Jump to content

ATE Fren Balatası Hakkında

Guest BarisMak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün sanayide opel vectra c kasa, c-max, focus, ford transit connect, volvo s40, renault laguna ve Vel Satis'in fren balatalarının aynı olduğunu öğrendim. Ford transit connectin orjinal balataları ATE markaydı, tıpkı bizim kaliperlerin ATE marka olduğu gibi,ve onları taktık arkalara.Kullandığım kadarı ile durma mesafesi gayet iyi, ses yok. ilerleyen zamanlarda nasıl olduğunu daha iyi göreceğim.. 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BU konuyla ılgılı bır baslık vardı gereklı acıklamayı yapmıstım... Ate bır balata markası alman menşeili... lakın bızım arabanın markasını sorup baska marka balata ararsanız bulamazsınız bu yuzden TRW marka(audı orjınal balata markasıdır) c-max ve volvo s-40 balatası dıye ararsanız bulursunuz kı o da sadece kutusunda yazar.. fıyatı ön balata için 45 ytl arka için 40 ytl ate marka balatalara gore çok ucuzlar ve kalıte olarak ate ıle bana gore yakınlar ... yaklasık 2 aydır kullanıyorum ses ve durma mesafesı olarak ıyıler hatta hıc bır fark goremedım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Sizce bunun markası ne? Güven olur mu yan sanayi falan diyo ama..

markasını satıcı firmaya sormak lazım, güven konusuna gelince ben olsam güvenmezdim, tabii sen bilirsin.

TRW takabilirsin, ben ondan takmıştım, memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsi fikrim frenlerde yan sanayi kullanılmaması yönünde.Senin güvenliğini sağlayacak en önemli parçalardan biri.Onun için fazla ver güvenlilir olsun derim.Tabi yinede sen bilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsi fikrim frenlerde yan sanayi kullanılmaması yönünde.Senin güvenliğini sağlayacak en önemli parçalardan biri.Onun için fazla ver güvenlilir olsun derim.Tabi yinede sen bilirsin.

Aslında en iyi fren bileşenlerinden bazıları yan sanayi ürünleri..

EBC, Brembo, BW gibi.

Otomotiv üreticileri balata gibi malzemeleri zaten kendileri yapmıyorlar.

Tüm üreticilerin piyasadaki en kaliteli sarf malzemeleri ya da parçalarını kullandıkları da söylenemez.

Debriyaj da öyle. Az sayıda yüksek performans araca takılanlar haricinde hiç bir OEM debriyaj ACT ya da Spec kalitesini tutturamaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında en iyi fren bileşenlerinden bazıları yan sanayi ürünleri..

EBC, Brembo, BW gibi.

Otomotiv üreticileri balata gibi malzemeleri zaten kendileri yapmıyorlar.

Tüm üreticilerin piyasadaki en kaliteli sarf malzemeleri ya da parçalarını kullandıkları da söylenemez.

Debriyaj da öyle. Az sayıda yüksek performans araca takılanlar haricinde hiç bir OEM debriyaj ACT ya da Spec kalitesini tutturamaz..

Bremboya falan lafım yok abi.Benim söylemek istediğim o değil, ucuz fiyata satılan dandik balatalar oluyor ses falan yapan çabuk biten benim kastım onlara :) Genelde aracın üzerinde ne varsa onu almaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar hepinize iyi günler 626 GLX fren balatalarımı ve de gerkirse  diskleri de değiştirmek istiyorum da, yakın zamanda değiştiren var mı serviste yada servis dışında marka olarak önerisi olan varsa sevinirim , servis mi daha iyidir yoksa servis dşarıda değiştirmek mi acaba servis dışında olacak ise benim kararsız kaldığım iki marka var TRW yada VALEO bunlardan kullanan varsa tavsiyesi olarak hangisini önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valeo bildiğim kadarıyla reno'ya parça sağlayan bir firma. 626 için debriyaj baskı kullanmıştım. herhangi bir sorun yaşamadım.  trw hakkında bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Konuyu hortlatıcam ama bir şey danışmak istiyorum şu anda aracım ön fren balataları bitti araç 38,000 km de ve cumartesi günü değiştirmeyi düşünüyorum servisin verdiği orjinal fren balata ve işçilik balata için 120 TL işçilik için ise 40 TL istediler toplamda 160 TL değişeçeklerini sölediler, dışarıdan ise aldığım fiyat TRW balata için 60 TL işçilik için yine 30 TL eğer disler torna isterse onlar içinde 30 TL istediler yani yine 100-120 TL i buluyor sizce hangisini taktırmalıyım orjinal mi yoksa farklı markamı cevaplarınız için teşekkürler.

-Servis Ate markamı kullanıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...