Jump to content

Mazda3 40.000 Bakımı

Murat b
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün aracım 38.000 de olmasına rağmen uzun yola çıkacağımdan 40.000 bakımını yaptırdım.Standart kontrol,yağ,yağ filitresi,hava filitrsi,buji değişimi,polen filitresi vs.+işcilik 345 YTL tuttu.Fren balataları halen sağlam.En az 10.000 gidermiş  :tey:

Ayrıca arka tekerin ordaki salıncak burçları  Garantiden değişti.

Tüm Maslak Merser çalışanlarına teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olm ne kızıcam, araba işinden hiç anlamayıp senin gibi sadece binici olanları kaale almıyorum sadece :D :D

ben kendimi vermiyorum o işe :D hem herkesin anladığı bişeyden ben anlamasamda olur önemli olan kimsenin anlıyamadığı işleri anlamak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende 15 temmuz gibi gideceğim 40 bin bakıma,aslında daha 39bin falan ama ay sonu izne cıkacağım uzun yol falan hem bir bakım olsun hem de şöylee bir kontrol...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filtresini ve yağ bedava mı verdiler  :o

Yağ castrol gtx magnatec abi başka yağ kullandırmam.

Geçen ayda balataları taktırdım, trw marka ön arka toplam 90 milyon taktırmayada 30lira dedilerde ben 50 verdim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Dün 40.000 km bakımını yaptırdım,

Motor yağı,yağ filtresi,hava filtresi,fren hidroliğinin değişimi(40.000 km de değişiyormuş),tapa pul ve işçilik derken 204 TL tuttu.

Bu arada radyatörün sağ tarafında plastik bir kulak varmış ve bunun ucu zamanla klima hortumunu deforme ederek patlatabiliyormuş.Bunuda kulağı traşlayarak hallettiler sağolsunlar.

MeB Başayar çalışanlarına ve Tolga'ya çok teşekkürler... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün 40.000 km bakımını yaptırdım,

Motor yağı,yağ filtresi,hava filtresi,fren hidroliğinin değişimi(40.000 km de değişiyormuş),tapa pul ve işçilik derken 204 TL tuttu.

Bu arada radyatörün sağ tarafında plastik bir kulak varmış ve bunun ucu zamanla klima hortumunu deforme ederek patlatabiliyormuş.Bunuda kulağı traşlayarak hallettiler sağolsunlar.

MeB Başayar çalışanlarına ve Tolga'ya çok teşekkürler... :)

bu sorun çindeki mazda3 lerin geri çağrılma sebebi diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KONU: Özel Servis Programı

Mazda3 (Z-tipi motor & 4AT) - AT Yağ Soğutucusu Hortumu

Sayın Mazda Sahibi:

Mazda Motor Corporation, Mazda araçların kalitesini aracın satışından sonra da izlemeye devam eder. Z-Tipi Motor ve 4AT donanımına sahip ve 6 Ocak 2006 ila 22 Aralık 2008 tarihleri arasında üretilen bazı Mazda3 modellerinde AT yağ soğutucusu hortumunun incelenmesine yönelik bir Özel Servis Programı (SSP) uygulama kararı almış bulunuyoruz.

Bu uyarıyı aldıysanız, aracınız bu SSP’ye dahildir.

Sorun nedir?

Bazı Mazda3 araçlarında, AT yağ soğutucusu hortumu ile radyator davlumbazındaki bir çıkıntı birbirine temas edebilmektedir. Aracın bozuk yollarda uzun süre kullanılması halinde, sürüş sırasında oluşan titreşim, AT yağ soğutucusu hortumunun yıpranmasına ve delinmesine neden olabilir. Hatta en kötü durumda, ATF sızıntısı olabilir, uyarı ışığı yanabilir ve şanzıman işlev görmez hale gelebilir.

Mazda ne yapacaktır?

Mazda Yetkili Servisiniz radyator davlumbazındaki çıkıntıyı sökecek ve AT yağ soğutucusu hortumunu inceleyecektir. Gerekirse AT yağ soğutucusu hortumuna bir koruyucu takılacak veya hortum bir yenisiyle değiştirilecektir. İnceleme/onarım ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Onarım işlemi yaklaşık yarım saat sürmelidir; ancak Servisinizdeki iş yüküne bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir.

Siz ne yapmalısınız?

Eksiksiz memnuniyetiniz Mazda için önemlidir, AT yağ soğutucusu hortumunun incelenmesi için bir an önce bir Mazda Yetkili Servisinden randevu almanızı öneririz. Bu uyarıyı Servisinize getirmenize gerek yoktur, ancak getirmeniz kabul sürecinde yardımcı olabilir.

Memnuniyetiniz Mazda için önemlidir. Ürünlerimizi geliştirmek ve sizin araç sahipliği deneyiminizin geliştirilmesini sağlayacak çözümler bulmak için sürekli olarak çalışıyoruz. Bu programın neden olabileceği rahatsızlıklar için özür dileriz.

Saygılarımızla,

Mazda Motor Logistics Europe N.V.

Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi

--------------------------------------------------------------

aşağıdaki listede şase numaranız varsa yukarıdaki mektup size gelecek... Servise ilk gidişinizde basit birkaç işlem yapılacak ve bitecek... isteyen arkadaşlara işlemin detaylarını gönderiyorum.... sıkıştırılmış dosya şifresi: okkko

www.gorenotomotiv.com.tr/DATA/AA010A.rar

www.gorenotomotiv.com.tr/DATA/VINList.xls

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Arkadaşlar,dün Bursa İnallarda 40000 km bakımını yaptırdım aracın.Toplamda 421,25 Tl tuttu.İnternetten servis randevusu aldığım için motor koruma kazandım:)

Ayrıntılı olarak liste aşağıdadır

İşlem                            Miktar                              Tutar

Cam suyu katkısı                          1                                    2,98

Temizleme Spreyi                          1                                    9,45

Conta                                            1                                    2,63

Yağ Filtresi Kartuşu                      1                                    9,00

Polen Filtresi                                1                                    56,41

Buji                                              4                                    21,00

Mobil Motor Yağı(10W40)              4                                    97,52

Hidrolik Yağı DOT 4                        2                                    26,50

Hava Filtresi                                  1                                    29,5

Atık Filtre Bertaraf Bedeli              1                                    3,00

40000 km. Bakım İşçiliği                1                                    99,00

Toplam=356,99

Devlet Babaya=64,26

Genel Toplam=421,25

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...