Jump to content

Kavşak Çıkışındaki Kırmızı Işık Kuralı

OveRMinD
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu sabah evin önündeki kavşakta kırmızı ışıkta geçmekten ceza yedim misler gibi 108 YTL. Yalnız gittiğim sürücü kursundaki hoca dahil herkes kavşak çıkışlarındaki yaya geçitlerinde yaya yoksa kavşağı tıkamamak için kırmızı da olsa geçilir diyor. Hatta aynı kavşakta çok kereler polis olmasına rağmen kırmızıda geçtim ve hiçbi şey olmadı. Yine başka yerlerde de aynı şekilde kavşaklarda herhangi bi ceza yemeden kırmızıda geçtim...

Polis ceza yazarken "Acaba ben mi yanlış biliyorum" diye de sesimi çıkaramadım, bi de size sorayım dedim, aşağıdaki gibi bi durumda ışık kırmızıysa geçilir mi, durulur mu?

NOT : Kavşakta her yönden gelenler için ışık var, çizmedim gerçi ama, bütün trafik durmuş ve sadece benim olduğum yer hareket ediyor. Ayrıca 100 metre etrafta hiçbir yaya yok...

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 43
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

12

• Selman

8

• NeBiAnd

3

Popüler Günler

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Popüler Günler

Sağa dönüşler için haklısın, yaya yoksa yürünür, orası lisenin karşısı tahminime göre, beklemen gerekir diye düşünüyorum..

Çizim güzel olmuş... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun okan kırmızıda geçtiğini gören her polis ceza yazar aynı şekilde gece 12 de bende ceza yemiştim yolda hiç kimse yoktu sadece benim araba vardı bide nerden çıktıysa bi polis arabası gecenin o saatinde.. sonra çorba parasına anlaştık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ta kendisi, bu arada çizimi güncelliim, sabahları kavşkta radar oluyor, bilginiz olsun, kırmızıyla radar'ı çiziyorum...

O radar pek anlamsız bir yerde duruyor bence, kavşağın ortasında, kimi bulur ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle deme abi, herkes o Güzelyalı'daki üst geçidin ordaki radarı ezberlemiş, benimle birlikte 4 araba daha hız cezası yiyodu, hatta ben durunca şaşırdılar ışık olduğu için. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun  Burak. Söylediğin mantıklı ama benim de bildiğim kadarıyla aracın gidiş yönünde kırmızı ışık varsa eğer yaya olmasa da beklemek zorundasın. En azından ben öyle biliyorum. Bu arada güzel olmuş kroki  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun  Burak. Söylediğin mantıklı ama benim de bildiğim kadarıyla aracın gidiş yönünde kırmızı ışık varsa eğer yaya olmasa da beklemek zorundasın. En azından ben öyle biliyorum. Bu arada güzel olmuş kroki  :)

Eheh ben Okan, sen de katıldın isimleri karıştıranlar kervanına. Demek ki ben yanlış biliyomuşum, normalde trafikte en çok dikkat ettiğim şey ışık kurallarıdır, sabaha karşı sokakta in cin top atsa bile geçmem kırmızıda ama sürücü kursunun gazabına uğradım demek ki, göndericem makbuzu heriflere... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D Ne olacak bu forumun hali ? Herkes isimleri karıştırıyor. Bir tek isim problemi olan ben sanırdım ama bu forum hepimizi bir araya toplamış anlaşılan :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

:D Ne olacak bu forumun hali ? Herkes isimleri karıştırıyor. Bir tek isim problemi olan ben sanırdım ama bu forum hepimizi bir araya toplamış anlaşılan :)

bende daha isim karıştırmak gibi bi sorun olmadı Cengizciiim :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan sağa dönüşlerde kırmızı da olsa devam edilir, yayalara yol verdikten sonra, sen yanlış anladın o kuralı ya da anlatan tam ifade edemedi....

O radar Konak yönünden gelenleri mi kolluyor yani, sahilden? Ne mesafeye etkili ki bunlar, benim dediğim kavşakta duracak zaten arabalar büyük ihtimalle, yavaşlıyor...Şu olur, sarıda yetişeyim diye gazlayanı enseliyor belki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ah be Okan Abi lisedeyken senelerce camın önünden bahsettiğin kavsagın ordaki polisleri ceza yazarken izledim, 10 larca kaza oldu gözümün önünde, sakat yer orası_o kavsaga o yüzden cok dikkat ediyor polisler, keske gecmeseydin abi hep polis vardır orda beklerler sabahtan aksama_Alsancak tan bu tarafa sahil boyunca bitek orda duruyorlar galiba düzenli olarak_bunları sen benden daha iyi biliyorsundur abi ama niye geciyonki şimdi gözdagı mı verion polislere ;D_neyse tekrar gecmiş olsun abi :-\_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan sağa dönüşlerde kırmızı da olsa devam edilir, yayalara yol verdikten sonra, sen yanlış anladın o kuralı ya da anlatan tam ifade edemedi....

abi bu kural yeni mi çıktı ya,sağa dönüşte niye devam edilsin ki ışık kırmızıysa  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İrfan tamamen salaklığıma geldi, ben daha kırmızıda beklerken radarı gördüm, çakallar dedim ama o arada biraz acelem vardı (işyerinde bi makine bozulmuş) ve bu nedenle de yurtdışından bi herifle konuşuyodum telefonda (kendi ağzımla itiraf ettim ama neyse :D) o yüzden kavşağı dönünce dalıp kırmızıda geçtim.

Yoksa normal trafik polisi varken çok geçtim bişey demediler ama radar varken de geçmezdim yani... :)

Selman Abi heralde senin dediğin gibi yanlış anlamışım ben hocayı ama işin ilginci bugüne kadar kime sorduysam o da benim gibi biliyomuş, heralde onlara da ben tam anlatamadım. Radar dediğin gibi Konak'tan gelip Üçkuyular yönüne gidenleri bekliyolar. Normalde çok uzaktan görülebilen bi ışık olduğu için millet senin de dediğin gibi yeşili yakalamak için basıyo gaza, sonrası malum... 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi kusura bakma cevap yazarken yanımda Burak diye bir arkadaş vardı bizim şirketten onunla konuşuoydum bi yandan , hay allah uykum var, biraz manyamış haldeyim lodostan mıdır nedir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Okan,ama ben polis olsaydım bi de telefon ile konuştuğun için ceza keserdim sana. :tey:

"Araçlarda cep telefonunuzu kapatınız.TELEF olmayınız." ;D:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sonra çorba parasına anlaştık

Kınıyorum Ahmet seni. Ah bu kamyoncular yok mu; polisleri çorba parasına alıştırdılar... :D

Ceza çokmuş be Okan artık bir dahakine dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende sağa dönüşlerde kırmızı da olsa geçilir biliyorum.Zaten dikkat edin sola dönüler için ekstra ışık koyuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Okan,ama ben polis olsaydım bi de telefon ile konuştuğun için ceza keserdim sana. :tey:

"Araçlarda cep telefonunuzu kapatınız.TELEF olmayınız." ;D:fiuw:

Biran Abi telefonu çok güzel sakladım, hatta tezgaha girerken (ben radar çevirmelerine tezgah diyorum) hala konuşuyodum adamla, handsfree'ye alıp çaktırmadan salladım adamı, ne diim yani "senin yüzünden 75 dolar ceza yedim, gönderiyorum makbuzu" mu? :D

Ama çevirmenin orda çok komik oldu, 3 şerit yol, en sağ şeridi iptal ediyolar kukalarla ki kukaların arkasında sağ şeritte dursun arabalar, ben de sol şeritte gidiyorum, yanımda bi Suzuki Maruti var, o da hızdan ceza yemiş, ikimizi de işaret etti sağa geçin diye, benim de kulağımda telefon var yaklaşmak istemiyorum fazla, Maruti'nin sağa geçmesini bekliyo ayaklarında yavaşladım, o da bana yol verdi yavaşladı, çevirmeye 30 metre kala ikimiz de yolun ortasında durduk birbirimize bakıyoruz, polis delirdi tabi... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...