Jump to content

Direksiyon Boşluğu Hakkında

Mustafa06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

benim 323 de direksiyonda yaklaşık 1-2 santimlik boşluk oluştu, direksiyonu 1-2 santim sağa sola hareket ettirdiğimde tekerler tepki vermiyor, hareket halindeyken daha çok hissediliyor.

sol rotil kolu ve sağ rot başı yeni değişmişti, ondan olabilirmi ? daha önce boşluk yoktu çünkü.

yada rot balans ayarımı yaptırmak lazım ? bi yardım  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alakalı olabilir...

abi bide bişey sorayım, direksiyonu kitlemek, içindeki mafsallara, dişlilere felan zarar verirmi acaba ? her parkedişimde direksiyonuda kitliyorum çünkü. bundanda kaynaklanıyor olabilir belkide ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

abi bide bişey sorayım, direksiyonu kitlemek, içindeki mafsallara, dişlilere felan zarar verirmi acaba ? her parkedişimde direksiyonuda kitliyorum çünkü. bundanda kaynaklanıyor olabilir belkide ?

kilitlemek derken, baston kilit mi?

hiçbir sorun olmaz, k.pederimin şahini bildim bileli baston kilitli ama tık yok. :)

yan sanayi parçalardan kaynaklanan problem olabilir sorunun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok baston kilit değil, 323 de direksiyonu sola iyice çevirdiğinde tak diye takılıyor, anahtarı kontağada takmadan dönmüyor, kilit derken bunu kastetmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon kilidiyle bu tip bi problem olmaz.

abilerin de dediği gibi küçücük bi pim o.

rot başlarını vs kontrol ettirin boşluklardan sebebiyetle olabilir,direksiyon dişli kutusundaki dişlilerde de zamanla aşınmadan boşluk yaratmış olabilir.fakat rot başlarından sonra olduysa onlardandır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin arabanın Meb Başayar da olduğunu forumdan okuduğum için özellikle baktım ertrafa, önden hasarlı bi tane gördüm ama, mazda3 tü oda  :) seninkini göremedim  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şaşmazda da gördüm bi Meb Başayar.

ben konya yolu üzerindekine bırakmıştım.

demek ya boya moya işi vardı yada başka bi yere gitti bizim guzu ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

direksiyonda boşluk normal değil bizim 323 de hiç boşluk yok  seninki direksiyon kutusundan kaynaklanıyor.

Meb Başayar da baktık, direksiyon mafsalından kaynaklanıyor büyük ihtimalle, bayramdan sonra söküp bi bakacaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...