Jump to content

Aracınızda yaptığınız değişiklikleri kasko poliçenize ekletin!

babatolia
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ya bide bu bahsedilen aksesuarları yedek parça kategorisinde değerlendirilebiliyormu yani kaza (allah göstermesin) yapıldığında mesela kendi tamponu yerine  spor tampon takılabiliniyormu. kaskodan alabilirmiyiz yani.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın üzerinde hangi opsiyonla geldiği belirtiliyormu. mesela m teeknik bi bmw 320 kaza geçirdiğinde kırılan m3 aynası yerine standart 3,20 aynası mı takılıyor yoksa m3 aynasımı. müzik tesisatını anlıyorum orjinalden farklılığını ama yedek parça olarak kullanılan (ayna, tampon vs) parçaların değerlendirmesi ne şekilde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçın standart çıkışı üzerine eklenen tüm aksesuarlar tek tek poliçeye yazılmalı, yoksa standart çıkış özelliklerine göre muamele görür.

Ben spor ön panjur, park sensörü ve xenon farı eklettim poliçeye arabayı alırken mesela.

Erdem arkadaşımız sensörleri ekletmediği için sıkıntı yaşamıştı. Bozulan sensörü karşılamamıştı kasko kaza sonrasında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi eklesek olur mu Enes.Yani poliçe yenilenince.?

Poliçe yenilenmesini beklemene gerek yok abi, hemen ekleyebilirsin. Ben saydığım parçalar için 100YTL civarı ekstra bir ödeme yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önemli bir konu olduğu için yeni bir başlıkta verme ihtiyacı hissettim.

Aracınıza kasko yaptırırken, aracınız modifiyeli olsa bile; belirtmediğiniz sürece fabrika çıkış standartına göre işlem yapılmaktadır. Bu nedenle; aracınıza yaptığınız her türlü eklentiyi poliçenize ekletirseniz; ileride bir sorun yaşadığınızda sonradan eklenen parçalar da kasko şirketi tarafından karşılanacaktır.

Bu işlem için yapmanız gereken; eklenen parçaya ait fatura ile birlikte sigorta acentanıza uğramak ve ücreti karşılığında parçaların tek tek poliçeye yazılmasını sağlamak.

Yeni parça ekletmek için poliçe yenilenme tarihini beklemeniz gerekmiyor, her an bu işlemi yaptırmanız mümkün.

Ebay üzerinden yapılan alışverişlerde genelde elimizde fatura olmuyor. Bu nedenle bu tür parça veya eklentileri poliçemize ekletemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

buna ek olarak benim bildiğim faturası olamayan parçalarıda kaskoya işletebiliyoruz ;) şuan arabamın üzerindeki müzik sistemi kaskoya işli ve fatura sorulmadı :)

herhangi bir kaza veya çalınma anında  zararın karşılanması için kaskoya başvurulduğunda ilk önce biz faturalı olarak zarar gören parçaları  alıyoruz sonra ibraz edip  kaskodan  faturaya göre zararı karşılıyoruz  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yapılan değişiklik için fatura gerekiyor afaki pek bişey eklemiyolar, ben ebaydan aldıklarım için netten ödeme kayıtlarını çıkartıp gösterdim bedelleri

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

12 yıldır aynı şirketten kaskomu yaptırıyorum, fatura falan sormazlar, arabanın üzerindeki herşey kaskoya dahil. :)

mesele güven meselesi degil bedel biçme meselesi, arabanda ne varki zaten kanka :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bu arada ekleyebilmek için parçalara ait faturalar gerekiyor. Bu nedenle mesela angelları ekletemedim ben :(

fatura olsada angelları ekletemiyosun, kasko farı verir ama farın içine takılan parçayı vermez dediler bana yani ektetecegin parça dierinin içinde kaybolup gitmeyecek anladıgım kadarıyla
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

... arabanda ne varki zaten kanka :D :D

Len Kanka sadece 17inç alessio jant+potenza lastiklerimi bayiden almaya kalksan 2,5milyar tutuyor :D

+400den spoiler ve 400 dende yayları kaskoya işlettirdim, hatta jantları 3000liradan kaskoya işlettirdim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alıntı :aracın üzerinde hangi opsiyonla geldiği belirtiliyormu. mesela m teeknik bi bmw 320 kaza geçirdiğinde kırılan m3 aynası yerine standart 3,20 aynası mı takılıyor yoksa m3 aynasımı. müzik tesisatını anlıyorum orjinalden farklılığını ama yedek parça olarak kullanılan (ayna, tampon vs) parçaların değerlendirmesi ne şekilde oluyor.

benim arabanın park sensörü yok mesela sonradan taktırdım diyelim kaza dan sonra sensör ne olacak veya sonradan taktırdığım xenon kırıldı fabrikasyon xenon yada sensör olup olmadığını nerden anlayacak. mesela burakla benim arabam onda xenon ve sensör var bende yok ikiside mazda 6 2,0 ov olarak geçiyor aynı kasko miktarını ödüyoruz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah söyletmiş :) Yakında ben de taktırırım inşallah xenon ama dediğinde haklısın  işletmek gerek sanırım. Bunu sigortacımla konuşurum bugün.

Bir de mesela filmler var. Sigorta, eğer ruhsatında yoksa sam filmlerini karşılamıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Allah söyletmiş :) Yakında ben de taktırırım inşallah xenon ama dediğinde haklısın  işletmek gerek sanırım. Bunu sigortacımla konuşurum bugün.

Bir de mesela filmler var. Sigorta, eğer ruhsatında yoksa sam filmlerini karşılamıyor..

Burak bu ctesi Biran abinin guzuyla benim guzuyu kahvaltı sonrası bakıma sokuyoruz ayrıca Biran abinin xenonlar geldi ebaydan onuda hallediorus istiosan ctesi seninkileride halledelim ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...