Jump to content

Hava Filtresinin Ordan İnen Boru (89-94)

Guest _Akhan_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

yanlış değilsem Bülent abi dediğin  doğru  O0

ama sanki rezonans kabı yokmuşta borunun eğimiyle o işi hallediyormuş gibi geldi ne dersin halil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende ustaya sorduğumda şöyle dedi karbüratöre giden hava o parça sayesinde daha basınçlı bir şekilde gidip pistonlarda daha verimli bir şekilde yanma sağlıyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bende merak ediyordum bunu. Az önce netten araştırdığıma göre , motorun havayı emerken ki sesini azaltıyomuş, ne kadar doğru bilmiyorum.

Sanki hava filtresine giren büyük yaprak parçası gibi pisliklerin atıldığı bi yer gibi geldi bana  ??? gereksiz bişey değildir heralde  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest mustafa_g

kendin yapacaksın.

Ördeğin açık filtresine sıcak hava gelmesini engelleyene kadar takmayacağım demiştim. İşte dün o işlemi hallettik ve fotolarda görünen muhafazayı yapıp yeniden açık filtresini taktım. Orjinal filtreye hava taşıyan ve çamurluk içinden doğru gelen hava borusunu da aktif olarak çalışacak şekilde ayarladık. :)

264_12_08_08_12_50_55_0.jpg

264_12_08_08_12_50_56_1.jpg

264_12_08_08_12_50_58_2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

motora taze soğuk hava girişi için

Taze hava girişi olamaz. Çünki hava filtre kutusundan çıkan boru doğru rezonans odasına gidiyor. Fakat rezonans odasından çıkan boru yine tekrar motor kaputunun içine giriyo... yani rezonansın çıkışı yine motor içinde... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar o boru benzinli kullanimdaki farkini pek anlamadim ama lpg kullaniminda diger hava girisi kapatilip yanlizca o borudan hava verimi saglanirsa cok dusuk yakit ve yuksek performans saglaniyor bizzat denedim gordum yasiyorum

tamami buyuk harf olan mesajlar forum kurallari geregi yasaktir. diger mesajlarinizi tamami buyuk yazmazsaniz mutlu olurum. hosgeldiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili komodor başka hava giriş yeri yok ki. Hava filtresi alt kısımdan rezonans odasına bağlı. Rezonansın çıkışıda motor içine gidiyo.

Biraz açıklarsan sevinirim. Ayrıca lpg dediğin; sıralı sistem mi yoksa eski sistem mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 yıl sonra ...

Konuyu biraz hortlatmış olacağım ama. Aracım şuan çalışmıyor. Ateşleme yapmıyor. Resimdeki boruların bağlantı yerindeki körüklü kısım biraz eğriti duruyordu. Çıkmış ve düşmüş. Aracım bu yüzden çalışmıyor olabilir mi? İnternette bu parçayı yada ismini bulamadım. Aracım da çalışmıyor. İnternetten yada sanayiden bu parçayı nasıl alabilirim?

post-0-14169526464_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, buraktek :

Resimdeki boruların bağlantı yerindeki körüklü kısım biraz eğriti duruyordu. Çıkmış ve düşmüş. Aracım bu yüzden çalışmıyor olabilir mi?

onu komple filtre kazanı dahil söküp atsak ta motor çalışır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...