Jump to content

Zoom Zoom

Guest selin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

açıklaması yapılmıştı daha önce bizdeki vın -vın ya da hıın hıın diye çocukların çıkardıgı motor sesi ;)

Bu felsefedeki amaç ne olabilir sizce ? Size neyi anlatıyor ?  kelime anlamından bahsetmiyorum biraz daha geniş düşünün...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türk insanına çok fazla birşey çağrıştırmıyor olabilir çünkü zoom zoom yurtdışında daha çok çocukların kullandığı bir kelime diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsanların çocukken oyun oynarken yaşadıkları heyecanlarını araba kullanırken de yaşamaları.. yani aynı çocukluklarında yaşadıkları heyecanı Mazda kullanarak tekrar yaşamaları :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

içimizdeki çocuk hiç büyümez :D iyi çalışmışmıyım hocam dersime ;)

Belki de genellike çocukların hayalinde hep bir kahramanı vardır ya ,o şey onlar için kusursuzdur , ondan daha mükemmeli yoktur , bütün safiane duygularıyla ona bağlıdırlar, onlar için ondan başka aşk yoktur ...Mazda da belki bunu simgeliyor...

Belki de o çocuksu ruhu genç ve dinamik çizgilerinde yıllarca taşıyacağını hiç yaşlanmayıp hep genç kalacağını simgeliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsanların çocukken oyun oynarken yaşadıkları heyecanlarını araba kullanırken de yaşamaları.. yani aynı çocukluklarında yaşadıkları heyecanı Mazda kullanarak tekrar yaşamaları :)

Helin yorumunu çok beğendim ...;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"çocukluğunuzun hayali gerçek oldu" gibi bir slogan da koyabilirler sonuna. buraya yazayım da ileride koyarlarsa telif felan alırız.. mesela çoğu insanın çocukluğunun aşkı mustang sesidir, o motorun üstünde uyuyup çalışırken ayı sevgilinle izlemek yıldızları saymak aman allah'ım.. mazda bu arada motor sesi mustang'a en yakın olan arabadır, biliyor musunuz? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence o kadar da özel bir his vermiyor ama kullandığım diper araçlardan daha farklı bir yeri olduğu kesin. Bunda buranın da yeri yok değil..

ben hayatımda mercedes gibi araba bilmem, hayatımda bir defa s 320 sahibi olsam sanırım bana yeter :) ama şimdi mazda 626'a sahip olunca emin olun mercedes bir başka da mazda daha başka dedirtti bana.. araba ile yolda ben çok konuşurum, çok duygusal bağlar içine girdik şimdi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önceki bir çok arabam bana hiç bişe hissettirmemişti veya hissttirdikleri çok kısa sürmüştü diyeyim,ama bu arabamla hissettiklerim hiç azalmadı aksine arttı her marşa basışımda arabamı sevdiğimi hissediyorum  :)

Ama zoom zoom benim için hiç bişe ifade etmiyor çünkü anlamını bile bilmiyorum galiba ondan  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zoom zoom

tam beni anlatıyor desem yeridir çocukluğumdan beri her gördüğüm zaman dünya ile irtibatımı kesip beni başka yerlere götüren açılır kapanır farlı 323 ve Rx-7 ile başlayan Mazda sevdası beni otomotiv sektörüne sürükledi bu araba sevdasını Mazda yetkili servinde gördüğüm Lantis daha bir perçinledi. :)

ve şuan bir Mazda 323 F Lantis sahibi olarak çocuk zamanımın arabasına binmenin keyfini yaşıyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zoom zoom

tam beni anlatıyor desem yeridir çocukluğumdan beri her gördüğüm zaman dünya ile irtibatımı kesip beni başka yerlere götüren açılır kapanır farlı 323 ve Rx-7 ile başlayan Mazda sevdası beni otomotiv sektörüne sürükledi bu araba sevdasını Mazda yetkili servinde gördüğüm Lantis daha bir perçinledi. :)

ve şuan bir Mazda 323 F Lantis sahibi olarak çocuk zamanımın arabasına binmenin keyfini yaşıyorum  :)

bı buyuyemedın halo hala cocukluk askını arıon :) guncel ol kardesım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

it starts with a feeling.One that children instinctively know,and grown-ups want to recapture.It calls to mind words like exhilaration,liberation and joy.But we like the way children put it better: "Zoom-Zoom".its what moves us to build the kind of vehicles we do.And why you will find the soul of a sports car engineered into everything we make.Especially in a pair of sporty compacts that dare you to rethink what's possible.

2006 Mazda3 ABD kataloğundan.

Orada kullanılan slogan zoom zoom dan ziyade "Always The Soul of a Sports Car".Lisanslamışlar hatta bunu ABD için. Ve Türkiye sitesine de "Her ne yaparsak spor arabanın ruhu." diye çevirmişler. Bunun dışında bide "Rethink What's Possible" var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...