Jump to content

Motor Alt Koruma

Limpony
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

evet hocam öyle bi konu açmıştım ,ertesi gün servise götürmüştüm bir sıkıntı olmadığını söylemişti yağ eksilme gibi bir sorun yom demişti ama yağını yenileyelim belirli periyotlarla yağına bak sen eksiltirse yine gelirsin bakarız demişti.ve ben şuana kadar yağda bi eksilme görmedim ..ama şuan o plastik olmadan ordaki yağı görünce ustam ne der bilemiyorum..bu plastiğin kopması belkide bana bu yağ sorununu görmeme sebep oldu ve beni daha büyük sıkıntılardan kurtardı.bu plastiğin kopması hayırlı mı oldu benim için çözemedim ki..bide çok muhabbetini ediyorlar arabamın .nazar değdi değecek diyorum artık.

Forumda ki mevcut konu ile birleştirilmiştir.

Size zahmetler vereceğiz ama. Burada vermiş olduğunuz cevabı. Açıp ama, takip etmediğiniz konunuz da. Bu cevabı verir iseniz. O konuda size yazanlara. Ve benzer soruna sahip arkadaşların, sorularını yanıtlamış olacaksınız.

http://www.mazdaclubtr.com/31835/mazda3-yag-eksilmesi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda ki mevcut konu ile birleştirilmiştir.

Size zahmetler vereceğiz ama. Burada vermiş olduğunuz cevabı. Açıp ama, takip etmediğiniz konunuz da. Bu cevabı verir iseniz. O konuda size yazanlara. Ve benzer soruna sahip arkadaşların, sorularını yanıtlamış olacaksınız.

Yok hocam ne zahmeti. Kusura bakma yanlış yere açtıysam..Fakat benim bu yazdığım cevaptaki problem aracın yağ eksiltmesi değil, motor koruma plastiğiyle ilgili olduğundan önceki açtığım konuya yazmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun... Bahsettiğin plastik koruma serviste vardır fiyatını oradan sormak gerekir... O plastiğin önemi; motor aksamına su vb. harici maddelerin gelmemesi içindir...

Yağ konusuna gelince;

Böyle bir konu açmışsın ve devamını getirmemişsin, hatta bende şöyle bir yorum yapmışım;

Motorun yağ eksiltmesi bahsetmiş olduğun kaçaktan dolayı olabilir... Servise veya ustaya mutlaka kontrol ettir...

Tekrar geçmiş olsun.

abi bugün servise gittim, o aracın altındaki yağın şanzıman yagı olduğunu ve ordaki yağın anormal bi durum olmadığını söyledi ustam.yani motor yağıyla ilgili ne eksilme ne bişey sıkıntım yokmuş...motor koruma plastiği fiyatlarını sordum 3 parça takıma 600 küsür lira dediler..çok pahalı alt tarafı 3 tane plastik parça dedim ve tabikide taktırmadım..internetten çıkma parçalardan takımını 175 liraya buldum.muhtemelen onu alacağım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

internette karter muhafaza plastigi diye yazarsaniz 0 takim fiyatida yaklasik o kadara geliyor, 130 ön kisim ,sag ve sol 35 er tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaslar merhaba

Bugün mazda 3 2010 model aracimin far ayarını yapmak için kaputu açtım.Ayarı yaparken birşey dikkatimi çekti, motor kısmından bakınca yeri çok rahat görebiliyorum . Motorun alt kısmında bir koruma olması gerekmiyormu? Bana çok garip geldi açıkçası bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç sedan touring ve alt koruma var, tamamen kapalı. HB lere has bir durum mu acaba? Çok mühim bir durum değil bence. Çok istiyorsanız sanayide altına uygun sac montelettirin. Daha iyi olur plastik korumaya göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Mutlu Tekir :

Beni rsm araç sedan touring ve alt koruma var, tamamen kapalı. HB lere has bir durum mu acaba? Çok mühim bir durum değil bence. Çok istiyorsanız sanayide altına uygun sac montelettirin. Daha iyi olur plastik korumaya göre.

Hocam Alttan  camur, toz komple Motorun İcine Girmezmi bu sekilde, birde ayrica Sesde yapar diye dusünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor alt muhafazası çıkartılmış anlaşılan. Yenisini taktırmanızda yarar var. Ses açısından bir etkisinin olacağını düşünmüyorum ama aşırı kirliliğe ve fiziksel darbelere karşı koruyucu olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, arabalar :

Motor alt muhafazası çıkartılmış anlaşılan. Yenisini taktırmanızda yarar var. Ses açısından bir etkisinin olacağını düşünmüyorum ama aşırı kirliliğe ve fiziksel darbelere karşı koruyucu olacaktır.

Kafama çok takıldı :)

Pazar günü servisler acik olurmu acaba? Yarin sabah taktirsam bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, sarioglu.burhan :

Kafama çok takıldı :)

Pazar günü servisler acik olurmu acaba? Yarin sabah taktirsam bunu.

Servisler açık olmaz. Yarın için araçla dağ bayır gezmeyin yeter :) . Hafta içi baktırtırsınız 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

B sınıfı ve çoğu C sınıfı araçların korumaları hiç yoktur, hiç bir şey de olmaz. Alt tarafı toz olur. Muhafaza dağda bayırda aracın altını vurmanızda da aham şaham bir koruyucu etkisi de yok sonuçta plastik. 
Servis aşırı pahalı fiyat çıkartır, dediğimi yapın, sac levha vidalatın, plastiğe göre daha iyi korur. Sanayide soruşturun, yol gösterirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste 1500 lira gibi bir fiyatı var yanılmıyorsam, benimki kazadan dolayı ufak bi kırığa sahipti de kasko değişim yerine tamir ettirmişti, ha düzgün tamir edilmiş sıkıntım yok. Bir sorun yine de olmadı yan sanayi, çıkma vs. araştırın, ya da boşverin :)

Ancak sakın çelik vs. malzemeden olan koruma taktırmayın, kaza anında kabine girer onlar, güvenlik sıkıntısı oluşur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

B sınıfı ve çoğu C sınıfı araçların korumaları hiç yoktur, hiç bir şey de olmaz. Alt tarafı toz olur. Muhafaza dağda bayırda aracın altını vurmanızda da aham şaham bir koruyucu etkisi de yok sonuçta plastik. 
Servis aşırı pahalı fiyat çıkartır, dediğimi yapın, sac levha vidalatın, plastiğe göre daha iyi korur. Sanayide soruşturun, yol gösterirler.

Plastik olanından söz etmemiştim zaten. Daha doğrusu muhafazanın malzemesinin ne olduğundan söz etmemiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, arabalar :

Plastik olanından söz etmemiştim zaten. Daha doğrusu muhafazanın malzemesinin ne olduğundan söz etmemiştim. 

sizi alıntılamadım ki. konuyu açan beyfendiye yazdım.

20 dakika önce, mersinden_ersin :

Serviste 1500 lira gibi bir fiyatı var yanılmıyorsam, benimki kazadan dolayı ufak bi kırığa sahipti de kasko değişim yerine tamir ettirmişti, ha düzgün tamir edilmiş sıkıntım yok. Bir sorun yine de olmadı yan sanayi, çıkma vs. araştırın, ya da boşverin :)

Ancak sakın çelik vs. malzemeden olan koruma taktırmayın, kaza anında kabine girer onlar, güvenlik sıkıntısı oluşur.

3-5 vida tampon altından tutacağından olası bir kazada motor aşağıya inerse ağırlıktan dolayı vidaların tuttuğu plastiklerden atacaktır. Sac denince ne anlaşılıyor bilmiyorum ama kaportadaki sacdan daha ince bir malzeme kullanılır sonuçta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alt koruma dışarıdan uygun olmayan malzeme ile yapılmamalı ve kırılgan olmalıdır. evet kırılgan olmalıdır çünkü kaza anında motor yeriden çıkıp kabinin altına girecek şekilde yapılıyor. eğer kırılgan değilse motor bloğu kaza anında aşağı düşmeyip kabinde göğüsü sıkıştırarak içeridekilere  çok daha fazla zarar verebilir. 

çoğunun kırılgan olmasının nedeni budur. yoksa adamlar da biliyor leğen lastiğinden yapmayı ama işte bunlar hep mühendislik:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar merhaba

Gece uyuyamadim bu sorunyüzünden, zealot arkadaşımda sagolsun kazalı araçlar bu sekilde toplanabilir deyince :) . Sabah saat 7 de arabanin yanina gittim hafif tumsek bir yere cektim ve arabanin altina baktim. 

Bu plastik varmıs :) ben bu plastigin ortasindaki 20 * 20 cm kadar bosluktan yeri görmüsum. Aksam uzeri baktigim ve hafifte yagmur oldugu icin tam inceleyememistim. Suan cok rahatladim.

Herkese tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...