Jump to content

Otomatikteki İlk Kalkış Devri ? (2003)

babatolia
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar otomatik arabayı hiç sevmeme rağmen şehir içinde verdiği rahatlıktan çok memnunum ama geçen farkettim ki arabamın trafikte ayağımı frenden çeker çekmez gaza basmadan kalkışı hızlı gibi geldi. bunuda bizim peder de merso var yeni kasa e320 onda frenden çekiyosun ayağını araba nerdeyse gaz vermeden kalkmıyormuş gibi, çok az bir devir var. bizde bide corsa var o apayrı zaten frene basıyosun uzun süre frende kaldığın zaman araç kendini boşa atıyormuş gibi oluyor, durduğun zamanda araç hiç gaz vermeden bekliyor ve frenden ayağını ne zaman çekersen ozaman gaz veriyor ve kalkıyor.

benim arabada her türlü durumda da gaz veriliyor ve hemen kalkıveriyor. tabi bu durum arabanın fazla yakmasını da sağlıyordur. yani rolantisi mi yüksek, beyinde yanlış bir yazılım mı var bilmiyorum ama aldığımdan beri aynı. bunu serviste yazılımla falan çözemezmiyiz rölantiyi ayarlasak veya nası yaparızda bu devri düşürürüz? ben arabanın aynı bizim merso gibi gaz vermeden kalkmamasını istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

normal bir otomatik vites ayagını frenden kaldırdınmı gider zaten merso gitmiyosa kasasının agırlıgındandır ayrıca yakın zamana kadar otomatiklerin rölanti devri 11oo devir/ dakika  idi bizim kuzularda ise ( 750 - 950 d/d tam emin deilim ) gayet düşük buna ragmen titreme vs yapmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada nanoş takılıyken ayağımı frenden çekince kendiliğinden kalkıyor. Nanoşu çıkarınca az bir gaz ile hareket ediyor.

Eğer ışıklarda filan "N" konumuna alıp sonra "D" ye alınca iki saniye gibi geçmiyor sonra vites "tık" diye atıp harekete geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent'in de dediği gibi bizde devir zaten 750 civarı. Daha düşük olsa bile bence o bahsettiğin hissi veren motor devrinden ziyade şanzıman yapısı. Bende kırmızıda uzun süre beklediğim zaman frende bir rahatlama olur. Sen en son ne zaman yazılım yüklettin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayağı frenden çekince hafif rampada geri kaçırmaması, düz yolda kalkış yapması normaldir. Benim şimdiye kadar kullandığım tüm otomatik viteslerde (Corsa,Astra,Laguna,Cherokee) böyleydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ayağı frenden çekince hafif rampada geri kaçırmaması, düz yolda kalkış yapması normaldir. Benim şimdiye kadar kullandığım tüm otomatik viteslerde (Corsa,Astra,Laguna,Cherokee) böyleydi.

geriye kaçmaması gerek zaten sadece çok dik yokuşta kaydırabilir dikkat etmek gerenk
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geriye kaçmaması gerek zaten sadece çok dik yokuşta kaydırabilir dikkat etmek gerenk

Hafif rampada dedim zaten abi. Dik yokuşlarda sakattır :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öyledir doğrudur ama gerçekten ciddi bir hızlı kalkış var. yazılımla hiç oynatmadım burak zaten hiç servise bile götürmedim ben aldım alalı. sadece adem baktı şimdiye kadar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öyledir doğrudur ama gerçekten ciddi bir hızlı kalkış var. yazılımla hiç oynatmadım burak zaten hiç servise bile götürmedim ben aldım alalı. sadece adem baktı şimdiye kadar

Ben geçen sene en son yazılımını yükletmiştim. Baktırmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kime nereye nerede ne kadara ve nekadar zamanda

:D

Ben geçen sene en son yazılımını yükletmiştim. Baktırmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kime nereye nerede ne kadara ve nekadar zamanda

:D

yazılım güncelleme ücretsiz götür servise ama senden ücret alırlar bence :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araba da frenden ayağımı çektiğim gibi kalkar şimdiye kadar kullandığım tüm otomatiklerde de böyleydi, Bülomun dediği gibi mersonun ağırlığındandır kalkamaması, bi de çok dik yokuştaysam manuele alıp atıyorum ikiye zaten o zaman kilitliyor hiç bi geri kayma olmuyor... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eee şey ben ee o zaman en iyisi özaydına veya ankaraya gittimiğimde başayara olmadı zaten bursaya gitcem o zaman volberk e gideyim o zaman üstüne çay neyim bile ısmarlarlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

eee şey ben ee o zaman en iyisi özaydına veya ankaraya gittimiğimde başayara olmadı zaten bursaya gitcem o zaman volberk e gideyim o zaman üstüne çay neyim bile ısmarlarlar :D

ölmessin birader ver 3-5 kuruş :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya hiç burak yardım etmiyorsun haa, hiç ayarcı değilsin yani. ""dur hemen arıyorum git x firmaya yüklesinler yazılımı"" demen lazım senin patron :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ya hiç burak yardım etmiyorsun haa, hiç ayarcı değilsin yani. ""dur hemen arıyorum git x firmaya yüklesinler yazılımı"" demen lazım senin patron :)

armut piş ağzıma düş, sapı da yukarı doğru olsun mode:ON :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana patron diyon ama sen benden daha patron gibi davranıyon :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

konustuk az evvel forum kasasından ödemesinide yaptık hangi servise istersen götür ücretsiz yaptır :D :D :D:geyik:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...