Jump to content

Barselona Mazda izlenimleri

Anıl
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 günlük aradan sonra herkese merhaba.aslında mazda ile ilgili  pek bir izlenimim yok.çünki topu topu 2 tane mazda gördüm.biri mazda 5 diğeri mazda 6 stagen .çok güzellerdi ama.resimlerini cumartesi koymaya çalışıcam.genel olarak çok lüks araba yoktu.ama eski bi arabada yoktu.en çok citroen gördüm.sonra reno var.nıssan da fena değildi.modeller güncel.eski araba yok.seatlar ise bizde tofaşın olması gibi onlrdada taksilerde hakim olan arabaydı.bu arada forumumuzdaki mesajları okumak ençok  özlediğim şeylerden biriydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Barcelona konusu açıldı, fotoğrafları da ben ekliim bari...

İlk fotoğraf Sagra de Familia katedrali, mimar Gaudi 1900'lerin başında başlamış ama o kadar ayrıntılı bi yapı ki sürekli sil düzelt yapmaktan bitirmeye ömrü yetmemiş. Hala yapımı sürüyor. Gaudi tasarımlarında organik yapıları (canlı ve bitkileri) örnek almış bi mimar.

İkinci fotoğraf Casa Batllo, yine Gaudi'nin dizayn ettiği bi bina, çok ilginç bi yapısı var, bütün binada 1 tane bile düz çizgi yok neredeyse...

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sırasıyla:

1. Yine Casa Batllo

2. Casa Batllo'nun yanındaki bina, başka bi mimar yapmış ve yaparken de Gaudi'yle biraz sidik yarıştırmak istemiş ama bence Gaudi'nin yanına bile yaklaşamaz, sadece binanın dış cephesi düz değil desenli ve biraz farklı bi mimarisi var...

3. Bu çok ilginç, ne kadar doğru bilmiyorum ama Hz. İsa'nın zenci resmedildiği tek katedral Barselona'daymış. Bu arada ilginç bi not daha, katedral demek piskoposun görev yaptığı, diğer kiliselerden daha gösterişli kiliseler demek, normalde her şehirde sadece 1 piskopoz ve dolayısıyla 1 katedral olabiliyoken Barselona'da iki katedral var, piskopos sayısı yine 1, Sagra de Familia katedral olmasına rağmen piskopos yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Bu o zenci Hz. İsa figürünün olduğu kiliseden yine. Ölen kralların böyle "kalıbını" çıkarıyolarmış, gerçekten Osmanlı'nın Avrupa'yı nasıl böyle titrettiğini anladım, çünkü resimde pek belli olmuyo ama "koskoca" kralın boyu yaklaşık 1.55... :D Hepsi böyleymiş o dönemlerde...

2. Bu da Barselona'nın piyasa mekanlarından bi yer, binaların ortasında bir avlu, arkada gözüken 3 katlı binaların hepsinin zemin katları cafe, restoran, bar veya mağaza...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...