Jump to content

Far Temizliği Hakkında

gobris
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Birkac hafta once kucuk bir tokusma neticesinde benim sag far sizlere omur oldu..

neyse degistirdik ..Ama cok cillop gibi oldu simdi de..

Biri isil isil digerinin 3 yilin verdigi bir matlasma durumu var haliyle.

Daha onceki aracimda zimpara ile ustteki oksitlenmis tabakayi temizlemistim. Guzel olmustu ama

bunda tam kaputun altind akalan kisimda bi denedim zimparayi. gayet ciziyor yani.

Ayrica sanki toz iceriden gibi gorunuyor.

Acaba diyorum bu farin cami tek basina satilir mi?

Illa komple degistirip 450 milyon mu vermeli :)

ya da ebaydan 100 dolara mi almali :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birkac hafta once kucuk bir tokusma neticesinde benim sag far sizlere omur oldu..

neyse degistirdik ..Ama cok cillop gibi oldu simdi de..

Biri isil isil digerinin 3 yilin verdigi bir matlasma durumu var haliyle.

Daha onceki aracimda zimpara ile ustteki oksitlenmis tabakayi temizlemistim. Guzel olmustu ama

bunda tam kaputun altind akalan kisimda bi denedim zimparayi. gayet ciziyor yani.

Ayrica sanki toz iceriden gibi gorunuyor.

Acaba diyorum bu farin cami tek basina satilir mi?

Illa komple degistirip 450 milyon mu vermeli :)

ya da ebaydan 100 dolara mi almali :P

camları satılmıyor bildiğim kadarıyla 3 ve 6 ların farları kalıp.. ama bi yerde görmüştüm sıfır zımpara ile zımparalayıp özel bi cilası var onu makinayla yedirdin mi olay tamam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forumda vardı böyle bir çalışma isterseniz bi araştırın

benimde ordan kaldı aklımda galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bir işlem ama benim içten karardı far ampul yanması sonrası.Mecburen cam sökülmeli.Bi ara yaptıracağım yapmışken bi de bu bahane ile encıl takarım. 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bir işlem ama benim içten karardı far ampul yanması sonrası.Mecburen cam sökülmeli.Bi ara yaptıracağım yapmışken bi de bu bahane ile encıl takarım. 8:)

ee yanı yenı far almaktansa :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

hemmen alalım bi takım eeencıl sana :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Baska sitelerde yapilan tavsiyeler ve karsilastirmalar sonucu plastx urununu siparis ettim.. Deneyecem bakalim... 9 sterline gelio kargo masrafi dahil dingiltereden..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Baska sitelerde yapilan tavsiyeler ve karsilastirmalar sonucu plastx urununu siparis ettim.. Deneyecem bakalim... 9 sterline gelio kargo masrafi dahil dingiltereden..

tam olarak ne işe yarıyor?

linki var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adresinde ornek bir video var.

www.performancemotorcare.com adresinden aldim.

Bu arada tavsiye edilen plastx urunu ile guzel bi sonuc alindiktan sonra yine ayni firmanin M10 Plastic Polish urununu kullanarak oldurucu darbeyi vurmak :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest mustafa_g

valla benim arabanında farında aynı problem var daha önce bi yardım istedim siteden ama kimse yardımcı olmadı

El - Cevap:

--------------------------------------------------------------------------

benim farın bitanesi hafif sararmış nasıl parlak haline geri getirebilirim yardım ve önerinizi bekliyorum

camı dıştan sararma yaptıysa pasta+cila ile oldukça farkediyor ama içeridense yapacak pek bir şey yok.

peki içten cila olmazmı

denemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest parabellum

ben lantisin farlarını ( koıto) almayadan getirtiyorum şuan alındı çifti 200 euro ya mazdanın leverkusen deposundan burdad da tanesi yeni otomotivde 1 sene önce 550 ytl di.farka bak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben lantisin farlarını ( koıto) almayadan getirtiyorum şuan alındı çifti 200 euro ya mazdanın leverkusen deposundan burdad da tanesi yeni otomotivde 1 sene önce 550 ytl di.farka bak

Almanya daki ile buradaki fiyatları karsılastırmamak gerek bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Mazda 6 aracim var 2010 model farlarin dis koruma plastigi biraz erken gunes yanigi oldu. Yada devamli gunduzde acik kaldigindan. Kendim ince zimparayla yaptim oldukca faydali oldu. Fakat parlak yerleride matlasti,sifir zimparayla islak vaxiyette tekrar yapsam duzelirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...