Jump to content

Mazda Xedos-9

Guest mechanicker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

5

• Superas

4

• halil_i

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

şikayet ne olabilir ki sonuçta mazdanın en ii arabası olarak biliniyor..dört dörtlük bir araç.tek problemi parçaları zor bulunuyor..Sesini duymak insanın xedos 9 a asık olmasına yetiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o aracın en büyük problemi arabadan anlayan hanımların 2,5 litre v6 bir motorlu araca karşı kesin ve net olumsuz tavır koyması :D yoksa ben 2 hafta önce almıştım :(

Eee peki parça işi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

o arabaya lpg taktırmak arabanın ölüm fermanının resmidir:) böyle bir araca bineceksen yakıt parasınıda düşünmen lazım değilmi ama.yoksada 6 silindire binmeyeceksin:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi o basit mesele :D hanım baskısı daha önemli...

basma olayına gelince. evet gaz ve pedal ilişkisidir kesinklikle ama 2,5 v6 aynı zamanda otomatik ve 170küsür hplik bir araçtan bahsediyoruz. şehir içi 12litre yaksa 400bini geçer... lpgden başka seçenek yok bu arabada eğer devamlı kullanılacaksa..

Parça konusuna basit diyorsan değil.Bir her an kırılabilecek  bir tampon kedi gözünü 30 gün beklemek bence basit değil.=)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

.

bülent abi o lacivert xedosu dün kullandım ben :D gittim test ettim. istersen sana alalım o arabayı ne dersin :)

sen al benim hanım beğenirse senden alırım mı demek abi bu şimdi ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla istediğim arabaya lepegeyi takarım hiç acımam :) ona takılır buna takılmaz diye ayırmıyorum ben. sonuçta eski model bir araç ve yok parasına alınıyor. ekonomık ama donanımlı olsun dıyenlerın tercihi. lpg takılmaması için bir neden yok. kimisine göre 1,8 lantisin motoruda büyük ve fazla yakar gibi geliyor. ama bazısıda 3,0dan aşağısına binmez. yıllardır lpgli lpgsiz bir çok mazda kullandım. ekonomik gelecekse takarım lpgyi...

bülent abi o lacivert xedosu dün kullandım ben :D gittim test ettim. istersen sana alalım o arabayı ne dersin :)

Hadi canım aynı arabamıydı diyosun yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

korkunun ecele faydası yok halil. bu olacak, eninde sonunda tokatlanacaksın :D

abi ben sana yol veririm boşa benzin sarfiyatı yapmayalım ikimizde ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

sonradan takılan bir sistem oldugundan ufak tefek sorun cıkarabılıyor.

herkez sizin gibi bilgili değil lpg ve motor konusunda o yüzden o ufak tefek sorunlar çoğu zaman kimileri için büyük sorunlar oluveriyor:)birde bu gerçeği göz ardı etmemek gerek.size katıldığım noktalarda var fakat içten yanmalı silinidrli motorlar gerek ateşleme gerek püskürtme vs olsun benzinle çalışmaya uyarlanmış bir düzenek.bak bir gerçek daha çıktı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

100 araçtan 100ündede sekmana ihtiyaç duyuracak diye bir kural yok zaten.benim anlatmak istediğim enjeksiyonlu araçlara lpg uygulaması sakıncalı.özellikle mazda motorlarının lpgye özel bir alerjisi var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

6 nın püskürtme düzeneği biraz değişik.doch fakat lpg ye dayanklıymış bende gelince öğrendim:) onun dışında 6ların motorları daha bir esnek bu gibi şeylere:)hemen hemen herşeye açık yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 nın püskürtme düzeneği biraz değişik.doch fakat lpg ye dayanklıymış bende gelince öğrendim:) onun dışında 6ların motorları daha bir esnek bu gibi şeylere:)hemen hemen herşeye açık yani :)

e o zaman gübreyle falan da çalışır bu 6'lar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda xedos 9 gercekten mukemmel bı aractır amcamda vardı yaklasık 3 sene kadar kullandı gercektende o zamanlarda mercedes bmw harıc hıc bı aracla mukayese bıle kabul etmezdı onlarla da kapısırdı her turlu otomtık onceden calısan klıması falan vardı acayıp bı arabayıd ya ruya gıbıydı resmen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mechanicker

Xedoslar japonların amerikan araçları:) xedos-9 929 un xedos-6 626 nın atası konumunda :) fakat Xedos-6 da değişik bir hava var ne dersiniz.oldum olası o otomobilin çizgileri çok hoşuma gitmiştir zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...