Jump to content

Mazda 3 BL Arka Amortisör Seçimi (Yardım)

Octavia
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle herkese Merhaba arkadaşlar.

Uzun bir aradan sonra (2013_2015 yılları arası 2012 Mazda 3 1.6 D Touring kullandım) yeni aldığım Mazda 3 1.6 D impressive ile aranızdayım.

Benim sorum şu olacak ; Arka amortisör seçiminde focus 05-11 Motorcraft bizim araçlara uygun mu? Yanılmıyorsam pul gibi eklentilerle uygun olduğunu okumuştum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

indir.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkalar birebir uygundu sanırım. Önler değildi. Kaynak işlemi falan gerekiyordu. 

ithal amortisör çeşidi fazla değil. Monroe aralarında en soft olanı. Tavsiye ederim. Direkt mazda 3 için satılıyor parçacılarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, focus 05-11 Motorcraft arka amortisör sipariş ettim ve geldi. Bayram sonu taktıracağım. Arka z rot arka viraj lastik, arka takoz ve ön z rotlarıda değiştireceğim. İlerleyen zamanda ön amortisörleri duruma göre Monroe alabilirim. 

IMG_20220406_225810~2.jpg

IMG_20220406_230025~2.jpg

IMG_20220410_114314.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba, daha önceden Motorcraft arka amortisörler, 555 z ön rotlar, arka kemik şeklindeki denge kolları ve orjinal arka viraj lastikleri gelmişti.

Arkalara lemförder z rotlar, Ecem arka amortisör takozu ve körükleride geldi tam oldu. Bayram sonu fırsat bulursam değiştireceğim. 

Arka balataların azaldığını gördüm ve textar marka tercih ettim. Daha önce bu markadan çok memnun kalmıştım.

Orjinal Ford motor takozu taktıktan sonra 1750-2000 devir aralığında oluşan titreşimin azalarak devam etmesi sonucu ustamla incelediğimizde alt takozun eskidiğini ve çok esnediğini farkettik. Bende Ecem marka alüminyum takoz sipariş verdim focuslarda bu modeli deneyip memnun kalan çok varmış. Deneyip göreceğiz. Saygılarımla.

IMG_20220501_183322.jpg

IMG_20220501_183421.jpg

IMG_20220501_183519.jpg

IMG_20220501_183658.jpg

IMG_20220501_183625.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ecem marka takoza saplama uymadığı için ben febi marka ile değiştirdim tekrar. Siz de hiç kullanmadan iade edebilirsiniz. Ben aldığımda ecem 150 febi 220 liraydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Lupara :

Takozlari netten aldiysaniz link var mi?

https://www.parcayuvasi.com/sanziman-takozu-connect-16tdci-13-/-focus-ii-focus-ii-c-max-04-/-c-max-07-/-kuga-20tdci-10-/-mazda-iii-14-16-0309-volvo-c30-v70-ii-s40-ii-v40-v50-4121

https://www.parcayuvasi.com/arka-amortisor-tablasi-focus-ii-0410-focus-ii-c-max-0307-c-max-07-/-volvo-s40-06-mazda-3-mazda-3-0310-2698

https://paylaskazan.n11.com/n11mgm-1QLOWUQ2SV

5 saat önce, Lupara :

OzanNihat İlginiz için teşekkür ederim. Ecem marka takoza saplama uymadı demişsiniz.  Onu montaj sırasında ustamızın uydurma şansı var mıdır? İadeyle uğraşmak istemiyorumda. Teşekkürler.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet farklı bir saplama ile uyduruluyor ama bazen boşluk kalabiliyor ve inanılmaz bir ses ortaya çıkıyor. Ama orijinal ile aynı çapa sahip ama parçanın diş oranına sahip bir saplama ile sorun kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar daha önce aldığım bütün parçaları bugün değiştirmek nasip oldu. Ford amortisörler ve diğer parçalar uyum sağladı. Araba pamuk gibi oldu. Aracın başında duramadığım için fotoğraf çekemedim.  Bilginize.

Yalnız hafif bir zırıltı sesi geliyor rolantide araç durur şekilde debriyaj basılı ve birinci vitesteyken.  Boşa veya başka vitese alınca zırıltı kesiliyor. Neden olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya debriyaj bilyası yada muhtemelen V kayışı olmalı. V kayışı nı test etmek için, küçük pet şişe ile kayışın üstüne yavaş yavaş su dökün ses kesilip kesilmediğini anlayabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...