Jump to content

Autocar Temmuz 2008 sayısında Mazda6 - Honda Accord karşılaştırması

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün elime Autocar dergisi Temmuz 2008 sayısı geçti.

Yeni çıkan iki aracı yani Mazda6 ve Honda Accord'u karşılaştırmışlar.

Birçok paragrafta Mazda nın artılarından bahsederken Honda ön plana çıkartılmış yazının sonunda ama eklemeyi de unutmamışlar. Neredeyse aynı araba için 10.000 YTL vermenizde değer mi bunu siz karar verin diye.

Sanırım her iki markayı da üzmek istememişler . Bu konu dışında Mazda'nın yeni oluşumu ile ilgili de 2 sayfa haberleri var. Birçoğu bizlerin zaten bildiği şeyler ama 6 sayfa kadar Mazda ya ayırmaları güzel olmuş

Derginin internet sitesinde hiçbirşey yok malesef. Sadece bir resim var.

http://www.autocardergi.com/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu cümle hangisi içindi Burak?

Madanın baz modeli 59.900 YTL Honda nınki 69.500 YTL gösterilmiş. Neredeyse aynı araba için Honda almayı yani 10.000 YTL fazla ödemeyi düşünürmüsünüz buna siz karar verin demişler ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Eee adı Honda ya... Bir sürü "muhterem" 10bin fazla olsun Honda olsun diyor tabii.

Aslında orada bir problem var. Mazda 4 çeşit donanım opsiyonu sunarken Honda tek çeşit sunuyor . Yani ya al ya alma.

Mazda o anlamda daha avantajlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hondanın tek hoşuma giden yeri gösterge paneli..araç bilgisayarı mesajları cok net , yakınsal sorunu olan benim gibiler bile rahat okuyabiliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dergi yayına hazırlandığında muhtemelen kampanya fiyatları açıklanmamıştı.. Ondan o fark vardır.. Biliyorsun dergiler bir önceki ayın 23 ü gibi hazır olur genelde ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda honda kadar türkiye piyasasında yaygın olsaydı hondaya müthiş aşağılayıcı şeyler soylenırdı... alıştık boyle testlere.. compact testindede  mazdanın tek kotu yanı olarak elı kırleten bagaj tutamagı ve arka caprz gorus yazmıslar... en ıyı performans en ıyı frenaj en ıyı yol tutus en az tuketım hepsınde mazda onde, kaldıkı rakıplerınde esp bıle yok cogunlukla... ama sonuc ? 8v golf ve astra mazdanın onunde...alıştık bu sacmalıklara..

Ben hep diyorum zaten:

mazda3, astra, stilo ve 307 yi teste sokmuşlar ve golfü birinci seçmişler... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda honda kadar türkiye piyasasında yaygın olsaydı hondaya müthiş aşağılayıcı şeyler soylenırdı... alıştık boyle testlere.. compact testindede  mazdanın tek kotu yanı olarak elı kırleten bagaj tutamagı ve arka caprz gorus yazmıslar... en ıyı performans en ıyı frenaj en ıyı yol tutus en az tuketım hepsınde mazda onde, kaldıkı rakıplerınde esp bıle yok cogunlukla... ama sonuc ? 8v golf ve astra mazdanın onunde...alıştık bu sacmalıklara..

Aynen Kadir.Birde donanımına göre fiyat çok uygun.105 beygir olmasına rağmen hepsinin önünde ama 3.ncü seçiliyor. :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Zayıfsan Ezerler, Doğa Kanunu:) Herşeye rağmen yeniden küllerinden doğuyor Mazda.Heryerde reklam var 6 ile ilgili,sadece 6 için değil Mazda Marka bilinirliği için daha fazla girişim yapılmalı.Sponsorluk olayına girilmeli,etkinliklerde arabalar sergilenmeli,Tv programlarına sponsor olunmalı vs..Araba tanıtımından öte bilinirliği tamir etmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet haklısın. Nissanı da zamanında Deliyürek dizisi patlatmıştı. Her yer Pathfinder ve primera kaynıyor o zamanlar. Mesela Polatın altında bir 6 nın olması "iyi" bir reklam olur bence.(Örnekti)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi bir tespit.Örneğin "taşıyıcı " filmiydi galiba filmin başrol oyuncusu bence Audi'ydi.Son zamanlarda dizilerde sponsor arabaları resmen gözünün içine sokuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...