Jump to content

Mazda 6 Patinaj Lambası

Guest maho2582
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar

benim Mazda6' da bu sabah arabaya bindim çalıştırdım ve herşey normal gibi gözüküyordu. ilk önçe paneldeki bütün kontrol lambaları söndü ve birkaç saniye sonra patinaj uyarı lambası ve el freni lambası beraberinde yanmaya başladı. belki hareket edince söner dedim ama sönmedi. bu uyarı ne kadar dikkate alınmalı ve problem ne olabilir sizce.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya aslında dün akşam arabayı yıkatım ama eve giderkende bir şey yoktu akşamdan sabaha ne olduysa oldu işte. sensörler iyi bir fikir. ben biraz sonra bir deneyim patinaj yapıyormu yapmıyormu. çünkü lamaba yanarken yapmaması lazım değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kutup başlarını söküp takın,devam ederse servise gitmekte fayda var.Arka balatalar bitmiş olabilir mi acaba?El freni lambası hidrolik yağı düştüğünde ya da balatayla ilgili sorun olduğunda yanıyodu sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallahi daha zaman bulamadım denmeye ve denemeyeceğim dsc lamabası ile denedim ama birşey değişmedi...

evet hidrolik yağ olabilir sonra bir bakarım ne durumda....ve kutuplarıda sökerim olmasa O0

arka balata olmadığı kesin iki ay önçe değişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba

dün merserde arabaya baktırdım

sonuç ise : fren yağı eksilmiş.....hemde baya eksilmişki nerdeyse bitecekmiş....

fren yağı hortumunun calipere bağlantısında sıkıntı vardı yağı oradan kaçırmış ve garip olan şey şimdiye kadar hiç caliper sökülmemişti..... yani arkadaşlar dikkat derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende şimdi amortisörleri değiştiriyorum şimdi oluyor zamanla çeşitli arızalar artık 2003 model araba... ama sendeki garip bir durum oluşmuş çözümlenmesi iyi geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar tşk' ler fikirleriniz için,

evet ben normalde ankaradayım ama geçici olarak istanbula geldim ve bayada oldu geleli yakında hata geri dönüş gözüküyor....

merserden almıştık arabayı en yakın yer koşuyolu idi....

bu arada gerçekten ikaz lambaları çok önemli ve çiddi olayları önlemek için güzel birsey

herhalde fazla dikkate almamış olasaydım fren yağı tamamen boşalıp bir yere toslardım herhalde... ama verilmış sadakımız varmışki allahtan birşey olmadı.............

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
Guest mechanicker

el freni ikaz lambası ve patinaj ikaz lambasının birlikte yanması zaten balatalar fren hidroliği veya abs dsc vs sensörlerinde bir osrun olduğunu gösterir.ayrıca 6ların şöylede bir özelliği mevcut eğer fren hidroliliğiniz tamamen bitmişse anti patinaj sistemi aracın balatalarının kitlenmesini veya boşanmasını önler.bu genellikle el freni arızaları ve balataların kitli kalmaması için düşünülmiş birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...