Jump to content

Mazda 323 Merkezi Kilit İyi Çalışmıyor

Guest behzat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• semir

3

• FAMILIA

4

• olgunnn

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Benim de sol arka kapı bazen kilitliyor bazen de kilitlemiyordu. Arabaya aksesuar takan(park sensörü, port bagaj, alarm vs.) sanayide birine götürdüm.Hemen kapı döşemesini açtı. 15 ytl lik plastik bir motor taktı. Şu an canavar gibi. Biz bunu hemen hemen bütün arabalara uyduruyoruz diye de ifade kullandı. Şimdi hem alarmda hem de normal anahtarla açma kapamada hepside düzgün çalışıyor. Sağlıcakla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

çareyi buldum çokda güzel oldu. Kayseride sanayide merkezi kilitçiye gittim.her otoya uyan 30 liraya satılan merkezi kiliti kolaylıkla değiştirdi,25 lira takma ücreti aldı sorun çzüldü.Merkezi kiliti çalışmayan mazdaseverler yeni kilitle değiştirin,orjinaline okadar para vermeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çareyi buldum çokda güzel oldu. Kayseride sanayide merkezi kilitçiye gittim.her otoya uyan 30 liraya satılan merkezi kiliti kolaylıkla değiştirdi,25 lira takma ücreti aldı sorun çzüldü.Merkezi kiliti çalışmayan mazdaseverler yeni kilitle değiştirin,orjinaline okadar para vermeye gerek yok.

mantıklı hayırlı olsun yenı kılıt

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...

Aynı sorun bende de var. Araçda desi uzaktan kumanda var. kumanda dan kilitleyince sol ön bazen kilitleniyor bazende kilitlenmiyor. anahtarla iki kapıdanda tüm kapılar kilitlenip açılıyor. hasta herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Aynı sorun benim ilk 323 familamda ve şu an ki 323 protege imde de oluştu. Merkezi kilitlerinde kronik bir sorun olduğunu şu an daha iyi biliyorum. Benimkisinede alarm sonradan takıldı, hatta motor çalıştıktan 30 sn sonra kapılar otomatik kapanıyordu. Bir gün kapamaktanda açılmaktanda vaz geçti. Semir arkadaşımızında dediği gibi tofaşların pompasını taktı bir arkadaşım, çünkü servis 250TL gibi bir para istemişti. Geçen ay bu pompada bozuldu ve artık en kötü tarafı kapılar 30 sn sonra otomatik kitlendiğinde benim kapım bir daha dışardan anahtarla açılmadığı sürece inişe izin vermiyor. Tam bir rezillik yaşanıyor, motoru kapat anahtarı çıkar camı aç... Mezarlıktan falan aratıyorum, yada çıkma bulursam merkezi kilidi değiştiricem yoksa servis yolu gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

benim arabamdada ön sol ve arka sağ kapıda bu sorun oluştu.iki pompayı söktüm,biraz oksitlenme yapmışlar,güzelce temizledim.şıkır şıkır çalışıyorlar.nerdeyse pompaları değiştirmeyi düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bu muhabbetten sonra benimki düzeldi,maaşallah süper çalışıyo :)

Valla söylemeye korkuyorum nazar değip tekrar kıllık yapmaya başlayacak diye ama tüm riski göze alıp söylüyorum: Evet benimki de bu muhabbetlerden sonra bir daha hiç problem çıkartmadı. :) :tütütü41keremaşallahsmileyi: :dilimedikenkemgözlereşişsmileyi: ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla söylemeye korkuyorum nazar değip tekrar kıllık yapmaya başlayacak diye ama tüm riski göze alıp söylüyorum: Evet benimki de bu muhabbetlerden sonra bir daha hiç problem çıkartmadı. :) :tütütü41keremaşallahsmileyi: :dilimedikenkemgözlereşişsmileyi: ;D

maşallah diyelim.ama bir problemde çıkartırsa korkulacak bişey değilmiş,pompayı açıp temizlemek kolay bi işmiş.elektrik geçen yerler oksitlendiği için çalışmıyor.yoksa kolay kolay bozulacak bişey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Montajını kendin mi yapacaksın ??

8:)

O da iyi  :D

Biraz daha okumam gezmem gerek forumda ... tanış oto elektrikçi arkadaş var. istediğim zaman gidiyorum dükkan seninmiş gibi takıl diyor..  :tey: paso aracı kaldırıp duruyorum havaya  :D o ilgilrnecektir. bende foto çekerim ne yapayım abi. bakarak öğrenirim belki de  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O da iyi  :D

Biraz daha okumam gezmem gerek forumda ... tanış oto elektrikçi arkadaş var. istediğim zaman gidiyorum dükkan seninmiş gibi takıl diyor..  :tey: paso aracı kaldırıp duruyorum havaya  :D o ilgilrnecektir. bende foto çekerim ne yapayım abi. bakarak öğrenirim belki de  8)

Montajı başkası yapacaksa fiyat olarak hemen hemen aynı şeye gelir diyecektim, tanıdık varsa sorun olmaz o zaman... Anahtarlı olanı hoş gibi geldi bana, tercih senin her iki ürün işini fazlasıyla görür.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merkezi kilit in düzgün çalışmama sebebi illaki motor değildir bilgilerinze sunarım.

Kilit in çubukları rayından çıkmıştır. Veya zamanla tozdan vs düzgün hareket edemeyebilir öncelikle bunlara vs bakmak lazım.

Bu anahtardan bile kaynaklanabiliyor. Çünkü anahtar çevirir iken tam oturmadığı zaman vs oluyor 3 kapıyı açarken tek kapıyı tam çalıştırmıyordu. Diğer Anahtarda böyle birşey olmuyordu. (Bunu Kendim bizzat yaşadım.) Tabi bu anahtarn açıp kapayanlar için geçerli. Bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Bende bir hort yapayım :)

Arabanın uzaktan kumanda ile sabah denediğimde kilit açılmıyor.

Sonra anahtarla açıp biraz 3-5 dakika gezdiğimde deniyorum açılıp kapanıyor.

Sonra gün içinde sıkıntı yaşamaıyorum ama araba 1 gün filan yatsın gittiğimde yine açılmıyor.

Sonra düzeliyor.

Daha önce benzer bir sroun okumuştum forumda ama bulamadım, sizce neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtarla açılıp kapandığında merkezi kilit çalışıyorsa sadece kumandadan açma kapada sıkıntı oluşuyorsa şöför kapısı içinde bir tane sonradan takılan merkezi kilit pompası oluyor bunda bir problem olabilir. piyasadan 8-10 tlye bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...