sadece aradan bir kaç saat geçti onun dışında birsey yapmadım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba , bende de ; 

"Smart city brake support (SCBS)  arızası . Ön camın buzunu çözdürün. Bu gösterge hala yanıyorsa aracı bayinize kontrol ettirin " 

şeklinde 2 kez uyarı çıktı . Işık daha sonra kendiliğinden söndü.  . 

Sanırım araba Bursa hava şartlarına alışamadı . Bir de ben scbs ' nin devreye girdiğine hiç şahit olmadım , frenin bir kez dahi olsa devreye girdiğini görmedim . Ben mi çok temkinli ve sakin sürüyorum yoksa sistem mi devreye girmiyor bilemedim .  Menüyü karıştırdığımda seçenekler aktifti .   Versiyon da sanırım günceldi .  Fikri olan var mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...