Jump to content

Ferrari Hybrid Kervanına Katılacak...


Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Artık F1 araçlarında bile kullanılacağı yönünde spekülasyonlara yol açan hybrid teknolojisi Ferrari’yi de harekete geçirdi. Şirketin Başkanı Luca Cordero di Montezemolo, Alman basınına yaptığı bir açıklamada hybrid teknolojisine sahip Ferrari modellerinin 2015 yılında pazara sunulacağını duyurdu.

Formula 1’in Kinetik Enerji Geri Dönüşüm Sistemi (Kinetic Energy Recycling System - KERS) ile paralel yürütülen araştırma - geliştirme çalışmaları çerçevesinde Ferrari modelleri için de alternatif enerji kaynakları inceleniyor.

Belki Ferrari tutkunları bu girişimleri garip karşılayabilir ama bu konuda karar verecek olan üst düzey yöneticiler fikrini değiştirmedikçe bu proje yürürlüğe girecek. Üstelik bu girişim İtalyan spor otomobil üreticisinin çevreci otomobiller üretmek için attığı ilk adım değil. Hatırlanacağı gibi 2008’in başlarında yapılan Detroit Fuarı’nda E85 (Etanol) ile çalışan F430 Spider Bio Fuel Conceptkonsepti Ferrari tarafından tanıtılmıştı.

post-76-141695268424_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 13 yıl sonra ...

Ferrari gelecek Eylül ayında ismi Italyancada safkan anlamına gelen Purosangue olacak daha büyük ve daha yüksek bir Ferrari modelinin piyasada olacağını açıkladı.  Ferrari yöneticileri yeni modele "sport utility vehicle" yani SUV dememek için özel bir çaba sarfettiler ve aracın 12 silindirli olacağı haricinde bir teknik veri açıklamadılar.  Ayrıca, Ferrari CEO'su Benedetto Vigna yüksek enflasyona rağmen talepte herhangi bir düşme yaşamadıklarını belirtti.

Geçen sene Ferrarilerin % 80'i içten yanmalı motorlu ve % 20'si hybrid motorlu idi.  Şirket 2026'ya kadar % 40 geleneksel motorlu, % 55 hybrid motorlu ve % 5 elektrikli Ferrari üretileceğini açıkladı.  Makale aşağıda.

https://www.wsj.com/articles/ferrari-to-debut-suv-like-model-in-september-11655375226?st=0mgjmrntoqh6tys&reflink=desktopwebshare_permalink

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...