Jump to content

Cx-5 global geri çağırma

Can SAKA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba, Cx-5 için yakıt pompasında geri çağırma varmış. Bazı durumlarda yakıt akışını kesip motorun yüksek hızlarda dahil olmak üzere kapanmasına neden olup kazalara yol açabiliyormuş.

Biraz araştırdığımda yakıt pompasını yapan şirketin Japon bir tedarikçi olduğunu ve aklınıza gelebilicek neredeyse tüm Japon otomobillerinde kullanıldığını okudum buna Toyota’da dahil. Tabi ki Toyota’da bu araç sahiplerini geri çağırmış ve arızalı olması muhtemel yakıt pompalarını değistirmişler. 
     Şöyle ki yakıt pompası değişiminden sonra Toyota sahiplerinden araçlarında yakıt tüketiminin arttığını ve aracın tepkilerinin, performansının olumsuz biçimde değistiğini motor devrinde de dengesizlikler olduğunu bildirmişler. 
      Bu arada değisim sadece Cx-5 degil Mx-5 ve Mazda 6’da kapsamakta. Tabi ki Toyota’nın değişimden sonra taktığı pompadan takılmayabilir Mazda’lara fakat bu geri bildirimleri okuduktan sonra aklımda soru işaretleri olmadı değil. 
     Aramızda sorunlu yakıt pompasını değiştirip herhangi bir sorun veya farklı bir şey yaşayan, tecrubesi olan var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, mccoffeer :

Merhaba;

Geri çağırma hangi kasa (KE / KF) ya da hangi yılda üretilmiş araçları kapsıyor?

Aracım 2018 model. Şase no’yu girerek kontrol ettim fakat herhangi bir geri çağırma olduğunu belirtmedi. Sürekli gittiğim servisten aradılar benide ancak o şekilde haberim oldu. En iyisi servisi arayıp bilgi almak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Tarahumara :

Aracınız VIN numarasını girerek geri çağırma kapsamında mı değil mi öğrenebilirsiniz paylaştığım linkten.

https://www.mazda.com.tr/arac-sahipleri/geri-cagirmalar/

Şasi numarasından sorguladığımda herhangi bir aksiyon görünmüyor. Bakıma gittiğimde servise soracağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımı da kapsıyormuş geri çağırma. Servis ile görüştüm. Yakıt pompasını sipariş ettiler. Gelince haber vereceklermiş. Sitedeki geri çağırma sorgusunda gözükmesi gerekiyor ama daha bilgilendirmesi bile bize yeni geldi dediler. Mektuplar da gelirmiş yakında. Pompa arka koltuk altındaymış. Çocuk koltuğunu söküp düşük yakıtla getirmemi söylediler gelirken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bugün İdeal Oto'da geri çağırma kapsamında değiştirildi benim aracımın yakıt pompası. Yarım saat, bir saat arası süresi var işlemin. Değişen pompa da bu:

IMG_20220203_134215.thumb.jpg.0089a2b0b3d28fe058ed7b81f79d6c5c.jpg

IMG_20220203_132855.thumb.jpg.ea830bee8b8351dfc46bbd1334eff42a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...