Jump to content

Motoru Soğukken Zorlayınca Gelen Koku (89-94)

kırmızı_323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sevgili mazdaclar bu gün  yolların boş olduğu bi saatte arabayı çalıştırdım ve yola çıktım ama bu işlemi marşa basar basmaz yaptım araçta yaklaşık 24 saattir hiç çalıştırmamıştım çalıştırdım ve yola çıktım seri bir kalkışla 1.2.3.4.5 vites derken araç 150 yaptı ve o anda hafif yanık kokusu gibi bi koku geldi burnuma ve korktum hemen ayagımı gazdan çektim sonra o koku hemen geçti sizce ne olabilir bu koku yani neden kaymaklanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• ozanm3

5

• Mustafa06

5

• kırmızı_323

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Guest uyumsuzelement

araçta yağ sızdıran bi yer varsa motor ısındıgında o yagı yakmıştır bi göz gezdir bakalım motorun oldugu yerden yag kaçırma varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wankel motorun yapısından dolayı, her halukarda yağ yakıyor, özellikle hızlı ve sert kullanım arttığında.

sık sık yağ seviyesini kontrol etmek lazım,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

wankel motorun yapısından dolayı, her halukarda yağ yakıyor, özellikle hızlı ve sert kullanım arttığında.

sık sık yağ seviyesini kontrol etmek lazım,

bahsi geçen araç 323 deilmi, 323 se wankelle ne zaman donatıldılar :o
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektrıksel bır koku değildir umarım cunkı yağ kokusunu algılamanız daha kolay olur ve cozumude kolaydır ama elektrık kokusu malesef nerden olduğu bılınmez ve cıddı sorunlar yaratabılır allah esırgesın arabayı bır gun calıstırmadım demısın belkıde motorn ustu tozlanmıstır o tozlar ısıyla beraber ınce bır koku yapmıstır endıselenecek bı durum yoktur cunkı koku hemen gectı demıssın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ yakmıştır.Zaten Mazdaların belli bir dönem sonra yağ yakma sorunları oluyor.Hele araç belli bir süre durunca yağ iyice dibe çöküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...