Jump to content

Yeni Mazda 9

Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda_9.jpg

Hayal mi, gerçek mi?

İddialara göre Japon üretici, Mazda 6’nın başarısından aldığı cesaretle daha büyük bir sedan üretmeye hazırlanıyor

13.06.2008

Mazda’nın yeni sedan otomobili hakkında herhangi bir resmi açıklaması yok ama bu tür dedikodular arttığı zaman biliyoruz ki bir süre sonra gerçek oluyor. Bunun en büyük ispatı da Mazda 9 adı verilen büyük sedan otomobilin bilgisayarla şekillendirilen fotoğraflarının elden ele dolaşmaya başlaması…

CGI Automotive tarafından yayınlanan fotoğraflar da bunlardan biri. Söz konusu fotoğraflardan anladığımız kadarıyla yeni sedan Mazda 6’nın boyutlarının biraz daha büyümüş bir versiyonu olacak. Bu açıdan baktığımızda bu çizimin bize çok heyecan verdiğini söyleyemeyiz.

Eğer Mazda’nın tepe yöneticileri gerçekten böyle bir otomobil üretmeyi düşünüyorlarsa tasarım hakkında biraz daha düşünmeleri gerekiyor. Bize göre şu anda satışta olan Mazda 6’nın biraz daha uzatılmış 4 kapılı bir coupe versiyonu 4 çeker sistemi AWD ve V6 turbo motor ile çok daha fazla iş yapar. AMG’nin ürettiği Mercedes CLS buna çok güzel bir örnek… Siz bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

http://www.arabam.com/haber.aspx?PID=681&HID=1&haberID=283410

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda böyle bi ızgara yapmaz bence fotoş bu.. ızgara bu sekilde olsa bile logoyu bu kadar kücük yapmaz ve logo panjurun üst cıtasına bitişik olur.. farların altındaki ledler de audi den cekme.. jantlarda infiniti jantı.. Uygar sen mi fotoşladın lem bunu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda böyle bi ızgara yapmaz bence fotoş bu.. ızgara bu sekilde olsa bile logoyu bu kadar kücük yapmaz ve logo panjurun üst cıtasına bitişik olur.. farların altındaki ledler de audi den cekme.. jantlarda infiniti jantı.. Uygar sen mi fotoşladın lem bunu :D

Hakikaten sen söyleyince dikkat ettim çok çakma :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam hadi resmi Uygar  fotoşladı  :D

makaleyi kim çaktı o zaman :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jantlar ınfınıtının aynısı kasa sablonu mazda 6 benzerı ama yınede guzel bıse dıkkatınıızı cektımı gelısen otomobıl tarzlarına gore cok sık model yenıleyen bı mazda goruorm ben

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

o haberin altındaki yorumları okudunuz mu :D :D halit beye verilen cevap falan güzelmiş :D

bu arada hakkaten ön panjur hariç audi çakması ledler ve cls kopyası arka kısımla gayet süper duruyor bence araç :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

ben eğer böyle bir araç gelirse ki banada supriz oldu:) nasıl bir sınıfa koyacağımı bilemedim ortasınıf değil konpakt sınıf olabilir heralde:) kime neye karşılık üretecekki japon bunu:)yeni passatamı:))yok pardon onun eşi yeni 6ydı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...