Jump to content

Bagajdan Gelen Ses ve Vınlama Sesi (03-09)

olcay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar iki konuda fikir sormak istiyorum.

1- 90 ile 100 km arası sabit hızla giderken ön taraftan vınlama şeklinde ses duyan varmı?(özellikle kaymak yolda bariz olarak duyuluyor).Servis baktı ama devam ediyor.

2- HB i olan arkadaşlar düşük hızla dahi giderken bagaj kısmından gelen lık lık lık sesinin sebebi sizce nedir?Ben çözemedim bir türlü.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• MuRDoC_111

4

• chatlakx

7

• olcay

12

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bagajın ordan gelen ses büyük ihtimal 3.stop lambasının plastik aksamı icerisindeki zımbırtılardan birinin gevsemesi sebebiyle geliyordur.. Murat Abi (Carabeen) o sesi tam olarak orda yani 3. stop lambasının orda bulmustu.. ordakş plastigi sökerek elinizle kontrol edebilirsiniz parcalarda bi gevseklik var mı diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bagajın ordan gelen ses büyük ihtimal 3.stop lambasının plastik aksamı icerisindeki zımbırtılardan birinin gevsemesi sebebiyle geliyordur.. Murat Abi (Carabeen) o sesi tam olarak orda yani 3. stop lambasının orda bulmustu.. ordakş plastigi sökerek elinizle kontrol edebilirsiniz parcalarda bi gevseklik var mı diye..

Kurcalamıştım oraları aslında ama sanki daha alttan geliyo gibi.Sanki amortisör sesine benziyo ama amortisörden geldiğini sanmıyorum.Lıkır lıkır sallanıyo bişey sanki 8:)

sağol cevap için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vınn lama sesi bendede gelıyo ugultu şeklinde benımde sorunumu bulamamıştı servis  :)

Başka kimse varmı acaba bu sorunu yaşayan.

Aksa falan baktılar ettiler ama olmadı.Şanzıman mı dedik? Ama vites boştaykende geliyodu şanzıman olmaz dediler(bilmem ne kadar doğru?)Uğraşamadım da ne zamandır kaldı öyle.

Bide ilginçtir sanki havalar ısınınca oluyo.Koca kış dikkatimi çekicek bi ses yoktu.Havalar ısındı bizimki başladı :o

Yada benim kulaklar tıkalıydı sıcakta açıldı :D

Sağol cevap için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer bütün kontrolleri yaptırmışın bişe çıkmamış,aklıma lastikler yapabilirmi sorusu geldi ama  :)

Aslında lastikler de aklıma gelmedi değil.Olaydan önce lastiklerin yerlerini değiştirmiştim.Önleri arkaya,arkaları öne.Servisçiler ısrarla ondan olmaz dediler.Bende üstelemedim.Tekrar eski haline mi aldırsam acaba?

sağol cevap için

chatlakx sende lastiklerin yerlerini değiştirmişmiydin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında lastikler de aklıma gelmedi değil.Olaydan önce lastiklerin yerlerini değiştirmiştim.Önleri arkaya,arkaları öne.Servisçiler ısrarla ondan olmaz dediler.Bende üstelemedim.Tekrar eski haline mi aldırsam acaba?

sağol cevap için

chatlakx sende lastiklerin yerlerini değiştirmişmiydin?

yok ben değiştirmedim orjınal duruyo.. bende alıştım artık sese zaamn geçtikce  :)  benımkı kamyo n ugultusu gibi bişey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok ben değiştirmedim orjınal duruyo.. bende alıştım artık sese zaamn geçtikce  :)  benımkı kamyo n ugultusu gibi bişey

Evet galiba ikimizinde sorunu aynı.Ama kronik bir sorun değil herhalde baksana başkalarında yok.Biraz daha bekleyelim bakalım.Başka arkadaşlar birşeyler diyecekmi?

2006 HB benim araba.Seninki kaç model?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde aklıma lastikler geldi ama  sesi duymadanda net bişey söylemek zor

arkdan gelen ses

3.stopdan olabilir

bagaj kapağı ayarından yapabilir genelde hb lerde olur  

aklıma şimdilik bunlar geliyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde aklıma lastikler geldi ama  sesi duymadanda net bişey söylemek zor

arkdan gelen ses

3.stopdan olabilir

bagaj kapağı ayarından yapabilir genelde hb lerde olur  

aklıma şimdilik bunlar geliyor  :)

Lastiklerim orjinal.Sadece dediğim gibi yerlerini değiştirtmiştim.

Lastikleri çıkartıp cantların üstünde kulanıp denemek lazım.Bakalım hala ses gelecekmi  :)

Şaka bi yana sağol cevap için lastik konusuna odaklanayım ben tekrar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

davlumbazlar yerlerinden çıkmış ve tekere sürtüyor olabilir :)

Sürtme sesi değil ama uğultu sesi.Davlumbaz olacağını sanmıyorum ama yinede kontrol edeyim.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de var benzer ses ama ben arkada çok fazla takım taklavat taşıdığım için onlaran geldiğini düşünüyordum, hatta aynı ses önde de var sözde 6 aydır değiştirecekler kule başlarını, bekliyoruss..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uğultu şeklindeki ses şanzuman,teker bilyaları ve lastiklerden başka yerden gelmez..Halil İbonunda dediği gibi duymadan aracı kullanmadan yorum yapmak zor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de var benzer ses ama ben arkada çok fazla takım taklavat taşıdığım için onlaran geldiğini düşünüyordum, hatta aynı ses önde de var sözde 6 aydır değiştirecekler kule başlarını, bekliyoruss..

Kule başı konusunu atlattım ben bir seneden fazla oldu :) o zaten ilk gözağrımıdır.Arabadan resmen küt küt ses geliyordu kasislerden geçerken.Darısı başınıza.

Teşekkürler cevap için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...