Jump to content

Mazda Türkiye'de 2 yılda 5 kat büyümek istiyor. SUV ve dizel motorlar geliyor

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda Türkiye hedefine 2 yılda 5 kat büyüme koydu

Mazda, Türkiye’deki yeniden yapılanması ile birlikte, 2 yıl içinde bu pazardaki satışlarını 2’ye katlama hedefi koydu.

Mazda Türkiye Genel Müdürü Borak Koçak, "2010 yılında binek otomobil satış adetlerinin 500 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Bizim satış hedefimiz ise 10 bin adet civarında. Yani yüzde 2’lik bir pay almak istiyoruz" dedi.

20 yıllık distribütörüyle yollarını ayırarak Türkiye’ye doğrudan giren Japon Mazda, yeniden yapılanma planları çerçevesinde satışlarını 2 yıl içinde 5’e katlamayı hedefliyor. Mazda Türkiye Genel Müdürü Borak Koçak, 2 bin adet olan yıllık satışlarını 2 yıl içinde 10 bine çıkartmak istediklerini belirterek "2010 yılında binek otomobil satış adetlerinin 500 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Bizim satış hedefimiz ise 10 bin adet civarında. Yani yüzde 2’lik bir pay almak istiyoruz" dedi.

Yıl sonu yaplılanma bitecek

Mazda’nın ilk önceliğinin satış olmadığını, gelecekte daha çok satabilmek için altyapıyı geliştirmek olduğunu kaydeden Koçak, şöyle konuştu: "İlk etapta bir hazırlık süreci geçireceğiz. Öncelikle bu yılki satış rakamlarıyla değil, yapılanma ve bayi teşkilatını kurmakla ilgileniyoruz. Daha önce karşılaşılan problemlerin tekrarlanmaması ve gelecekte daha iyi satış rakamları elde edebilmemiz için satış teşkilatıyla ilgileniyoruz. Bu süreç, tahminen yılın sonuna doğru tamamlanacak."

SUV ve dizeller geliyor

Türk tüketicilerin ihtiyaçları ve isteklerine uygun modellerle satış hedeflerini gerçekleştireceklerini belirten Koçak, 2009 yılının ilk yarısında yenilikler olacağını kaydetti. Bayilerin, dizel model, SUV ve otomatik vites araç talepleri olduğuna değinen Koçak, "Tüm bunları dikkate alarak yeni ürünler getirme hazırlıklarımız var. Ancak bu ürünlerin Türkiye’ye uyumlu hale gelmesini bekliyoruz. Örneğin SUV modelde şimdilik benzinli motorlar var. Bunun dizel versiyonunu bekliyoruz. 2009’un ilk yarısında yeniliklerimiz olacak" dedi. Mazda’nın Türkiye Operasyonu Başkanı Steve Newton ise Türkiye’de binek otomobil pazarının büyüyeceğine inandıklarını söyledi. Yeni yapılanmayla birlikte Türk tüketicisinin eskisine göre istikrar ve süreklilik hissedeceğini belirten Newton, "Süreçler hızlanıyor. Eskiden müşteri talepleri daha geç yerine getiriliyordu. Bir parçanın getirilmesi bile uzun sürüyordu. Şimdi bu süreçler daha süratli gerçekleşiyor" dedi.

Mazda’nın adı gibi kendisi de temiz araç

MAZDA gelecek ay düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda yenilenmiş yüzüyle Mazda MX-5, tamamen yeni MZR-CD 2.2 turbo dizel motora sahip Mazda6, MZ-CD 1.6 turbo dizel motorlu Mazda2’nin de aralarında bulunduğu modelleri tanıtacak. Ancak, fuarın yıldızı konsept Kiyora olacak. Japonca ’Temiz ve Saf’ anlamına gelen Mazda Kiyora, şehir hayatının beraberinde getirdiği, kirlilik, gürültü, susuzluk gibi negatif etki yaratan özelliklerinden kurtulmayı sağlayacak, içine girildiği andan itibaren bir peyzajın rahatlığını hissettiren bir araç olarak tasarlandı. Ayrıca, iç dizayn özellikleri ve yeni fonksiyonlarıyla genç bir yaşam tarzını da destekliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/9842363.asp?gid=254&sz=84745

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 77
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• MuRDoC_111

7

• ozanm3

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

MZ-CD 1.6 turbo dizel motoru umarım Mazda2 ile birlikte Mazda3 e de koyarlar ki öyle olursa bence çok ciddi patlama yapabilir. Tabii bunların yanında hali hazırda Mazda6 da 2.0 , Mazda2 de 1.4  dizel motor seçeneği mevcut bunlar da kısa sürede gelir diye umuyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

dizel gelmeden bi cacık olmaz düşüncesindeyim. herkes dizel peşinde çünkü..

kim o herkes??? dizel alırsam tek sebebi chip takılabilecek olması olur :D :D ya da çogunluk dizele dönerse siteyide kara ambar traktörcüler sitesi diye deiştirelim :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 da 10 bin adet satılacağına ben inanmıyorum inş beni utandırırlar

Gerçekten iddialı bir hedef. Ayda ~100 satıştan ~850 satışa çıkmak kolay değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben umutluyum ama cok da cabuk olcagını dusunmuyrm oldukca fazla zamana ıhtıyacı var ısın aslı sankı cok buyuk bı ıs yapıyolarmıs gıbı ne dızel getırıyolar ne de guclu motorları bı getır bı dene bakalım tutup tutmıcagını zaman gosterır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ohoo daha paris oto fuarında tanıtılacakmış :D 2010 u bulur dizellerin gelmesi. İnfiniti dizel daha önce gelirse şaşmayın :D

ben bu parıs otomobıl fuarından bıraz umutluyum baya bı dızel araba var mazdadan 1.6 turbo dızel mazda 2 ler mesela ztn bu mazda yı annamıyrm 1.6 turbo dızel mazda 2 ye koyuyosn ama o motora en cok ıhtıyac duyan araba yanı mazda 3 te dızel yok valla cok ılgınc bu mazda dakı herıfler akıllarından suphe edıyrm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu parıs otomobıl fuarından bıraz umutluyum baya bı dızel araba var mazdadan 1.6 turbo dızel mazda 2 ler mesela ztn bu mazda yı annamıyrm 1.6 turbo dızel mazda 2 ye koyuyosn ama o motora en cok ıhtıyac duyan araba yanı mazda 3 te dızel yok valla cok ılgınc bu mazda dakı herıfler akıllarından suphe edıyrm

Bence bu motor seçenekleri yani 1.6 ve 2.2 dizeller yeni Mazda3 te kullanılabilir. 2.2. olmasa bile en azından 1.6 ya kesin gözü ile bakıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...