Jump to content

Marş Problemi Hakkında (1999)

Guest Osmanlı1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Osmanlı1299

araç hiç marş almıyor. sadece tık tık tık ses geliyor o kadar. akünün ışığı yeşil görünüyor. farlar yanıyor, radyo/cd çalışıyor. sorun nedir ne yapmam gerekiyor yardım :( Motordan hiç anlamıyorum :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde benim de başıma geldi muhtemelen akü bitmiş..

Edit : Benim de akünün ışığı yeşildi hesapta ama marşı çevirdiğim zaman tüm göstergeler sapıtıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

akü yeşil gözüksede bitmiş olabilir, radyoyu çalıştıracak kadar güç kalır içinde ancak farları da normal miktarda yakıyorsa o zaman marş motorunda sorun var büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

marş dinamosunda sorun olabilir mi acaba? nette yaptığım araştırmada içindeki kömürler bitmiş olabilir deniyor? akü bitmişse şarj ettirebilirim ama başka bişey mi var acaba diye de korkuyorum açıkçası. fiyat bilmeyince insanlar çok insafsız davranıyorlar. cevap için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü bitikse sanırım şarj ile de düzelmez muhtemelen ömrünü tamamlamıştır. 3 gün sonra yine olacakmı korkusu ile yaşamaktansa değiştirmek gerekir. Eğer başka bir araçtan aktarma yapabilirsen ve araç çalışırsa zaten dinamo şüphesi ortadan kalkar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

farlar yanıyor ama az mı yanıyor normal mi anlayamadım hava aydınlık olduğu için belki de. ama göstergedeki ışıkların ve küçük ekranın ışıkları dörtlülerle ahenkli şekilde ışığı azalıp artıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

Yrdımınız için teşekkür ederim. Gaziantepde tavsiye debileceğiniz biryer varmı diye soracağım ama gaziantepden benden başka üye yok sanırım ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Burak'ın dediği gibi başka bir araçtan takviye kablosuyla çalıştırmayı deneyin. çalışırsa marş motoru sağlamdır, akü gitmiştir. farları açık unutmak gibi bir sebepten dolayı akü bitmemişse, kendiliğinden boşalmışsa yeni akü almak gerekiyor. Marş motoru kömürleri bitmişse malzeme parası pek bişey tutmaz ama oralarda işçilik ne kadar alırlar bilemem. sonuçta marş motoru sökülmesi gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akünün kutupbaşlarını kontrol et,oksit varmı,yada gevşekmi diye...

gevşekse sık,oksitli ise bir paket karbonatı dök üstlerine bol kaynar su ile yıka..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

bunca mesaja karşılık en azından arabanın çalışıp çalışmadığını yazsaydın bari. ;)

İlginize çook teşekkür ederim şimdi bilgisayarı açtım. Aracı iterek çalıştırdım mutlu akü ayisine gittim aküm malesef tamamen boşalmış miyadı dolmuş. eskisini aldılar 100 ytl ye yenisini aldım şimdi daha anahtarı çevirirken çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...