Jump to content

Honda üretim kapasitesini büyütüyor

Ali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Honda’nın Türkiye’deki bağlı ortaklığı Honda Türkiye A.Ş., otomobil üretim kapasitesini yıllık 50 bin adetten 63 bin adede artıracağını duyurdu.

Honda Türkiye, otomobil üretimine Gebze, Kocaeli’de bulunan fabrikasında Civic modeli ile başladı. Türkiye pazarına araç temininin yanısıra içinde Rusya ve Ukrayna’nın da bulunduğu Doğu Avrupa ülkelerine ihracat yapıyor. Honda’nın Türkiye’deki otomobil satışı 2007 yılında % 17,2’lik bir artış ile 22.102 adet olarak sonuçlandı. Honda Türkiye A.Ş. Ocak 2008’de kapasitesini 30 bin adetten 50 bin adede çıkartmıştı.

Honda, özellikle Rusya’daki Civic sedan talebinin artmasına karşılık kapasitenin güçlendirilmesi kararını aldı. Honda Türkiye binaların, makinaların ve diğer tesislerin genişletilmesi için 22 milyon 360 bin YTL yatırım yapacak ( yaklaşık 17.7 milyon $, 8.6 milyon GBP, 11.2 milyon € ). Ayrıca 500 yeni işçi alımı gerçekleşecek. 2008 ağustos ayına kadar toplam yatırım tutarı 220 milyon YTL’ye ulaşacak. ( yaklaşık 173.8 milyon $, 84.6 milyon £, 110 milyon € ) Honda daha fazla ürün temini için de üretim kapasitesini güçlendirmeye devam edecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Ali

9

• emredeler

4

• Kado

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Vallahi yeni Civic'lerin 2008 Elegance modelini bulsam uygun fiyata ben de Hondacı olurum başınıza. Direksiyondan vites değiştirmek ister bu vatandaş artık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...