Jump to content

Tek, Çift ve 4 Tırnak Buji (90-94)

berkobal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar bir sorum olacak çift tırnak ve 4 tırnak bujiler her tip motora uyar mı karbüratörlü veya enj. fark eder mi?Artısı eksisi var mı?Önereceğiniz markalar neler? (Bir sorum olacak dedim elli soru sordum :D  ;D) Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 86
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

5

• halil_i

17

• berkobal

14

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

peki bu 4 tırnak bujinin avantajı ne gerekliyse niye tek tırnak takılıyor  bizimkilere halen

Bujinin tırnak sayısının artması kıvılcım miktarını arttırır ve iyi bir yanma sağlayarak çekişi arttırır ve yakıtı azaltır.Özellikle modifikasyon yapılan motorlarda genelde 3 veya bosch un 4 tırnak bujileri bulunur

bazı tek tırnak bujili bir araçlara dört tırnağı takınca gelen çakma voltajını dörde bölmüş oluruz.Dört tırnaktan kıvılcım çakar ancak dördüde zayıf kalır ve yanma verimi düşebilir ve de  araçta vuruntulu yanma oluşur  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bujinin tırnak sayısının artması kıvılcım miktarını arttırır ve iyi bir yanma sağlayarak çekişi arttırır ve yakıtı azaltır.Özellikle modifikasyon yapılan motorlarda genelde 3 veya bosch un 4 tırnak bujileri bulunur

bazı tek tırnak bujili bir araçlara dört tırnağı takınca gelen çakma voltajını dörde bölmüş oluruz.Dört tırnaktan kıvılcım çakar ancak dördüde zayıf kalır ve yanma verimi düşebilir ve de  araçta vuruntulu yanma oluşur  O0

yani yapalım mı yapmayalım mı?dörde bölmemek için ayrıca bir sistem mi gerekiyor yoksa talih kuşunu mu beklicez....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yazdıklarım kesinlikle olacak değil   ;)   ben bir test edeyim sonuçları söylerim  :2funny:

tamam bekliyoruz

bide bosch un 4 tırnak bujilerinin fiyatı nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla burda 30 -35  lira civarı ben çingene pazarlığı ile 25 liraya aldım  :D

bşiler alırken senle takılayım o zaman  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...