Jump to content

Mazda 2 Xenon Resimleri

mebbasayar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

peki mazda'lardada xenon arıza ışığı yakıyormu ???

Çünkü son kasa golf'lerde xenon yüzünden silecek motoru yakan adamlar tanıyorumda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki mazda'lardada xenon arıza ışığı yakıyormu ???

Çünkü son kasa golf'lerde xenon yüzünden silecek motoru yakan adamlar tanıyorumda :)

Xenon'un sigortası dahi ayrı takıldığı için bugüne kadar takılan bütün modellerde hiç bir sıkıntı yaşamadık.

Mazda 2 lerin ön farları H-4 olduğundan xenon kiti hem kısa, hem de uzunlarda çalışıyor.Bu da bir avantaj aslında. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel olmuş  :hi: 

Kadir xenon yüzünden silecek motoru bana biraz garip geldi ama elektrik tesiatı farların ve sileceğin aynı hat üzerinde ise olabilir belki ama xenon far tesisatına fazla bir yük getirmez 100 watt lık beyaz yanan  ampül olsa olabilirde xenondan olacağını zannetmiyorum.

aklıma gelmişken farlar açıkken marşa basıldığında bütün elektirik tesisatına bir miktar fazla akım gider eğer farlar açıksa ve xenon varsa ani voltaj yükselmesinden olmuş olabilir.

arıza lambası her araçta yanmaz far kontrol ünitesi olan araçlarda farklı voltaj/akım değeri görürse arıza lambası  yanar.

en çok beyaz ampüllerde olur bu olay  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel olmuş  :hi: 

Kadir xenon yüzünden silecek motoru bana biraz garip geldi ama elektrik tesiatı farların ve sileceğin aynı hat üzerinde ise olabilir belki ama xenon far tesisatına fazla bir yük getirmez 100 watt lık beyaz yanan  ampül olsa olabilirde xenondan olacağını zannetmiyorum.

aklıma gelmişken farlar açıkken marşa basıldığında bütün elektirik tesisatına bir miktar fazla akım gider eğer farlar açıksa ve xenon varsa ani voltaj yükselmesinden olmuş olabilir.

arıza lambası her araçta yanmaz far kontrol ünitesi olan araçlarda farklı voltaj/akım değeri görürse arıza lambası  yanar.

en çok beyaz ampüllerde olur bu olay  ;)

valla bu benim duyduklarımdı o yüzden bizim fosfosçular harıl harıl arıza ışığı yakmayan xenon arıyor :D

biraz araştırma yapınca şunu bunldum

Xenon kit'lerin kaliteleri OEM urunlerle karsilastirilamayacak kadar kotu. Beyin tabir edilen ballastlar yuksek gerilimle calisirlar. Bu ballastlar kontrolsuz yuksek emf dalgalari yayip cevrelerindeki kontrol unitelerini bozarlar. OEM urunlerde bunun izolasyonu yapilmistir.

Herkesin basina gelmese de su meshur Golf V ve A3'lerde silecek motorunun bozulmasinin sebebi budur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

onların bozulmasının sebebi eksik valfli olduklarından :D

şaka biyana olayın iç yüzü belli oldu silecek motorlarının  yanması gayet  normal gözüküyor bu durumda  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin yeni arabanın rengi belli oldu galiba patron :D

Ben yeni renklerde lacivert,beyaz ve Mazda6 nın lansman rengini sevdim. Beyaz hem Mazda6 hem de Mazda2 ye çok yakışıyor ama..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yeni renklerde lacivert,beyaz ve Mazda6 nın lansman rengini sevdim. Beyaz hem Mazda6 hem de Mazda2 ye çok yakışıyor ama..

Bu mesajdan paraya kıyıp yeni 6 mı alayım yoksa şehiriçi rahatlık için 2'yi mi seçeyim diye kararsız gördüm seni abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda6 dan sonra Mazda2 zor olacağı için mecburen dizginliyorum kendimi ama Yeni Mazda6 çok iddialı bir düşünce olur şu an benim için..

Sen bu mesajı yazınca bu hafta sayısal oynamayı unuttuğumu farkettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda6 dan sonra Mazda2 zor olacağı için mecburen dizginliyorum kendimi ama Yeni Mazda6 çok iddialı bir düşünce olur şu an benim için..

gel abi ortada buluşup sana mazda 3 verelim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...