Jump to content

Rivian


AKayhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Türkiye'ye pek gelmeyen ama dünyanın diğer ülkelerinde satılan birçok otomobil markası var.  Bunlara örnek olarak, Honda Motor Company tarafından üretilen Acura, Hyundai Motor Company tarafından üretilen Genesis, General Motors tarafından üretilen Buick ve Cadillac, Tesla tarafından üretilen Tesla, gibi markaları verebiliriz.

California ABD merkezli 2009'da kurulan elektrikli araç üreticisi Rivian da bu markalardan biri.  Rivian ABD'de çok satılan ürünler olan pikap, SUV ve van üretiyor sadece.  Rivian geçtiğimiz gün bir bağlantı elemanının yanlış montajlanması nedeniyle ürettiği araçların neredeyse tümünü geri çağırdı.  Bu geri çağırma 2021 ve 2022 yıllarında üretilen toplam 13,000 kadar aracı kapsıyor.  Rivian ilgili tüm araç sahiplerine birer email göndererek bilgilendirdi ve araçları geri çağırdı.  Her ne kadar bununla ilgili herhangi bir kaza olmadı ise de firma çok nadir bir durumda direksiyon kontrolunun kaybedilebileceği uyarısı yapıyor.  Geri çağırma Rivian'ın 2022 sonuna kadar toplam senelik 25,000 araç hedefi koyduğu kritik bir dönemde gerçekleşti.

https://www.wsj.com/articles/rivian-is-recalling-nearly-all-of-its-vehicles-11665188392?st=ahpv3pi4yhq892o&reflink=desktopwebshare_permalink

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 4 ay sonra ...

Amerikan J.D. Power firmasının 2022 ve 2023 model elektrikli araç sahibi toplam 7,073 kişi ile yaptığı bir anket sonucunda Rivian en beğenilen EV araç markası oldu.

Ankette araç sahiplerine 10 konuda sorular soruldu.  Bu konular üreticinin belirttiği pil menzilinin ne kadar doğru olduğu, halka açık şarj istasyonlarının mevcudiyeti, pilin menzili, araca sahip olma maliyeti, sürüş zevki, evde şarj etmenin kolay olup olmadığı, iç ve dış tasarım, güvenlik ve teknolojik özellikler, servis deneyimi, araç kalitesi ve güvenilirliği idi.

https://www.wsj.com/articles/rivian-tops-tesla-in-ev-satisfaction-survey-102132f5?st=jp6392rldkl4f4d&reflink=desktopwebshare_permalink

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...